Miellikki
15.06.09,19:02
Podľa § 41 zákona 312-2001 Z. z. o štátnej službe
(Skončenie štátnozamestnaneckého pomeru na žiadosť štátneho zamestnanca) :

(1) Na základe písomnej žiadosti štátneho zamestnanca sa štátnozamestnanecký pomer skončí rozhodnutím služobného úradu, ktoré musí služobný úrad vydať do 30 dní od doručenia tejto žiadosti.

(2) Štátnozamestnanecký pomer sa skončí dňom určeným v rozhodnutí. Lehota od vydania rozhodnutia do dňa určeného v rozhodnutí nesmie byť dlhšia ako 30 dní.

(3) Ak služobný úrad nevydá rozhodnutie v lehote ustanovenej v odseku 1, štátnozamestnanecký pomer sa skončí 60. dňom od doručenia žiadosti štátneho zamestnanca.


Moja otázka :
Ak môj zamestnávateľ - (štátna správa - Kataster nehnuteľností ) - nepristúpi na deň určený v mojej žiadosti, a nevydá rozhodnutie, ale nový zamestnávateľ ( organizácia verejnej správy ) na mna nemôže čakať 60 dní, ale maximálne 30 dní, a k é m ô ž u b y ť p r e m ň a n á s l e d k y t o h o, ak ostatných 30 dní neprídem do práce?
Aké kroky na postih má voči mne služobný úrad?

Viem že pri Zákonníku práce si môže zamestnávateľ nárokovať vzniknutú škodu. Ako je to však pri štátnej správe? Bude si kataster vymáhať odomňa mzdu, poprípade aká škoda mu môže vzniknúť ak som radový zamestnanec a moju prácu sú schopní robiť ešte ďalší traja na našej správe katatsra???