miriza
26.07.05,11:19
Čaute kolegovia, chcem sa Vás opýtať ako mám dať zamestnancovi výpoveď a poodhlasovať ho, keď nám už druhý týždeň neprišiel do práce a má vypnutý mobil. Zamestnaný je od 1.6.2005. Prosím raďte čo najrýchlejšie lebo dnes by som to chcela uzavrieť.
Pepa
26.07.05,09:22
Treba ho vyzvať, aby nastúpil do práce - písomne. S tou výpoveďou by som nebola hŕŕ, lebo nevieš či nie je PN /napr. v ústavnom ošetrení/.
bea
26.07.05,09:25
miriza
26.07.05,09:26
Bol včera povedať, že chce výstup, lenže do roboty nám nechodil od utorka minulého týždňa. Ja by som mu dala výpoveď napr. od dnes a za ten minulý týždeň až do dnes by som mu dala neospravedlnenú absenciu. / akurát mi hovoril šéf, že on si chce zobrať výstup./
porfin
26.07.05,09:38
No a nemá ten zamestnanec "skúšobnú lehotu"?
Ak je v skúšobnej lehote tak vo výpovedi nevidím žiaden problém. Ja by som mu dala výpoveď k napr. 27.7.2005 s tým , že to čo nebol v práci - absencia- bez nároku na mzdu.
miriza
26.07.05,09:44
Áno ešte je v skúšobnej dobe, tak to by nebol problém. No akurát som bola pri jednej kolegyni v susednej firme a tá mi povedala, aby som mu tú absenciu nedávala, lebo ževraj by už počas nej mal byť odhlášený z poisťovní, že sa to berie ako prerušenie. Lenže ako ja mám vedieť čo on ten celý týžden robí a kde je môže byť v nemocnici, atď. Takže čo ďalej.
brm
26.07.05,09:45
Čaute kolegovia, chcem sa Vás opýtať ako mám dať zamestnancovi výpoveď a poodhlasovať ho, keď nám už druhý týždeň neprišiel do práce a má vypnutý mobil. Zamestnaný je od 1.6.2005. Prosím raďte čo najrýchlejšie lebo dnes by som to chcela uzavrieť.predpokladám, že má skúšobnú dobu...a just by som ho odhlásila aj keď neskoro dňom kedy prestal chodiť do roboty...nech si pekne doplatí poistné sám...a do zápočtu by som možno tiež dopísala absencie...ak je srandista on buď aj ty
Paula
26.07.05,10:02
Mala som prípad, síce nie v skúšobnej dobe. Zamestnanec podal výpoveď, zamestnávateľ využil možnosť podržať si ho ešte 2 mesiace (aby stihol zaučiť nového). Dotyčný už do práce neprišiel, začal pracovať inde. Odhlásili sme ho po uplynutí 2 mesiacov, v zápočtovom liste sme uviedli absenciu.
miriza
04.08.05,05:17
Prajem všetkým pekný deň, tak toho nepodarenca už konečne ideme vyhodiť. Chcem sa opýtať čo mám urobiť s evidenčným listom dôchodkového zabezpečenia, mám ho dať jemu alebo ho poslať na sociálnu poisťovňu mám taký dojem, že teraz sa pôjde zahlásiť na úrad práce.
Hanina
04.08.05,05:27
Prajem všetkým pekný deň, tak toho nepodarenca už konečne ideme vyhodiť. Chcem sa opýtať čo mám urobiť s evidenčným listom dôchodkového zabezpečenia, mám ho dať jemu alebo ho poslať na sociálnu poisťovňu mám taký dojem, že teraz sa pôjde zahlásiť na úrad práce.
Ja by som mu dala evidenčný list len podpísať a poslala ho na socialnu poisťovňu , kde by som zároveň požiadala o potvrdenie kópie.Istota je istota!
Pavla P
04.08.05,05:58
Evid.list nemusi byt dokonca ani podpisany od zamestnanca. Od nas zamestnanec odisiel dohodou, a na druhy den odisiel pracovat do Anglicka takze som mu nestihla dat ani podpisat podklady. Tak som sa na SP pytala, co mam spravit a pani mi povedala, ze to mam odovzdat nepodpisane od zamestnanca. Tak som to tak aj odovzdala.
miriza
04.08.05,06:00
ďakujem kočky
Alllena
04.08.05,07:49
Dobrý deň,


