mikib1
16.06.09,10:19
Poprosil by som o pomoc pri riešení mojej dilemy, chcem "otvoriť" obchod s oblečeím a hračkamy na ambulantný predaj alebo niečo podobné, prenajal som si miestnosť ale prenajímateľ nieje ochotný zahlásť miesto ako trvalé trhové miesto. Ako by som vedel vyriešiť situáciu aby som mohol pokladnu používať aj nadalej ako prenosnú a nemusel sa viazať na otváraciu dobu? sídlo firmy mám inde ako miesto predaja. :( Ďakujem
Lianka
16.06.09,12:30
Neviem, ci rozumiem. Ten prenajaty priestor ti ma sluzit len ako sklad (predaj ambulatne), alebo aj ako predajna?
ivanka p.
16.06.09,13:12
mikib1
neviem ci dobre rozumiem. ale podla mna ambulantny predaj je viazany na odsuhlaseny sklad alebo nejaku predajnu. to ze prenajimatel nechce zahlasit trvale trhove miesto je jeho problem a ja by som zvazila ci vobec mu platit za takychto podmienok. ak ale predavas na trhovisku v stanku alebo len niekde vonku (to znamena nie v pevnej budove) obrat sa na vlastnika (prevadzkovatela) trhoveho miesta (obycajne mesto alebo obec). v konecnom dosledku mozes mat problem najma Ty. A skus si zohnat trhovy poriadok, tam tiez musia byt uvedene povinnosti predavajucich..
mikib1
16.06.09,18:09
miesto je v prenájme od súkromnej osoby. Predávať by som ale chcel v rámci ambulantného predaja aj na tomto mieste (je to riadna polyfunkčná budova), keďže je to pre mňa určitá forma života, lebo zvyknem chodiť predávať aj na trhy a mám len jednu pokladňu, no ale toto miesto nieje trh a preto hľadám riešenie ako získať možnosť predaja na ambulantný predaj.
Ešte by som sa opýtal ak by to bolo nahlásené ako sklad tak kde si to treba vybavyť a ako a či v skladových priestoroch je možné predávať ambulantne? Ďakujem
tetrisss
16.06.09,18:37
Celkom mi nie je jasna tvoja otazka, pretoze ambulantny predaj je:
Ambulantný predaj je predaj v stánkoch s dočasným stanovišťom, predaj na prenosných predajných zariadeniach, predaj v pojazdnej predajni a sezónny predaj na verejnom priestranstve pred prevádzkarňou (za stánok s dočasným stanovišťom sa nepovažuje predajné zariadenie, na zriadenie ktorého sa vyžaduje stavebné povolenie podľa osobitných predpisov).
mikib1
16.06.09,19:38
ano ale je aj niečo ako: Za trhové miesto sa na účely tohto VZN považuje aj priestranstvo alebo nebytový priestor, ktorý nie je prevádzkarňou, ale fyzická alebo právnická osoba, ktorá je jeho vlastníkom, ho prenajíma na ambulantný predaj. no a toto my odmietol majiteľ nehnuteľnosti. Mne sa jedná hlavne o to aby som mal k dispozícii pokladňu, aby som ju nemusel prehlásiť z ambulantného predaja na prevádzkareň, ale aby som ju mohol aj nadalej používať na trhoch, no a na toto hladám riešenie. lebo ked si zriadim prevádzku tak aj pokladnu musím zahlásiť na prebádzkareň a ešte aj otváraciu dobu si musím vyžiadať, no a to by pre mňa znamenalo koniec trhových predajov, čo nechcem. mám len jednu pokladnu a na druhú si neako netrúfa.
Ďakujem
tetrisss
16.06.09,19:59
Este, preco ti ho majitel odmietol prenajat ako miesto pre ambulantny predaj?
mikib1
17.06.09,02:02
lebo, že nechce brať na seba zodpovednosť správcu trhoveho miesta, z mestského úradu mu volali, že či vie čo by ho čakalo, no a to ho odradilo. A ja teraz neviem či sú ešte neaké možnosti ako tam môcť predávať tak ako som to už hore rozpísal.