afrodita3108
15.06.09,10:01
Ahojte poraďáci, mám otázku ak máme firmu, ktorá nám robí projektovú dokumentáciu ku predajňam mám to dať na 041 alebo na 042, Prosím poraďte mi...

Ďakujem
Lenka1979
15.06.09,08:39
Ahojte poraďáci, mám otázku ak máme firmu, ktorá nám robí projektovú dokumentáciu ku predajňam mám to dať na 041 alebo na 042, Prosím poraďte mi...

Ďakujem


Ak sú predajne vo Vašom vlastníctve a odpisujete ich, tak by som všetky náklady súvisiace s obstaraním účtovala na 042 a následne zvýšila OC predajne... neviem presne o čo ide, či je to len projekt.dokumentácia, kvôli rekonštrukcii... modernizácii alebo ide o niečo nové, trošku málo info.
afrodita3108
15.06.09,08:46
To je projektová dokumentácia ku predajňam, ktoré sa napr. nachádzajú v nejakom obchodnom centre... odpisujem všetky zariadenia predajne a iné úpravy
Lenka1979
15.06.09,09:02
To je projektová dokumentácia ku predajňam, ktoré sa napr. nachádzajú v nejakom obchodnom centre... odpisujem všetky zariadenia predajne a iné úpravy

Nemyslím si,že to robíš dobre-odpisuješ len to, čo je "Vašim" vlastníctvom. Ak máte nejaké predajne v obchodnom centre, určite máte nejakú nájomnú zmluvu s vlastníkom. neviem ako to tam máte uvedené...jedine, že to odpisujete vy-ako nájomca...a máte to zmluvne ošetrené.