Renkafb
16.06.09,01:01
Dobry den,

staviame dom v okoli Bratislavy, hruba stavba je postavena a zacinam riesit zateplenie domu. Architekt navrhol polystyren, kedze fasadu by sme chceli oblozit kamenom a stavebna firma navrhuje Styrcon.
Ja som povodne chcela Nobasil, kvoli " dychaniu " stavby, kedze vystavba napreduje zavratnou rychlostou /podla mna/, zacalo sa stavat vo februari tohto roku /pivnica, prizemie a obytne podkrovie - velkost domu 12 x 20 m/ a uz pokladaju skridle a po lete uz planuju robit fasadu a vraj sa na Vianoce mozeme stahovat /co pochybujem/. Ale prave kvoli tej rychlosti sa bojim, ze stavba bude dost vlhka / postavena z tehal Porotherm / a kedze chceme pouzit ako obklad kamen, myslim, ze sa nehodi Nobasil, takze sa rozhodujem kvoli " dychaniu " stavby medzi Baumitom open a Starconom. V dome je dost vela presklennych ploch.
Prosim, ktory typ zateplenia by ste mi odporucili ?
Dakujem za odpovede :)
Renka
220870
16.06.09,05:00
Baumit open je čistý podvod,nefunguje to.Nobasil môže vlhnúť ak nasaje 5% vody stráca 50% zo svojej už aj tak zlej tepelnej účinnosti.Ak zateplíte surovú ,čerstvú stavbu riskujete problém s vodou tak ako píšete.Ja by som nedovolil zatepliť čerstvo postavený dom.Tie tehly schnú ( záleží aj od toho koľkokrát zmokli) min 1 rok ak to obalíte polystyrénom alebo nobasilom tak je vysoká pravdepodobnosť že to splesnivie .
Nepíšete aké hrubé steny máte na dome.Ak idete obkladať kompletne celú fasádu tak môžem doporučiť jedine tepelnoizolačnú omietku.
Ferdosondo
16.06.09,05:13
Renka odporúčam preštudovať si niečo o "dýchaní" stavby. Dýchanie stavby je holý nezmysel. Vlhkosť pri tejto pretekárskej výstavbe tam budete mať tak, či tak. Cez samotné múry dokáže prejsť zanedbateľné množstvo vlhkosti. Bohužiaľ do stavby išlo okolo 30 000 litrov vody a tie deduško vo vreci neodnesie.Tie tisícky litrov vody sa musia len vypariť. Takže dostať ich preč môžete, len vetraním, čo trvá dosť dlho, alebo zakúpiť(požičať) odvlhčovače a to aj odporúčam.
Majstrov berte s rezervou, lebo im to určite nevadí. Oni dostanú zaplatené, ale bývať tam budete Vy.
Ferdosondo
16.06.09,05:17
Baumit open je čistý podvod,nefunguje to.Nobasil môže vlhnúť ak nasaje 5% vody stráca 50% zo svojej už aj tak zlej tepelnej účinnosti.Ak zateplíte surovú ,čerstvú stavbu riskujete problém s vodou tak ako píšete.Ja by som nedovolil zatepliť čerstvo postavený dom.Tie tehly schnú ( záleží aj od toho koľkokrát zmokli) min 1 rok ak to obalíte polystyrénom alebo nobasilom tak je vysoká pravdepodobnosť že to splesnivie .
Nepíšete aké hrubé steny máte na dome.Ak idete obkladať kompletne celú fasádu tak môžem doporučiť jedine tepelnoizolačnú omietku.
Súhlasím až na poslednú vetu. Na tepelnoizolačnej omietke je tepelnoizolačný len názov. Sú to vyhodené peniaze za nič.
220870
16.06.09,05:27
Tepelnoizolačná omietka má niečo do seba.Aj keď ani zďaleka nedosahuje účinok polystyrénu.
Ferdosondo
16.06.09,05:40
TIO má zanedbateľné izolačné vlastnosti. Ale k Renči. Bez ohľadu či chce zatepľovať, či nie, dom treba vysušiť. Napr. plávajúce podlahy na vlhké potery, nábytok, vlhnúce okná ...
Renkafb
16.06.09,08:40
Dakujem za rady, este viac som z nich nervozna :mad:, lebo potvrdzuju moje obavy z nasledkov rychlej vystavby...
Zaver pre mna - 1/ akymkolvek sposobom spomalit vystavbu a nechat stavbu trochu vydychnut...
Ak by sa zateplovalo potom az na druhy rok na jar, tak potom by ste mi co odporucili ? Hrubka stien je 38 a kamenny obklad budeme davat len na niektore steny, nie na celu fasadu.
Dakujem :)
220870
16.06.09,16:26
Hrúbka stien je 38 a kamenný obklad budeme davať len na niektoré steny, nie na celu fasádu.