Aj ja mám problém so zamestanacom nastúpil do prac.pomeru 01.07.2005 pred nástupom evid.na úrade práce pracovná zmluva uzatvorená na dobu neurčitú so skušobnou dobou 3 mesiace.
S pracovníkom niesu majiteĺia o začiatku spokojný a chcú ho prepustiť. To by nebol podľamňa problém,lenže 29.07.2005 povedal,že má zaplatenú dovolenku v zahraniči na 10dní a chce na ňu ísť ,majitelia neboli radi a povedali ,že
ich mohol o skutočnosti infor. pred nástupom do prac.pomeru a to bolo všetko a zamestnanec si vlastne svojvolne zostal na dovolenke.Chceme to vyriešiť k spokojnosti oboch strán ale ja neviem ako na dovolenku vlastne nemal nárok .
kedy k akému dátumu a pre aké dôvody dať Výpoveď ,čo s dovolenkou ,kedy odhášku zo soc.poisť.predpokladám,že Zdrav.si porieší sam,čo s Evid.listom DZ
Zita4
04.08.05,08:00
V júli pravdepodobne neodpracoval 22 dní, takže na dovolenku nemá nárok. Ja by som dala okamžité zrušenie pracovného pomeru ku dňu, kedy bezdôvodne nenastúpil do práce, alebo k tomu istému dňu rozviazanie PP v skúšobnej dobe. Hneď aj reg. list FO na soc. poisťovňu (ešte dnes!) a ELDZ.
Alllena
04.08.05,08:44
V júli pravdepodobne neodpracoval 22 dní, takže na dovolenku nemá nárok. Ja by som dala okamžité zrušenie pracovného pomeru ku dňu, kedy bezdôvodne nenastúpil do práce, alebo k tomu istému dňu rozviazanie PP v skúšobnej dobe. Hneď aj reg. list FO na soc. poisťovňu (ešte dnes!) a ELDZ.

