rikabbb
15.06.09,19:58
mam dotaz ked nemam vozidlo prihlasene na DU , vedene na svoju zivnost ani zan neplatim dan . chcela by som si kupit navigaciu mozem si to dat do nakladov? podnikam v oblasti marketingu reklamy a pod.
Blankake
15.06.09,18:08
Keď nemáš vozidlo prihlásené ako vozidlo, ktoré sa používa na podnikanie, tak nie.
rikabbb
16.06.09,18:05
Keď nemáš vozidlo prihlásené ako vozidlo, ktoré sa používa na podnikanie, tak nie.
takze ho mam nahlasit na DU ze ho budem v spoluvlastnickom podieli pouzivat na podnik ucely v tom pripade si budem moct robit cestky a pausalne nahrady? v tomto pripade mozem dat navigaciu do nakladov?
Dáša_
16.06.09,18:12
hodne záleží na tom, v čom podnikáš.
Ak sa pohybuješ pri svojej práci medzi dvoma mestami, mám pocit, že budeš tú navigáciu dosť ťažko obhajovať.

Ak ale permanentne cestuješ, napríklad niečo rozvážaš na mnohé miesta, tak to vidím ako obhájitelné.
Blankake
16.06.09,18:12
takze ho mam nahlasit na DU ze ho budem v spoluvlastnickom podieli pouzivat na podnik ucely v tom pripade si budem moct robit cestky a pausalne nahrady? v tomto pripade mozem dat navigaciu do nakladov?
Ak ho nahlásiš, zaplatíš daň z motorových vozidiel, potom áno.
rikabbb
16.06.09,18:28
hodne záleží na tom, v čom podnikáš.
Ak sa pohybuješ pri svojej práci medzi dvoma mestami, mám pocit, že budeš tú navigáciu dosť ťažko obhajovať.

Ak ale permanentne cestuješ, napríklad niečo rozvážaš na mnohé miesta, tak to vidím ako obhájitelné.
robim webove stranky reklamu marketing pre klientov na celom Slovensku v podnikatelskom zamere som uvadzala cestovanie po celom Slovensku navigaciu mozem pouzivat aj na orientaciu v meste ked si ju vezmem so sebou do ruky a vyhladavam konkretnu firmu na adrese ani tak to neobhajim? ci to radssej neriskovat?
rikabbb
16.06.09,18:29
Ak ho nahlásiš, zaplatíš daň z motorových vozidiel, potom áno.
takze nemusim auto prepisovat na seba moze zostat na muza len ho nahlasim na DU zaplatim dan a mozem tu navigaciu dat potom do nakladov?
tetrisss
16.06.09,18:31
Je to sice viacmenej na posudeni danoveho pracovnika,ale pokial budes mat auto v podnikani a zaplatis cestnu dan, tak pri tvojom zamerani je to obhajitelne.
rikabbb
16.06.09,18:36
Je to sice viacmenej na posudeni danoveho pracovnika,ale pokial budes mat auto v podnikani a zaplatis cestnu dan, tak pri tvojom zamerani je to obhajitelne.
tak a tomuto som teraz nerozumela auto v podnikani...chcem ho len nahlasit na DU dajme tomu od jula len zaplatit dan na buduci rok v januari ale nechem si ho prepisovat na seba ani nic viac ...co znamena pokial budes mat auto v podnikani je napisane na muza a v ziadnom pripade ho nechcem prepisovat len kvoli tomu aby som si mohla dat navigaciu do nakladov? prosi napis mi jasnejsiu odpoved ...dakujem za pochopenie
rikabbb
16.06.09,18:42
tetris prosim ako auto v podnikaní vo co gou?
tetrisss
16.06.09,18:43
Tak, nahlasit na DU a na buduci rok zaplatit dan za tento rok .
Blankake
16.06.09,18:45
tak a tomuto som teraz nerozumela auto v podnikani...chcem ho len nahlasit na DU dajme tomu od jula len zaplatit dan na buduci rok v januari ale nechem si ho prepisovat na seba ani nic viac ...co znamena pokial budes mat auto v podnikani je napisane na muza a v ziadnom pripade ho nechcem prepisovat len kvoli tomu aby som si mohla dat navigaciu do nakladov? prosi napis mi jasnejsiu odpoved ...dakujem za pochopenie
Auto môžeš mať zaradené do majetku alebo môžeš používať svoje súkromné vozidlo na podnikateľské účely.
Manual
16.06.09,18:46
hodne záleží na tom, v čom podnikáš.
Ak sa pohybuješ pri svojej práci medzi dvoma mestami, mám pocit, že budeš tú navigáciu dosť ťažko obhajovať.

