andy9
15.06.09,08:43
Dobrý deň,
bola som v minulosti spoločníčkou môjho druha a otca mojej dcéry v s.r.o.-čke - aj to len preto, lebo nechcel založiť s.r.o.-čku sám, ale už od mája 2005 nežijeme spolu. Až v tomto roku prišiel za mnou kvôli tomu, že potrebuje moje podpisy, lebo chcel sro-čku predať, alebo prepísať na niekoho iného. Samozrejme som súhlasila, lebo už roky som nemala žiadnu informáciu o tom, ako firma prosperuje, či je činná, alebo či je v zisku alebo v strate. Navyše žijeme 100 km od seba.

Predtým bol on konateľom, ktorý konal v mene firmy sám, a ja spoločníčkou - v pomere 70:30%.
Až neskôr som sa dozvedela, že je pravdepodobné, že nepodával daňové priznania.
Čo môže z toho pre mňa vyplynúť?
Ďakujem za odpovede.
Andrea
KEJKA
15.06.09,06:46
ak si bola len spoločníčka, tak to je tvoja investícia. Zodpovednosť je na konateľovi. Daj však poor na to, čo podpisuješ. Zrejme si nerobíš nároky na podiely, či na zisk z predaja, tak sa nemusíš trápiť.
Lianka
15.06.09,15:31
... Samozrejme som súhlasila, lebo už roky som nemala žiadnu informáciu o tom, ako firma prosperuje, či je činná, alebo či je v zisku alebo v strate. Navyše žijeme 100 km od seba. ...

A co valne zhromazdenia? Ked uz kvoli nicomu inemu, tak aspon 1x rocne kvoli schvaleniu uctovnej zavierky. Alebo mam rozumiet tomu tak, ze nebolo podane DP = nebolo robene uctovnictvo = nebola robena uctovna zavierka = nepodavalo sa rozhodnutie VZ do Zbierky listin?