Pýtal som sa preto lebo je rozdiel nalepiť pár kameňov okolo okien a na sokel , a obolžiť celý dom.záleží to od skladby rozmerov váhy a spôsobu uloženia kameňov.Skôr ako na porade by ste sa mali pýtať realizujúcej fa , a pýtať 5 ročnú záruku.
Ferdosondo
17.06.09,04:57
Renka ja nevidím až taký problém v zatepľovaní. Cez múry prejde len minimálne množstvo vlhkosti, takže či zateplíš tohto roku, alebo na budúci, tak je to skoro jedno. Väčší problém vidím v tom, že za chvíľu pôjdu okná, po nich potery a omietky, ktoré obsahujú množstvo vody. Takže hlavne bude treba riadne vetrať a použiť odvlhčovač. Plávajúce podlahy a nábytok dať až keď budú mať potery správnu vlhkosť(podlahári majú merací prístroj). Cez zimu potom budeš tiež riadne vetrať tzn. nie pootvorené okno, ale na tri minúty dokorán, najlepšie spraviť prievan. A po zime bude po probléme.
minosk
24.08.09,02:24
Z vsetkych moznych zateplovacich systemov je Styrcon jednoznacne najlepsi.

Pokial nemate problem z peniazmi (vyjde drahsie ako polystyren) je to dobra volba.

A pan architekt nech sa strci. Za odporucanie polystyrenu KDEKOLVEK ked je alternativa by som ho poslal kade lahsie.

pozri si styrcon.sk a pripadne tam zavolaj. Je to mala firma co zalozili vyskumnici co ten material vyvinuli. Radi ti zodpovedia vsetky obavy a dotazy.
Hlavne su to skutocni odbornici, nie ako vacsina "odbornikov" co poznaju polystyren alebo nobasil alebo polystyren ...
ciners
24.08.09,07:11
Strasne by ma potesilo,keby podvodnici s "plavajucimi podlahami" nevolali naslapnu vrstvu podlahy plavajucou podlahou. Plavajuca podlaha je cela konstrukcia: mineralna vlna, roznasacia vrstva-poter alebo dosky a potom naslapna vrstva.
K tej vlhkosti- ked dam do domu 30000litorv vody,tak 30000litrov sa nevypari, voda sa v betone a v malte chemicky viaze-hydratacia. Ale inak suhlas s tym,ze vetrat vetrat a vetrat, okna az ku koncu,aspon vam ich neukradnu :)
shmitho
07.09.11,19:57
Zdravím,
dnes som si kúpil pár kusov styrconu a keďže som nikde na internete nenašiel jeho parametre, tak ich prikladám na porovnanie pre ostatných. Štítok bol na palete.
Styrcon súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,061 W/(K.m)
styrcon objemová hmotnosť 200 kg/m3
styrcon faktor difúzneho odporu menej ako 10
styrcon nasiakavosť (krátkodobé čiastočné ponorenie) menej ako 3,5 kg/m2
220870
08.09.11,03:40
http://www.styrcon.sk/menu/styrcon/
Tá vysoká nasiakavosť sa mi nepáči.
mendo933
08.09.11,07:27
a mne ani lambda- 0,061 vs. 0,038 pri EPS 70f, nobasil FKD