PBEA
16.06.09,07:33
Dobrý deň, môže mi niekto poradiť? Vyslali sme zamestnancov na povinnú preventívnu prehliadku, boli tam celý deň, neodpracovali žiadny pracovný čas. Majú nárok na stravné? Vďaka za každý príspevok.
Tweety
16.06.09,05:34
Dobrý deň, môže mi niekto poradiť? Vyslali sme zamestnancov na povinnú preventívnu prehliadku, boli tam celý deň, neodpracovali žiadny pracovný čas. Majú nárok na stravné? Vďaka za každý príspevok.
Nie, nemajú. Viď § 152ZP.
PBEA
17.06.09,04:09
Ale na preventívnu prehliadku sme ich vyslali my, kvôli zisteniu schopnosti pracovať na danom pracovisku.
Tweety
17.06.09,05:25
Ale na preventívnu prehliadku sme ich vyslali my, kvôli zisteniu schopnosti pracovať na danom pracovisku.
Nárok na stravenku im nevznikol, pretože neodpracovali čas, potrebný na jeho vznik. Patrí im tzv. §.
PBEA
18.06.09,11:28
Twenty patrí im tzv.§. nepochopila som.........prepáč
eby
18.06.09,11:41
Iba ak máte vnútornú smernicu, v ktorej máte na základe §152 ods. 7 písm. a) Zákonníka práce upravené podmienky, za ktorých bude zamestnávateľ zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci alebo inej ospravedlnenej absencie
PBEA
18.06.09,13:58
Prepáč twenty, ty si myslel ten paragraf 152, už som pochopila tu vetu.....len všetci ma presviedčajú, že majú nárok lebo sme ich tam poslali my a nie oni sami.
Tweety
18.06.09,15:50
Prepáč twenty, ty si myslel ten paragraf 152, už som pochopila tu vetu.....len všetci ma presviedčajú, že majú nárok lebo sme ich tam poslali my a nie oni sami.
Som Tweety- nie muž, ale žena- Maja. Áno, je to §152.
§ 152 ZP
Stravovanie zamestnancov
(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.