1hugo1
15.06.09,11:08
Ahojte,
potrebujem poradiť, ahľadne výšky materskej. Nástup na MD bol 10,3,2008. Toho času na RD. Pracovný pomer ukončení nebol, ale matka uvažuje, že nastúpi do TPP k priateľovi - vedenie účto, pričom pôvodný TPP nechce ukončiť, uvažuje, že sa po RD do firmy vráti. Ale čaká druhé dieťa. Chcem sa opýtať na výšku materskej. Bude ju dostávať v rovnakej výške ako prvú. Alebo jej bude počítaná z VZ z druhého TPP? Ako dlho musí druhý TPP trvať, aby sa jej materská počítala z neho, prvú mala dosť nízku.
A dosť podstatné. Ide to vôbec? Prvý zamestnávateľ ju bude evidovať ako na RD a ona bude zatiaľ u druhého pracovať na TPP? A bude môcť ďalej poberať rodičák?

Díky moc za radu
1hugo1
17.06.09,09:59
Nenájde sa nikto, aby mi poradil? :confused:
brčko
17.06.09,18:02
Ahojte,
potrebujem poradiť, ahľadne výšky materskej. Nástup na MD bol 10,3,2008. Toho času na RD. Pracovný pomer ukončení nebol, ale matka uvažuje, že nastúpi do TPP k priateľovi - vedenie účto, pričom pôvodný TPP nechce ukončiť, uvažuje, že sa po RD do firmy vráti. Ale čaká druhé dieťa. Chcem sa opýtať na výšku materskej. Bude ju dostávať v rovnakej výške ako prvú. Alebo jej bude počítaná z VZ z druhého TPP? Ako dlho musí druhý TPP trvať, aby sa jej materská počítala z neho, prvú mala dosť nízku.
A dosť podstatné. Ide to vôbec? Prvý zamestnávateľ ju bude evidovať ako na RD a ona bude zatiaľ u druhého pracovať na TPP? A bude môcť ďalej poberať rodičák?

Díky moc za radu

PRedpokladám, že na tvoju otázku ti nikto nebude vedieť dať jednoznačnú odpoved. Aj som uvažovala, či by sa dalo požiadať o materské len z druhého PP, t.j. nie z prvého PP, no to tiež neviem, ako by zareagovali v SP a tiež by to bolo komplikované, ako by to urobili v prvom PP. Skôr by som povedala, že nárok uznajú len z PPč.1 práve preto, že je nižší.
1hugo1
18.06.09,14:33
Tak to mamička nebude moc rada. V SP som sa s ochotou poradiť žiaľ nestretla.
IvetaH
23.06.09,14:54
Prečítala som aj tú veľkú tému materská 2009. A je to smutné niekedy.
Zamestnankyňa ide na MD 26.8.2009. Má hrubý príjem 665 €. 24.6.2009 uzavrie ešte jeden klasický PP podľa zákonníka práce s platom 1.500 €. T.j. bude mať dva pomery.
Podľa toho čo som sa tu dočítala, nepomôže jej to zvýšiť materskú, lebo tá sa počíta z roka 2008.
Prosím vás, pochopila som to správne? Je to naozaj tak, že bez ukončenia prvého PP jej už nič nepomôže?
Ďakujem.