ano urobíme to tak , má dopracovaný celý mesiac 07/05 zaplatíme mu celý mesiac 07/05 a vlastne od 01.08.05 neprišiel do práce a k vzájomnej spokojnosti mu ukončíme PP a hotovo,len či to bude považovať ten dotyčný ako vzájomú spokojnosť.Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.Zostáva mi iba dúfať,že nebude konfliktný? Našťastie je to náš prvý prípad nepodareného zamestnanca.
Darana
04.08.05,10:15
Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.Zostáva mi iba dúfať,že nebude konfliktný? Našťastie je to náš prvý prípad nepodareného zamestnanca.
Ak s ním chceš okamžite skončiť pracovný pomer, musíš to urobiť písomne, skutkovo vymedziť dôvod tak, aby ho nebolo možné meniť a v ustanovenej lehote doručiť zamestnancovi, inak je takéto skončenie neplatné. Tak hovorí Zákonník práce - pre presné vymedzenie dôvodu pozri paragraf 68
brm
04.08.05,10:18
ano urobíme to tak , má dopracovaný celý mesiac 07/05 zaplatíme mu celý mesiac 07/05 a vlastne od 01.08.05 neprišiel do práce a k vzájomnej spokojnosti mu ukončíme PP a hotovo,len či to bude považovať ten dotyčný ako vzájomú spokojnosť.Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.Zostáva mi iba dúfať,že nebude konfliktný? Našťastie je to náš prvý prípad nepodareného zamestnanca.rozviazanie v skúšobnej dobe dňom kedy prestal dochádzať do roboty...že bude nespokojný je jeho problém...na dovolenku jednoducho nemal nárok...nato mal myslieť pri uzatváraní pracovnej zmluvy
janka37
04.08.05,10:19
Musím mať od pracovníka podpísané niečo,že prebral výpoveď ?ja ho odhlásim a on mi to potom spochybní,že o tom nevedel.
Čo sa týka napísania výpovede, súhlasím s Daranou. Ak by nebol ochotný prísť po ňu osobne a podpísať jej prevzatie, skús mu ju poslať na jeho adresu ako zásielku s doručenkou. Tak budeš mať doklad o tom, že zásielku prevzal.
Zita4
04.08.05,10:56
Čo sa týka napísania výpovede, súhlasím s Daranou. Ak by nebol ochotný prísť po ňu osobne a podpísať jej prevzatie, skús mu ju poslať na jeho adresu ako zásielku s doručenkou. Tak budeš mať doklad o tom, že zásielku prevzal.
Keď neprevezme zásielku, môžeš ju považovať za doručenú dňom, kedy ti ju pošta vráti ako nedoručiteľnú. (§ 38 odst. 4 ZP )
Jankaaa
04.08.05,11:34
Ak chceme dať zamestnancovi výpoveď. Výpovedná lehota mu začína platiť dňom odoslania listu/doporučene/ alebo dňom jeho prevzatia /resp.vrátenia ako nedoručiteľnú/? Máme zamestnanca na skrátený prac.úväzok a chceme mu dať k 1.9. výpoveď. Keďže na skr.prac.úväzok je výpovedná lehota 15 dni chceme mu to dať podpísať 15.8./čo počítam, že nepodpíše/. Ak v ten deň to pošlem poštou nestačí to? Od 15.8. do 31.8. mu chceme vyplatiť mzdu, ale nechceme aby už prišiel do práce.
aladin
04.08.05,11:43
skrateny uvazok je možne vypovedat skor netreba 15 dni... tusim zakonnik prace to pise...
janka37
04.08.05,11:46
Výpovedná lehota podľa §49 ods.6 začína plynúť dňom doručenia výpovede, čiže dňom, keď podpíše jej prevzatie alebo mu bude doručená (odporúčam zásielku s doručenkou, nie doporučene - doručenka sa vráti s presným dátumom doručenia) alebo Vám bude vrátená ako nedoručiteľná.
Presne načasovať na 15.8. to asi bude problém, jedine, že by to prišiel podpísať alebo by ste mu to doručili domov.
Zita4
04.08.05,11:49
skrateny uvazok je možne vypovedat skor netreba 15 dni... tusim zakonnik prace to pise...
Tak je to, nevzťahuje sa na skrát. prac. úväzuk výpovedná doba § 49 odst. 7 ZP.
Ešte k tomu dorčeniu: ja by som mu dala podpísať na výpoveď, že odmieta prevziať. Toto skús, a bude to považované za doručené. Možno ti to vyjde. Inak to budeš musieť riešiť cez poštu ako zásielku s doručenkou do vlastných rúk.
Jankaaa
04.08.05,11:53
Tak je to, nevzťahuje sa na skrát. prac. úväzuk výpovedná doba § 49 odst. 7 ZP.
Ešte k tomu dorčeniu: ja by som mu dala podpísať na výpoveď, že odmieta prevziať. Toto skús, a bude to považované za doručené. Možno ti to vyjde. Inak to budeš musieť riešiť cez poštu ako zásielku s doručenkou do vlastných rúk. skúsim to, ale keďže ide o nepodareného zamestnanca, tak už vidím aké bude robiť problémy.
janka37
04.08.05,11:55
Tak je to, nevzťahuje sa na skrát. prac. úväzuk výpovedná doba § 49 odst. 7 ZP.

