berry
16.06.09,06:24
Dobrý deň
Zamestnávateľ mi strhol hodnotenie za to že som nezodvihla svoj súkromný mobil počas svojej dovolenky.
Môže mi urobiť takúto vec? Ide o súkromný a nie o firemný mobil.
Prosím poraďte či je to možné a ak nie ako sa brániť?
Ďakujem
Olgica
16.06.09,04:40
toto urobiť nemôže. súkr.mobil neslúži na služobné účely. ide o to čo máš napísané v zmluve. Ide o hodnotenie alebo o strhnutie odmien, či prémií?
jaros5
16.06.09,05:01
Dobrý deň
Zamestnávateľ mi strhol hodnotenie za to že som nezodvihla svoj súkromný mobil počas svojej dovolenky.
Môže mi urobiť takúto vec? Ide o súkromný a nie o firemný mobil.
Prosím poraďte či je to možné a ak nie ako sa brániť?
Ďakujem
Môže.
Osobné ohodnotenie (osobný príplatok), odmeny, prémie sú nenárokovateľnou zložkou platu. Buď vám ich zamestnávateľ dá ( za prácu naviac, dobré výsledky, odvedenú kvalitnú prácu nad rámec pracovnej náplne atď.), alebo vám ich neprizná a "punktum".
Môžeme len polemizovať o korektnosti odobrania osobného príplatku za nezdvihnutie telefónu počas dovolenky.;)
Manual
16.06.09,05:04
Ono je to všetko asi o pracovných podmienkach a aká atmosféra je na pracovisku a vo firme. Ak by si sa tam cítila dobre a všetko by fungovalo ako má a tiež vzájomné vzťahy medzi pracovníkmi a podriadený voči nadriadenému, určite by si telefón zdvihla aj o pol noci. To že si sa takto "zasekla" má niekde dôvod.
Tu platí jedno staré porekadlo: Proti vetru sa cikať nedá...
Čo sa už aj stalo v podobe zníženia prémií. Ťažko je tu radiť, keď nie sú známe okolnosti, vzťahy, atď...
Tweety
16.06.09,05:12
Dobrý deň
Zamestnávateľ mi strhol hodnotenie za to že som nezodvihla svoj súkromný mobil počas svojej dovolenky.
Môže mi urobiť takúto vec? Ide o súkromný a nie o firemný mobil.
Prosím poraďte či je to možné a ak nie ako sa brániť?
Ďakujem
Ak to hodnotenie je vo forme variabilnej zložky mzdy,t.j. nie je jej nárokovateľná časť, o jej výške( príp. krátení) rozhodne zamestnávateľ.
jaros5
16.06.09,05:13
......
3, Podotázka b, Pred dchodom na dovolenku si dokončila/ delegovala / informovala/ odovzdala podklady všetky svoje termínované úlohy ???[/QUOTE]

Dobrá podotázka.
Ak si v tomto bode pochybila, tak zamestnávateľ mohol postupovať aj omnoho tvrdšie .... a tvoje nezdvihnutie telefónu by sa dalo posudzovať ako maximálne nekorektné voči firme ...