Ak ale permanentne cestuješ, napríklad niečo rozvážaš na mnohé miesta, tak to vidím ako obhájitelné.
Takto by som sa na vec nepozeral. Cestuje autom - cestuje. Potom aj autorádio by bol problém obhajovať a celý rad doplnkových vecí čo sa kupuje do auta, koberčeky poťahy atď...
A cena navigácie je teraz zanedbateľná, za 200 € sa už dá kúpiť slušná.
KEJKA
16.06.09,18:47
navigácia s DMV nemá nič spoločné. Navigáciu môže použiť v cudzom meste aj chodec. Môže sa použiť ako elektronická mapa. Môže poslúžiť ako diár, kalendár, záznamník, kalkulačka......
závisí od typu.
Vôbec by som sa nad tým nepozastavovala - kludne ako daňový výdavok.
Blankake
16.06.09,18:49
tetris prosim ako auto v podnikaní vo co gou?
Možno Ti pomôže aj toto usmernenie DRSR.

Alebo si pozrie ešte tento link:
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=category§ionid=8&id=36&Itemid=66
rikabbb
16.06.09,18:58
navigácia s DMV nemá nič spoločné. Navigáciu môže použiť v cudzom meste aj chodec. Môže sa použiť ako elektronická mapa. Môže poslúžiť ako diár, kalendár, záznamník, kalkulačka......
závisí od typu.
Vôbec by som sa nad tým nepozastavovala - kludne ako daňový výdavok.
kejka dakujem ste upne uzasní vsetci ...
rikabbb
16.06.09,19:07
navigácia s DMV nemá nič spoločné. Navigáciu môže použiť v cudzom meste aj chodec. Môže sa použiť ako elektronická mapa. Môže poslúžiť ako diár, kalendár, záznamník, kalkulačka......
závisí od typu.
Vôbec by som sa nad tým nepozastavovala - kludne ako daňový výdavok.
takze ak som dobre pochopila nemusim kvoli tomu platit ani DMV ani prihlasovat auto na DU len si ju normalne kupit....dakujem spadol mi kamen zo srdca...
Blankake
16.06.09,19:14
takze ak som dobre pochopila nemusim kvoli tomu platit ani DMV ani prihlasovat auto na DU len si ju normalne kupit....dakujem spadol mi kamen zo srdca...
Ak budeš to auto chcieť použiť na podnikateľské účely a uplatňovať si naň príslušné výdavky (PHM, opravy...), tak ho musíš prihlásiť a zaplatiť DMV.
rikabbb
16.06.09,19:20
Ak budeš to auto chcieť použiť na podnikateľské účely a uplatňovať si naň príslušné výdavky (PHM, opravy...), tak ho musíš prihlásiť a zaplatiť DMV.
blanka a este dotaz ked si ho nedam do majetku ani neprepisem na seba len by som si ho prihlasila na DU zaplatila dan atd mozem si v tomto pripade dat opravy vozidla do nakladov? som si myslela ze v tomto pripade nie...ze mozem robit len tie cestaky a robit si pausalne nahrady a davat si phm do nakladov ...mozem si v tomto pripade davat aj opravy vozidla do nakladov? ked ho nemam v majetku a nie je prepisane na mna? neviem ci som sa spravne vyjadrila ...
Manual
16.06.09,19:21
Ak budeš to auto chcieť použiť na podnikateľské účely a uplatňovať si naň príslušné výdavky (PHM, opravy...), tak ho musíš prihlásiť a zaplatiť DMV.
Treba rozlíšiť ako chce využívať auto v podnikaní.
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba
2. ak auto vloží do firmy, do nákladov si dá všetko čo súvisí s prevádzkou auta = aj opravy, servis atď a ďalej len bločky z nákupu PHL a DzMV treba zaplatiť.
rikabbb
16.06.09,19:26
Treba rozlíšiť ako chce využívať auto v podnikaní.
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba
2. ak auto vloží do firmy, do nákladov si dá všetko čo súvisí s prevádzkou auta = aj opravy, servis atď a ďalej len bločky z nákupu PHL a DzMV treba zaplatiť.
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba v tomto pripade PHM do nakladov nejde? len ho prikladam aby bolo vidno kolko stal benzin ale ze si kupim benzin to v tomto prvom sposobe nejde do nakladov?
Manual
16.06.09,19:28
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba v tomto pripade PHM do nakladov nejde? len ho prikladam aby bolo vidno kolko stal benzin ale ze si kupim benzin to v tomto prvom sposobe nejde do nakladov?
Bloček o nákupe PHL ti poslúži na výpočet kilometrovného. Samotný bloček sa nezaúčtováva, je len podkladom pre výpočet teraz píšem o mojom bode č.1
Dáša_
16.06.09,19:28
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba v tomto pripade PHM do nakladov nejde? len ho prikladam aby bolo vidno kolko stal benzin ale ze si kupim benzin to v tomto prvom sposobe nejde do nakladov?