Skrátený prac. úväzok a pracovný pomer na kratší prac. čas nie je to isté?
Pretože §49 ZP je celý venovaný pracovnému pomeru na kratší pracovný čas.
Alllena
04.08.05,13:31
Ak s ním chceš okamžite skončiť pracovný pomer, musíš to urobiť písomne, skutkovo vymedziť dôvod tak, aby ho nebolo možné meniť a v ustanovenej lehote doručiť zamestnancovi, inak je takéto skončenie neplatné. Tak hovorí Zákonník práce - pre presné vymedzenie dôvodu pozri paragraf 68
ten náš nepodarený má prac.zmluvu na dobu neurčitú so skušob.dobou 3 mesice,Musím udávať dôvod? nestačí že ukončujeme prac.pomer v skušob.lehote a to okamžite a stým doručením aspoň 3dni to treba doručiť pred ukončením prac.zmluvy.V mojom prípade ho nám na neoprávnenej dovolenke v zahraničí
vráti sa no neviem kedy napr.08.08/05 okamžite mu dám podpísať výpoveď zo strany zamestnávateľa s dátumom ukončenia k 11.08/05
nečudujte sa mi takýto nepodarení su veľmi znalí. takže môj pôvodný plán zlyhal, platil by iba v prípade vzájomnej dohody to znamená keby výpoveď podpísal až keď sa vráti z dovolenky so spátočnú platnosťou k 01.08/05 a na socialke by som ho odhlásila k 01.08/05 samozrejme je to neskoro ,robili by problémy?
Chobot
04.08.05,13:39
Jasné, ze ked ukoncujes PP v súsobnej lehote, nemusís uvádzat ziadny dôvod. Taktiez to dorucenie oznámenia o skoncení PP 3 dni pred skoncením nie je hmotnoprávnou podmienkou platnosti ukoncenia PP, v zákone je uvedené, ze " sa má dorucit spravidla aspon tri dni...", cize nemusí sa. Myslím, ze by sa mu to mohlo poslat postou doporucene. Pre istotu si urcite nejaký den v polovici augusta, aby to posta stihla "dorucit" aj ked to neprevezme. Ked sa vráti, tak bude mat za neodpracované dni absenciu, tak mozno pristúpi aj na dohodu k 1.8.

Skoncenie v skús. dobe nie je podla § 68, ale § 72!
Pavla P
04.08.05,13:43
Mozem otazocku?
Ak dam zamestnancovi vypoved s dvojmesacnou vypovednou lehotou podla §63 odst. 1 pismeno b) - musim mu date este aj odstupne? Ako sa skratka vyhnut odstupnemu, kedze mu neviem dokazat hrube porusenie prac. discipliny.
Chobot
04.08.05,14:06
Pre Pavlu P:

Ak dás zamestnancovi výpoved z nadbytocnosti, od zaciatku nasledujúceho mesiaca zacne plynút dvojmesacná výpovedná lehota. Po skoncení tejto lehoty prac. pomer skoncí. V tomto prípade ziadne odstupné nemusís vyplatit.

Ak vsak zamestnanec poziada o skoncenie prac. pomeru este pred zaciatkom tej dvojmesacnej výp. lehoty, ako zamestnávatel si povinná jeho ziadosti vyhoviet a vyplati mu odstupné vo výske 2 mesacného platu. Prac. pomer vsak skoncí este pred zaciatkom výp. lehoty, takze je ti to v podstate jedno, ci ten clovek bude u Teba este pracovat 2 mesiace a dás mu mzdu alebo odíde hned a tiez mu vyplatís tie peniaze. Za tie 2 mesiace aj tak toho vela neporobí, mozno by este narobil vo firme zle.

Pozor vsak na pocet odpracovaných rokov pre firmu, ak je to viac ako 5 rokov, tak výpovedná lehota je 3mesacná (rovnako aj odstupné je 3 mesacné).
Alllena
04.08.05,14:08
Jasné, ze ked ukoncujes PP v súsobnej lehote, nemusís uvádzat ziadny dôvod. Taktiez to dorucenie oznámenia o skoncení PP 3 dni pred skoncením nie je hmotnoprávnou podmienkou platnosti ukoncenia PP, v zákone je uvedené, ze " sa má dorucit spravidla aspon tri dni...", cize nemusí sa. Myslím, ze by sa mu to mohlo poslat postou doporucene. Pre istotu si urcite nejaký den v polovici augusta, aby to posta stihla "dorucit" aj ked to neprevezme. Ked sa vráti, tak bude mat za neodpracované dni absenciu, tak mozno pristúpi aj na dohodu k 1.8.

