aisopos
16.06.09,00:26
Dobry den.

prosim Vas o radu. manzel je SZČO od 10/05, pozastevenie mal od 7/2006 do 6/2007. v roku 2008 neplatil preddavky na poistne z prijmu z roku 2007. v roku 2008 dosiahol príjem zo zivnosti 126 015,-sk, náklady mal 114 952,-. ciastovym zakladom dane je teda 11.063,-. podnikal teda cely rok 2008. vznika mu teda povinnost platit odvody do sp od 1.7.2009 do 30.6.2010?? podla SP ano, ale mne sa to cele nejak nezda. zakon som si precitala aj viackrat, ale neviem sa vysomarit.:confused: hm. ak ano, zrejme by mal platit z minimalneho zakladu ci na to bude mat alebo nie. tak tomuto hovorim statom podporovana zlodejina.:mad: xi. dakujem za mudre rady. S pozdravom Aisopos.:D
Badko
16.06.09,03:40
Nemusel by platiť vtedy, keby popri živnosti mal aj pracovný pomer. Nakoľko je SZČO tak musí platiť iné mu nezostáva
Ing. Pavol Zúber
16.06.09,04:20
aj keby mal popri živnosti pracovný pomer , na základe daného obratu 126015 mu vzniká povinnosť zo zákona sa prihlásiť do SP.
aisopos
16.06.09,07:37
to je dobra blbost. a kde su naklady? za cely rok sme my z toho mali 11 tisic. ved predsa nie je zarucene, ze tento rok zarobi na to, aby platil nemale zbytocne odvody aby socialka mala na svoje odmeny a nove budovy. nemame uz ani na sunar a plienky a socialke budem davat do vrecka, nie? blbost jak voda v kosi. sa potom divia, ze vsetci pozastavuju zivnost a robia na cierno, alebo vykradaju banky.o tom ani nehovorim, ze viac ako polovica zakazok nie je vyplatena. a to zaujima niekoho?? a co urobi taky zivnostnik, da ich na sud.... bude sa sudit 10 rokov a aj tak mu to budu splacat po stovke mesacne a jediny kto na tom ziska je ten co za robotu nezaplatil. nase pohladavky za minuly rok su zhruba 200tisic, ktore nemozme ani vysudit, lebo nemame na sudne poplatky. a to nie sme jedini. a tento rok je to este horsie. robota je, len ju nezaplatia. za tento rok je to uz asi 15tisic co nikdy nevyplatia. uz sa ani nejdem rozculovat. si dam postavit druhy dom a nikomu nezaplatim za jeho postavenie, resp. kazdemu dam len zalohu a som z obliga. a co mi urobia... nic. zas som sa len rozculila. xi. pekny den
veronikasad
16.06.09,07:42
to je dobra blbost. a kde su naklady? za cely rok sme my z toho mali 11 tisic. ved predsa nie je zarucene, ze tento rok zarobi na to, aby platil nemale zbytocne odvody aby socialka mala na svoje odmeny a nove budovy. nemame uz ani na sunar a plienky a socialke budem davat do vrecka, nie? blbost jak voda v kosi. sa potom divia, ze vsetci pozastavuju zivnost a robia na cierno, alebo vykradaju banky.o tom ani nehovorim, ze viac ako polovica zakazok nie je vyplatena. a to zaujima niekoho?? a co urobi taky zivnostnik, da ich na sud.... bude sa sudit 10 rokov a aj tak mu to budu splacat po stovke mesacne a jediny kto na tom ziska je ten co za robotu nezaplatil. nase pohladavky za minuly rok su zhruba 200tisic, ktore nemozme ani vysudit, lebo nemame na sudne poplatky. a to nie sme jedini. a tento rok je to este horsie. robota je, len ju nezaplatia. za tento rok je to uz asi 15tisic co nikdy nevyplatia. uz sa ani nejdem rozculovat. si dam postavit druhy dom a nikomu nezaplatim za jeho postavenie, resp. kazdemu dam len zalohu a som z obliga. a co mi urobia... nic. zas som sa len rozculila. xi. pekny den
Súhlasím s odpoveďou Ing. Pavol Zúber. Bohužial, sťažuješ sa na nesprávnom mieste.
Ak si nebudeš plniť povinnosti, SP odstúpi pohľadávku exekútorovi a to už bude iná sranda. Na právnické osoby nemajú, ale živnostníkov si väčšinou nájdu ...
aisopos
16.06.09,07:52
uz som sa stazovala aj inde. zbytocne. je to proste statne vypalnictvo. a najlepsie je, ze mi stat ani nepomoze. bola som optimistka a chcela som vybavit hmotnu nudzu. lenze mam staru 25 rocnu skodovku a podla zakona si na nu musim dat urobit znalecky posudok, aby sa prukazalo, ze je nepredajna. tak ked som v hmotnej nudzi, urcite naskrabem na posudok, ktory nie je lacnou zalezitostou. tak ma to celkom pobavilo. ved aj odhlasenie nieco stoji. kocurkovo.