kachniatko
16.06.09,16:56
Chcem sa spýtať,či máme dávať osvedčenie o preprimárnom vzdelávaní predškolákom, keď sme išli tento rok podľa štátneho vzdel. programu ISCED O, ale školský vzdelávací program ešte nemáme podpísaný, keďže sme ho celý rok tvorili. Riaditeľka nám ich nechce podpísať. Tak mamé ich dávať alebo nie? Je na to nejaký zákon, paragraf?
Ďakujem
BABYstar
16.06.09,15:26
Osvedčenia sa budú dávať až budúci školský rok.Oficiálne začína ISCED O na MŠ 1.9.2009.
kachniatko
16.06.09,15:50
A tento školský rok ich nemôžeme dať? Veď už tento rok sme učili podľa ISCEDu 0 aj keď len skúšobne. Porušili by sme tým niečo?
BABYstar
16.06.09,16:42
Poraďte sa s autorkami ISCED O.
mjarka
20.06.09,21:03
Osvedčenia máte vydať - pozrite dokument na http://www.ksutn.sk/sk/index.php?option=com_content&task=view&id=169&Itemid=110 - vydávanie osvedčení o absolvovaní preprimárneho vzdelávania
teacher
23.06.09,15:40
Vie my niekto dať odpoveď na otázku,či može byť človek,ktorý nie je kvalifikovaný pedagóg a urobil si akurát doplnkové štúdium tanečnej pedagogiky-3 ročné,považovaný za kvalifikovaného.Poznám taký prípad,no je mi to proti srsti.
edu21
23.06.09,18:43
Tento rok som končila PVPZ a tam nám spoluautorka ISCED 0povedala, že tento školský rok sa OSVEDCENIA nevydávajú. Až od budúceho šk. r. Zatial si možete dat vyrobit okruhlu pečiatku s červeným atramentom::)
judita1971
23.06.09,20:37
Vie my niekto dať odpoveď na otázku,či može byť človek,ktorý nie je kvalifikovaný pedagóg a urobil si akurát doplnkové štúdium tanečnej pedagogiky-3 ročné,považovaný za kvalifikovaného.Poznám taký prípad,no je mi to proti srsti.

poznám aj ja takéto prípady, ale na tvoju otázku neviem odpovedať, lebo je to dosť obšírne... musí sa vedieť, akú školu mal vysokú ? smer ..., dorobil si doplnkové štúdium tanečnej pedagogiky, ale pracuje ako učiteľ ? kde ?