Skoncenie v skús. dobe nie je podla § 68, ale § 72!
a čo povieš na tú soc.poisťovňu robili by problémy keby som ho neskoro odlásila
predpoklaám 10dní viac na tej dovolenke dúfam nebude
Chobot
04.08.05,14:14
Presne Ti povedat neviem, ale neverím tomu, ze vsetci sú takí poctiví, ze nahlasujú vcas ukoncenie PP na soc. poistovnu a ze by ste boli jediný prípad, kedy by sa tak stalo nejakých 10 dní neskôr. Ale myslím, ze by to mali akceptovat, vek co keby ten zamestnanec neprisiel do práce 1.8. a o 5 dní by písomne oznámil, ze skoncil PP k 1.8.? Ved vy ste nevedeli, ze PP sa skoncil a nahlásili by ste az neskôr. Myslím, ze by to malo byt priechodné.
Alllena
04.08.05,14:21
Presne Ti povedat neviem, ale neverím tomu, ze vsetci sú takí poctiví, ze nahlasujú vcas ukoncenie PP na soc. poistovnu a ze by ste boli jediný prípad, kedy by sa tak stalo nejakých 10 dní neskôr. Ale myslím, ze by to mali akceptovat, vek co keby ten zamestnanec neprisiel do práce 1.8. a o 5 dní by písomne oznámil, ze skoncil PP k 1.8.? Ved vy ste nevedeli, ze PP sa skoncil a nahlásili by ste az neskôr. Myslím, ze by to malo byt priechodné.
ďakujem ti za názor aj Vám všetkým je ukľudňujúce mať možnosť danné problémy s niekym skonzultovať
Pavla P
04.08.05,14:24
Pre Pavlu P:

Ak dás zamestnancovi výpoved z nadbytocnosti, od zaciatku nasledujúceho mesiaca zacne plynút dvojmesacná výpovedná lehota. Po skoncení tejto lehoty prac. pomer skoncí. V tomto prípade ziadne odstupné nemusís vyplatit.

Ak vsak zamestnanec poziada o skoncenie prac. pomeru este pred zaciatkom tej dvojmesacnej výp. lehoty, ako zamestnávatel si povinná jeho ziadosti vyhoviet a vyplati mu odstupné vo výske 2 mesacného platu. Prac. pomer vsak skoncí este pred zaciatkom výp. lehoty, takze je ti to v podstate jedno, ci ten clovek bude u Teba este pracovat 2 mesiace a dás mu mzdu alebo odíde hned a tiez mu vyplatís tie peniaze. Za tie 2 mesiace aj tak toho vela neporobí, mozno by este narobil vo firme zle.

Pozor vsak na pocet odpracovaných rokov pre firmu, ak je to viac ako 5 rokov, tak výpovedná lehota je 3mesacná (rovnako aj odstupné je 3 mesacné).
Dakujem ti velmi pekne. Robi u nas len pol roka, ale chcela som ho vyuzit este na tie 2 mesiace pre taku evidencnu robotu. No ale budis, ak poziada - pojde skor.
ajka
09.08.05,08:49
Ahojte!!

Má niekto skúsenosti ako ukončiť PP ak:
Zamestnanec dal výpoveď ktorú od neho zamestnávateľ prevzal a podpísal prevzatie..., nevšimol si však že výpoveď od zamestnanca ním nie je podpísaná. Zamestnávateľ sa mu snaží dovolať, bohužiaľ neúspešne.
Pozn. tento zamestnanec čerpal PN od 16.07. do 22.07. 2005 a daľší týžden si hodil dovču.
A k 31.7. dal teda tú nepodpísanú výpoveď...
Môžme mu dať skončenie PP z našej strany ? Ako mám postupovať?
Daska
09.08.05,09:05
Ani nenastupil??? Ja by som mu tu vypoved dala podpisat ked si pride po vystup a vyplatu. Ak nebue chciet podpisat, tak by som dala vypoved zo strany zamestnavatela, porusenie prac. discipliny - absencia.
ajka
09.08.05,09:14
No výplata mu chodí na účet, a pre výstup neviem či príde...
Chobot
09.08.05,09:18
Ahojte!!

