48912
16.06.09,07:34
Dobry den, mala by som na vas jednu otazocku. Firma "A" vlastni bytovy dom v ktorom su este nejaky podnajomnici. Firma "A" ma v umysle uvedeny bytovy dom rekonštruovat a nasledne predavat jednotlive byty. Vzhladom na tuto skutocnost poziadala firmu "B" o pomoc pri vystahovani jedneho z najomnikov za urcitu cenu. Moja otazka znie: Ak firma "B" vyfakturuje firme "A" naklady spojene s vystahovanim podnajomnika, sú tie naklady sucastou investicie, teda budu vstupovat do ceny zrekonstruovanych bytov, ktore sa raz v buducnosti budu predavat? Vopred dakujem za vsetky odpovede.
betka
16.06.09,19:51
V prvom rade by ma zaualo, aký dátum bol na stavebnom povolení.

Ak by dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia bol napr. 20.5.2009, účtovala by som ako službu.
Ak by bol dátum stavebného povolenia 1.6.2009 a službu za vysťahovania by bol uskutočnený napr. 15.6.2009, rozmýšľala by som nad par. 35/c alebo d postupov účtovania.
Písmeno c-výdavok súvisiaci s obstarávaním-vysťahovanie-musím zabezpečiť neaké práce, aby som mohla zabezpečiť rekonštrukciu môjho maetku v súvislosti s obstarávaním.
Tu je dôležitý pojem, čo namená a čo zahrňa pojem zabezpečovacie práce

písmeno d-vysvetlenie pomu, čo znamenaú náhrady za nútené obmedzenie užívania nehnuteľnosti

Teoreticky máme i písmeno g-náklad na vyvolanú investíciu, ktorú nebudem využívať ale mi vznikla, aby som mohla rekončtruovať. Mám tu poznámku k osobitnému predpisu, ale neodkazue ma na žiadny odkaz k textu. Tu je potrebné zistiť, čo znamená príslušný osobitný predpis.

Osobne by som dala do OC, ak je dátum vysťahovania po stavebnom povolení.