majuska
26.07.05,11:56
Chceme svojim zamestnancom uhradiť preventívne lekárske prehliadky, môže to byť daňový výdavok podľa § 19 Zákona o dani z príjmov.
Zuziana
26.07.05,10:08
Podľa zákona o lekárskej starostlivosti má každý poistenec nárok na preventívnu lekársku prehliadku lx za dva roky. Pokiaľ sa jedná o bežných zamestnancov asi by im to mohlo stačiť.Pokiaľ im chceš niečo platiť u zamestnanca by to bol naturálny príjem a nejaké nadštandardy .... neviem, či by ti to DÚ uznal asi nie. Možnosť vidím v SF.
porfin
26.07.05,10:12
myslím, že bežným zamestnancom by ti to neuznal DÚ, ale ak máš napríklad ľudí čo pracujú v "nebezpečných prevádzkach"- lakovníci...alebo šofér z povolania, tak by to bol daň.náklad
alušik
26.07.05,11:22
Ja som to zauctovala do danovych nakladov. Zamestnanec isiel na lekarsku prehliadku kvoli tomu, ze mal absolvovat skolenie pilcikov a jednou z podmienok bola aj lekarska prehliadka. Inak by na nu nepotreboval ist... Potrebuje ju len kvoli vykonu prace, tak si myslim, ze by to malo byt v pohode, nie?
ilona
26.07.05,11:47
Zuziana,píšeš,že podľa zákona o lekárskej starostlivosti má každý poistenec nárok na prehliadku,ale ešte mi povedz kde nájdeš takých lekárov,ktorí si za to neučtujú platbu aj od pacienta aj od poisťovne.
Zuziana
26.07.05,12:50
Ilona, ja si dávam robiť preventívnu prehliadku u svojej obvodnej lekárky podotýkam, že bežnú a ešte som za ňu neplatila. Pokiaľ chceš nejakú špeciálnu tak si zaplať:
Paula
26.07.05,13:06
Preventívna prehliadka, na ktorú má každý človek nárok a ktorú poisťovňa prepláca....súhlasím s poradcami, ktorí ju neznávajú ako daňový výdavok zamestnávateľa. Iné je, ak mám zamestnancov, pracujúcich napr. vo veľkých výškach, alebo na inak nebezpečnom mieste .... tu opakované prehliadky musia byť , inšpektorát práce by mi dal na frak, ako sa vraví, keby som na ne zamestnancov neposielala ..... tieto sú daňovo uznaným výdavkom (nákladom), ešte sa mi nestalo, aby ich kontrola neuznala. Ak ale chcem prijať zamestnanca na "nebezpečné" miesto, žiadame vyjadrenie lekára o spôsobilosti ešt prv, než dotyčného prijmeme....takúto "vstupnú" prehliadku do nákladov nedávame.
Meggie32
19.10.08,15:23
Ahoj. Neviete poradiť? Od mojej poslednej preventívnej prehliadky u zubárky uplynul viac ako rok. Tento týždeň som objednaná na preventívnu prehliadku, ale obávam sa, že mi zubárka nebude chcieť uznať tú vlaňajšiu a bude odo mňa chcieť plnú úhradu za výkony. Je teda povinnosť absolvovať prehliadku raz v kalendárnom roku, alebo raz za 12 kalendárnych mesiacov?

Mimochodom, vlani som dopadla tak, že som išla na preven.prehl. v dobrej nádeji, že som to stihla do 12 kal.mesiacov, ale zubárka ma "presvedčila", že keď som u nej bola na posledy, tak to nebola preventívna prehliadka, hoci ona si moje zuby dokonale prezrela, ale nezaevidovala to ako preventívnu prehliadku a tak som musela platiť.
Rozalka
19.10.08,18:43
1x za kalendárny rok