Má niekto skúsenosti ako ukončiť PP ak:
Zamestnanec dal výpoveď ktorú od neho zamestnávateľ prevzal a podpísal prevzatie..., nevšimol si však že výpoveď od zamestnanca ním nie je podpísaná. Zamestnávateľ sa mu snaží dovolať, bohužiaľ neúspešne.
Pozn. tento zamestnanec čerpal PN od 16.07. do 22.07. 2005 a daľší týžden si hodil dovču.
A k 31.7. dal teda tú nepodpísanú výpoveď...
Môžme mu dať skončenie PP z našej strany ? Ako mám postupovať?
Nieco mi tu nesedí. Ak dal výpoved, tak bude bezat 2 mesacná výpovedná doba, ktorá skoncí 30.9. Z textu mi vsak vyplýva, ze ste sa dohodli na skoncení PP k 31. 7. Zo zákona vsak musí byt dohoda písomná. Uvádzas, ze nepodpísal list. Mám otázku - písal ho vlastnorucne alebo to má vytlacené? Ak je to vytlacené, tak to bude treba nechat podpísat. Pripravte mu vsetky výstupné dokumenty a ked ich príde prevziat, tak nech to podpíse. Bez toho mu ich nevydáte. Ak by nechcel skoncit PP, tak postupujte ako uvádza Daska.
Zita4
09.08.05,09:18
No výplata mu chodí na účet, a pre výstup neviem či príde...Bude potrebovať zápočet rokov.
Chobot
09.08.05,09:19
No výplata mu chodí na účet, a pre výstup neviem či príde...
Tak potom je zrejmé, ze chcel skoncit PP. Neplatnost rozviazania PP môze súdne napadnút do 2 mesiacov od skoncenia PP. Ak sa neozve, tak ste mimo obliga a nemusíte si viac lámat hlavu.
ajka
09.08.05,09:25
Neviem či to má vlastnoručne písané alebo strojom, skôr si myslím že strojom....
Ja som ešte tú výpoveď nevidela, lebo robím im mzdy externe.
Ale Ďakujem vám za nasmerovanie, ak nepríde a nepodpíše tak mu dám absenciu a koniec.
V reštauráciách je to pestré, zamestnanec sa rozhodne že druhý deň nepríde a šmitec...:mad:
ajka
09.08.05,09:28
Tak potom je zrejmé, ze chcel skoncit PP. Neplatnost rozviazania PP môze súdne napadnút do 2 mesiacov od skoncenia PP. Ak sa neozve, tak ste mimo obliga a nemusíte si viac lámat hlavu.
Aha, no výborne takže je to vyriešené...:)
Jankaaa
16.08.05,10:19
:mad: Máme zamestnanca na skr.prac.úväzok. Je veľmi problémový, takže rátam, že mi nebude chcieť nič podpísať prievziať atď. 1. ako mám postupovať, keď mi odmietne podpísať evid.list 2. určite sa mi hodí na PN . V zákonníku práce som sa dočítala, že na neho sa nevzťahuje ochranná lehota, čiže ak mu bude doručená výpoveď napr.20.8.m čiže prac.pomer skončí dňa 4.9.. A na marodku sa hodí 21.8.-vyplatím mu PN do 4.9. a je to vybavené? Prosím pomôžte ak môžte.
Luba2
16.08.05,10:28
To máš zamestnanca na kratší pracovný čas na menej než 20 hodín? A kde si sa dočítala, že sa na neho nevzťahuje ochranná lehota? Ja to v tomto okamihu neviem nájsť. V § 49/7 nie je uvedené, že sa nevzťahuje aj 64/2, tak podľa mňa končí až ukončením PN. Ale ak som niečo prehliadla, tak ma snáď niekto opraví.
Jankaaa
16.08.05,10:35
To máš zamestnanca na kratší pracovný čas na menej než 20 hodín? A kde si sa dočítala, že sa na neho nevzťahuje ochranná lehota? Ja to v tomto okamihu neviem nájsť. V § 49/7 nie je uvedené, že sa nevzťahuje aj 64/2, tak podľa mňa končí až ukončením PN. Ale ak som niečo prehliadla, tak ma snáď niekto opraví.Máš pravdu, na neho sa akurát nevzťahuje par.64 odst.1. Takže na PN-ku mu vyplatím tých 10 dní a od 11.dňa mu bude platiť sociálka.Do sociálky zašlem prerušenie /Registračný list/ A aký je ďalší postup? On mi ukončenie PN-ky určite neoznámi. A čo s tým evid.listom ak mi ho odmietne podpísať? Veď predsa nieje na mne, aby som ho teraz po celom Slovensku naháňala a prosila ho, aby bol taký dobrý a podpísal ho. Možno iba maľujem čerta na stenu, ale chcem sa na to pripraviť.
Luba2
16.08.05,10:54
To prerušenie mu chceš poslať k čomu? K PN-ke? Ale veď len OČR-ku prerušuješ po 10. dni.
Pepa
16.08.05,11:06
Nič neprerušuješ, ako píše Luba2, odhlásiš ho až po ukončení PN a evidenčný list zašleš nepodpísaný.
- teraz som si všimla, že je to pracovný pomer na kratší prac. čas /menej ako 20 hod/ - pracovný pomer končí teda 4.9.2005 a s tým dátumom ho aj odhlásiš.

