layla
15.06.09,15:47
ahojte poradaci!!! chcem sa spytat, kam sa mam ist zaregistrovat, ak som skoncila 1.stupen vysokoskolskeho studia. uz mam aj rozhodnutie o tom, ze som prijata aj na 2.stupen . aj v tomto pripade musim ist do zdravotnej a platit si zdravotne poistenie sama??? dakujem za odpovede
Chobot
16.06.09,07:41
ahojte poradaci!!! chcem sa spytat, kam sa mam ist zaregistrovat, ak som skoncila 1.stupen vysokoskolskeho studia. uz mam aj rozhodnutie o tom, ze som prijata aj na 2.stupen . aj v tomto pripade musim ist do zdravotnej a platit si zdravotne poistenie sama??? dakujem za odpovede

Nemusíš platiť zdravotné poistenie, to platí za teba naďalej štát. V zmysle zákona o službách zamestnanosti sa aj obdobie od skončenia prvého stupňa školy do začiatku druhého stupňa považuje za sústavnú prípravu na zamestnanie a si teda stále študentom.

§35

(2) Sústavná príprava občana na povolanie je aj obdobie

a) bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roku, v ktorom občan skončil štúdium na strednej škole,
b) od skončenia štúdia na strednej škole do zápisu na štúdium na vysokú školu vykonaného v kalendárnom roku, v ktorom občan skončil štúdium na strednej škole,
c) po skončení posledného ročníka strednej školy do vykonania skúšky podľa osobitného predpisu, 37) najdlhšie do konca školského roka, v ktorom malo byť štúdium skončené,
d) od získania vysokoškolského vzdelania prvého stupňa do zápisu na vysokoškolské štúdium druhého stupňa alebo od získania vysokoškolského vzdelania druhého stupňa do zápisu na vysokoškolské štúdium tretieho stupňa, ak zápis na vysokoškolské štúdium druhého stupňa bol vykonaný do konca kalendárneho roka, v ktorom bolo získané vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa, alebo ak zápis na vysokoškolské štúdium tretieho stupňa bol vykonaný do konca kalendárneho roka, v ktorom bolo získané vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
veronikasad
16.06.09,07:44
ahojte poradaci!!! chcem sa spytat, kam sa mam ist zaregistrovat, ak som skoncila 1.stupen vysokoskolskeho studia. uz mam aj rozhodnutie o tom, ze som prijata aj na 2.stupen . aj v tomto pripade musim ist do zdravotnej a platit si zdravotne poistenie sama??? dakujem za odpovede
Preddavky platiť nemusíš, treba ísť odniesť do ZP potvrdenie o ukončení I. stupňa a v septembri potvrdenie o návšteve školy.
layla
16.06.09,14:21
Dakujem krasne, velmi ste mi pomohli. Zajtra tam hned utekam :)