ja.nus.ka34
15.06.09,09:18
Chcem sa spytat,ci bol niekto na emg vysetreni,ako to prebiehalo.Mna lekarka posiela na vysetrenie k neurologovi a nasledne doporucuje aj emg vysetrenie koli tomu,ze som po uraze ruky(mala som zlomene zapastie)a mam neustale strpnute konceky prstov a ako so nastupila do prace tak mam dost neznesitelne bolesti v dlani ktore vystreluju do prstov.Dakujem...
holubička1
15.06.09,07:22
Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia:)
syrik
15.06.09,07:28
Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia:)


EMG?? Nemýliš si to s CT-čkom?
Blankake
15.06.09,07:29
EMG = elektromyografické vyšetrenie...:rolleyes:?...toto vyšetrenie slúži na meranie aktivity svalov.
Posiela Ťa neurológ?
Olice
15.06.09,07:30
Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia:)
Ty popisuješ vyšetrenie MR (magnetickú rezonanciu), ale otázka znie EMG, čiže elektromyografia.
Zadavateľka by možno mohla upresniť na aké vyšetrenie sa pýta, to len, aby neprišlo k nedorozumeniu.
plavčík
15.06.09,07:31
Myslím si , že sa holubička pomýlila ...
EMG - je vyšetrenie pri ktorom ti pichnú ihličku napr. do ruky a tá je napojená káblikom na prístroj ktorý sleduje aktivitu v svaloch.http://www.virtualmedicalcentre.com/uploads/VMC/PageImages/1822_NCS-EMG.jpg robili mi to ...je to v pohode zvláduteľné.
Dáša_
15.06.09,07:31
Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia:)

obávam sa, že emg je trochu iné vyšetrenie, mal by to byť elektromyograf , vyšetrujú sa odozvy na nervové dráždenie v svaloch.
Neabsolvovala som, len som to voľakedy strašné dávno študovala :)))
willma
15.06.09,07:31
EMG je iné vyšetrenie, pomocou ihly hľadajú nejakú svalovú aktivitu. U syna týmto spôsobom zisťovali prítomnosť svalu vôbec.
marjankaj
15.06.09,07:38
EMG je meranie sa rýchlosťi vedenia impulzov v nervoch. Mne to robili na nohe. Jedna elektróda je na členku druhá pri kolene. Trvá to chvíľu, nie je to bolestivé.
Elena Navrátilová
15.06.09,07:47
Žiadne ihličky... je to na spôsob "štipcov". Pripnú na patričné miesta podľa toho či Ti idú sledovať funkčnosť nervových ukončení na horných alebo dolných končatinách. Neboj, budeš sa kľudne usmievať. Nebolí. Je to skôr na báze impulzov. ;)
Olice
15.06.09,07:53
Žiadne ihličky... je to na spôsob "štipcov". Pripnú na patričné miesta podľa toho či Ti idú sledovať funkčnosť nervových ukončení na horných alebo dolných končatinách. Neboj, budeš sa kľudne usmievať. Nebolí. Je to skôr na báze impulzov. ;)
Elenka, ja by som len doplnila, že sú aj ihlové elektródy, aj povrchové elektródy, ktorými sa vyšetruje.
Tu som sa dočítala http://www.zdravie.sk/sz/content/480-30677/Elektromyografia-emg-.html
Elena Navrátilová
15.06.09,08:06
Elenka, ja by som len doplnila, že sú aj ihlové elektródy, aj povrchové elektródy, ktorými sa vyšetruje.
Tu som sa dočítala http://www.zdravie.sk/sz/content/480-30677/Elektromyografia-emg-.html

Záleží čím je to konkrétne pracovisko vybavené. Ja osobne som bola na "štipčekoch" niekoľkokrát a "následky" mám dodnes. :D:D:D Je to záležitosť skutočne nebolestivá. U mňa sa jednalo o krčnú chrbtic a horné končatiny. ;) Bola som na neurologii v UVN RbK.
pasuliatko
15.06.09,08:25
Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia:)

nie si náhodou mimotemy?
pasuliatko
15.06.09,08:25
pasuliatko
15.06.09,08:27
Žiadne ihličky... je to na spôsob "štipcov". Pripnú na patričné miesta podľa toho či Ti idú sledovať funkčnosť nervových ukončení na horných alebo dolných končatinách. Neboj, budeš sa kľudne usmievať. Nebolí. Je to skôr na báze impulzov. ;)

všade to robia inde ja som to videla ako to robili pomocou ihiel. tak je to iné v každej nemocnici:)
ja.nus.ka34
15.06.09,08:53
Tak aby som to upresnila,nech nepride k dalsiemu nedorozumeniu...Nedavno som mala zlomene zapastie,teda vretennu kost a lekarka si mysli ze mam nasledkom tohto urazu asi nejak poskodeny nerv,lebo mam neustale strpnute konceky prstov a ako som zacala pracovat tak dost velke bolesti od polovicky dlane ku koncu prstom.Tak preto mi doporucila vysetrenie u neurologa a nasledne toto vysetrenie.
jess
15.06.09,10:46
Dcére (13r.) robili EMG v BB už 2x kvôli tetánii. Ľahla si na lôžko, dali jej tlakovú manžetu na meranie tlaku a potom dali elektródy tak ako na EKG...na ruky a tuším na nohy....no a potom sledovali na počítači reakciu svalov. Nie je to bolestivé , akurát trošku pre niektorých nepríjemné to mravenčenie. Dcére takto "vyvolávali" tetanický záchvat, aby vedeli posúdiť reakciu tela. Vyšetrenie trvalo cca 15 minút.
holubička1
15.06.09,13:11
Dievčatá už som tu omlúvam sa hlboko, prehliadla som ráno pri odchode miesto emg, myslela som samozrejme rezonanciu. Absolvovalo som síce aj EMG vo VURCHU ale vidim, že je tu rozpísané toho veľa takže baby nebuďte také zlé na mňa:mee:;)