Oprava: pracovný pomer končí uplynutím posledného dňa ochrannej doby.
Jankaaa
16.08.05,11:09
Už v tom mám zmätok, myslím nato, čo môže urobiť a zmätkujem.
1. čo ak mi nepodpíše evid.list /zašlem ho na sociálku nepodpísaný s listom, že zamestnanec odmietol podpísať/
2. ku ktorému dňu ho mám teda odhlásiť zo sociálky/ku dňu ukončenia PN-ky/
3. Ak mi ukončenie PN-ky neoznámi /?????/

Body by sa mali asi prehodiť, pretože ak mi neoznámi ukončenie PN-ky, tak mu neviem ani vystaviť evid.list. Aké obdobie sa vlastne vypíše do evid.listu. Obdobie 4.9. alebo ukončenie PN-ky?
Luba2
16.08.05,11:13
Pracovný pomer končí uplynutím ochrannej doby, teda ukončením PN-ky. Ako si zistíš, kedy ukončil PN, ak nebude chcieť spolupracovať, to ja neviem. Ale veď ešte ani nevieš, či nebude spolupracovať. Počkaj ako to bude pokračovať a potom konaj. /Dokonca aj tú PN-ku si si zatiaľ len vymyslela./
Pepa
16.08.05,11:15
Lubi, nekončí prac. pomer 4.9.?
Olgica
16.08.05,11:16
Už v tom mám zmätok, myslím nato, čo môže urobiť a zmätkujem.
1. čo ak mi nepodpíše evid.list /zašlem ho na sociálku nepodpísaný s listom, že zamestnanec odmietol podpísať/
2. ku ktorému dňu ho mám teda odhlásiť zo sociálky/ku dňu ukončenia PN-ky/
3. Ak mi ukončenie PN-ky neoznámi /?????/

Body by sa mali asi prehodiť, pretože ak mi neoznámi ukončenie PN-ky, tak mu neviem ani vystaviť evid.list. Aké obdobie sa vlastne vypíše do evid.listu. Obdobie 4.9. alebo ukončenie PN-ky?
k bodu 1. poslať nepodpísaný ELDP
k bodu 2. ukončenie pomeru po ukončení PN-ky
k bodu 3. ak neoznámi ukončenie PN-ky sociálka mu nič nezaplatí. Potom určite zašle ukončenie aby dostal peniaze.
Luba2
16.08.05,11:17
Lubi, nekončí prac. pomer 4.9.?Ja som na ziačiatku tiež nad tým zaváhala, ale v zákone v § 49, ods. 7 sa píše, že sa nevzťahuje len 64/1 niektoré písmená, ale o 64/2 písané nie je. Tak si myslím, že píšem správne. Prečo si Ty myslíš naopak?
Jankaaa
16.08.05,11:21
Lubi, tak to ho nepoznáš. Už sa nám tou PN-kou vyhrážal. Povedal, že bude rok na PN-ke a nič nepodpíše,neprevezme, napíše na inšpektorát práce atď. Tak preto sa chcem pripraviť, inšpektorátu sa nebojím, ale inak mi môže skomplikovať život.
Jankaaa
16.08.05,11:22
Olgica, ďakujem veľmi pekne.
Pepa
16.08.05,11:26
Ja som na ziačiatku tiež nad tým zaváhala, ale v zákone v § 49, ods. 7 sa píše, že sa nevzťahuje len 64/1 niektoré písmená, ale o 64/2 písané nie je. Tak si myslím, že píšem správne. Prečo si Ty myslíš naopak?
Áno, máš pravdu - par. 64/2 - ak bola zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výp. lehota mala uplynúť v ochr. dobe, prac. pomer končí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení prac. pomeru netrvá.
Lubi, píšeš správne.