tam ide cena bezninu sprostredkovane, cez "kilometrovné"
Manual
16.06.09,19:30
tam ide cena bezninu sprostredkovane, cez "kilometrovné"
Čo je to sprostredkovane ?
Dáša_
16.06.09,19:32
Čo je to sprostredkovane ?

no predsa to, že do nákladov nedávaš priamo bloček, ale len pomocou neho počítaš "kilometrov" :)
Blankake
16.06.09,19:33
blanka a este dotaz ked si ho nedam do majetku ani neprepisem na seba len by som si ho prihlasila na DU zaplatila dan atd mozem si v tomto pripade dat opravy vozidla do nakladov? som si myslela ze v tomto pripade nie...ze mozem robit len tie cestaky a robit si pausalne nahrady a davat si phm do nakladov ...mozem si v tomto pripade davat aj opravy vozidla do nakladov? ked ho nemam v majetku a nie je prepisane na mna? neviem ci som sa spravne vyjadrila ...
V technickom preukaze je napísaný manžel? Auto máte v bezpodielovom spoluvlastníctve?
rikabbb
16.06.09,19:33
Bloček o nákupe PHL ti poslúži na výpočet kilometrovného. Samotný bloček sa nezaúčtováva, je len podkladom pre výpočet teraz píšem o mojom bode č.1
jasne dakujem
rikabbb
16.06.09,19:34
no predsa to, že do nákladov nedávaš priamo bloček, ale len pomocou neho počítaš "kilometrov" :)
uz rozumiem dakujem vam vsetkym ste super...idem spat dobru noc
rikabbb
16.06.09,19:34
V technickom preukaze je napísaný manžel? Auto máte v bezpodielovom spoluvlastníctve?
ano presne tak....
Blankake
16.06.09,19:45
ano presne tak....
Takže s prepisom si nemusíš robiť starosti, môžeš ho použiť na podnikanie (lebo do technického preukazu sa zapisuje len jedna osoba, aj keď ho vlastníte spolu ako manželia). Len sa musíš rozhodnúť, či ho vložíš "celé" do majetku a môžeš si uplatniť všetky náklady s ním súvisiace, alebo či ho budete používať na súkromné aj podnikateľské účely a budeš uplatňovať "kilometrovné". Zváž, do akej miery ho budeš používať na podnikanie.
KEJKA
16.06.09,20:02
nestačím sa čudovať,ako nekontrolovateľne sa táto debata rozbehla mimo témy........
pôvodne to bolo o navigácii...................
Blankake
16.06.09,20:05
nestačím sa čudovať,ako nekontrolovateľne sa táto debata rozbehla mimo témy........
pôvodne to bolo o navigácii...................
No hej, lenže s tým súvisí aj to auto - rikabbb sa na to pýtala ešte aj v inej téme ;)
tetrisss
16.06.09,20:53
Teraz sme uz asi Rikabb celkom doplietli. Myslim, ze Kejka ma pravdu, ze na navigaciu sa nemusime pozerat uzko len v suvislosti s vozidlom, je pravda, ze s prizmurenim oka sa da pouzit aj chodcom ako mapa, cize zato platit dan z motorovych vozidiel by bol nezmysel a este aj v pripade, ze vozidlo nebude cele v podnikani, podla mna ani navigacia nemoze ist do nakladov, keby sme sa nu divali len z pohladu motoroveho vozidla a jeho sucasti. Celkove naklady mozno uplatnit len, ked auto vlozim do podnikania a samozrejme zaplatim dan. Pokial ale uvazuje aj o uhrade nakladov na auto v suvislosti s podnikanim, to je celkom iny problem. Ten je tu uz ale rozobraty, nebudem to cele opakovat. Dufam, ze sa na to divam spravne, ak nie , opravte ma, prosim.