Jaqueline
16.06.09,17:29
Môže zamestnávateľ zrušiť dohodu o študijnom voľne a zvýšení kvalifikácie, kde mám uvedené štúdium 3+2 roky, ktorú podpísal v r. 2006? Lebo sa rozhodol, že na II.stupeň mi nedá to voľno, bo mu vadilo, že som občas chýbala. A vraj na moju pozíciu nie je potrebné mať VŠ. Ja s tým osobne nesúhlasím.
Tweety
16.06.09,16:09
Môže zamestnávateľ zrušiť dohodu o študijnom voľne a zvýšení kvalifikácie, kde mám uvedené štúdium 3+2 roky, ktorú podpísal v r. 2006? Lebo sa rozhodol, že na II.stupeň mi nedá to voľno, bo mu vadilo, že som občas chýbala. A vraj na moju pozíciu nie je potrebné mať VŠ. Ja s tým osobne nesúhlasím.
Každá dohoda sa dá zrušiť.
atka4
16.06.09,16:12
Môže zamestnávateľ zrušiť dohodu o študijnom voľne a zvýšení kvalifikácie, kde mám uvedené štúdium 3+2 roky, ktorú podpísal v r. 2006? Lebo sa rozhodol, že na II.stupeň mi nedá to voľno, bo mu vadilo, že som občas chýbala. A vraj na moju pozíciu nie je potrebné mať VŠ. Ja s tým osobne nesúhlasím.

Pozri, čo sa píše v zmluve.....mali by tam byť aj tieto eventuality dohodnuté...., minimálne spôsob výpovede zmluvných strán.......
atka4
16.06.09,16:13
Každá dohoda sa dá zrušiť.
To len naši ministri uzatvárajú nevypovedateľné zmluvy ....mimotemy
Jaqueline
16.06.09,16:23
No mám tam len povinnosti zamestnanca a zamestnávateľa len to, že sa zaväzuje poskytnúť svojmu zamestnancovi pracovné úľavy a finančné zabezpečenie, ktoré vyplýva z pracovno-právnych predpisov. Môj zamestnávateľ tvrdí, že na moju funkciu VŠ nepotrebujem. V zákone sa píše, že mi môže zrušiť, ak som posledných 12 mesiacov nevyužívala tú kvalifikáciu. Lenže ja robím študijnú referentku a študujem manažment ľudských zdrojov.
Lianka
16.06.09,17:35
Mne to pripada ako zastrasovanie, zrazu sa mu to nehodi, ze studujes. Pockaj, ci dohodu vypovie a akym sposobom. Nasledne by som zvazila dalsie (pravne) kroky.
Jaqueline
16.06.09,17:38
Mne to pripada ako zastrasovanie, zrazu sa mu to nehodi, ze studujes. Pockaj, ci dohodu vypovie a akym sposobom. Nasledne by som zvazila dalsie (pravne) kroky.


Len ja sa musím prihlásiť na II.stupeň, ísť na prijímačky. A zaplatiť 1261 eur školné. Čo pokiaľ mi neumožní bude zbytočne. Neviem ako pokračovať.
Lianka
16.06.09,17:43
Dohoda zatial plati, este ju nevypovedal. Ty by si prestala studovat, kvoli tomu, ze nejaky chlap s tym nesuhlasi? Nestudujes kvoli sebe? Casovo sa, podla mojho nazoru, da skola zvladnut, aj ked to bude tazsie.
Jaqueline
16.06.09,19:10
Dohoda zatial plati, este ju nevypovedal. Ty by si prestala studovat, kvoli tomu, ze nejaky chlap s tym nesuhlasi? Nestudujes kvoli sebe? Casovo sa, podla mojho nazoru, da skola zvladnut, aj ked to bude tazsie.
No bolo mi povedané, že ak chcem čerpať dovolenku mám problém. Lebo mi jeho alikvotnú časť na skúšky nepovolí. U nás je tak, že je problém vziať 1 deň dovolenky. A semestre sú 2 a v škole čo som je vyučovanie cez týždeň a skúšky tiež :(
Lianka
17.06.09,06:47
Ak studujes denne, poziadaj o prelozenie na externe studium - nebudes si musiet zobrat tolko dni dovolenky. Neviem, co to je za skolu, ale na vacsine VS maju externisti prednasky v piatok a sobotu alebo v niekolkodnovych blokoch raz za mesiac-dva. U nas maju aj skusky v sobotu. A nie vsetky prednasky su take kvalitne, ze sa oplati na ne chodit (v tvojom pripade, aj keby si chcela ist a mas malo dovolenky, si zvaz, co je v danej chvili dolezitejsie).

Nie si jedina, co studuje popri zamestnani. Aj tu na Porade je vela sikovnych dievcat a zien, ktore studuju popri zamestnani. Pri zvladnutom time manazmente sa to iste da stihnut.
Jaqueline
23.06.09,13:07
Nie neštudujem denne, som externistka. Čo sa týka prednášok, tak máme ako kedy akú výučbu. Začali sme sobotami (skúšky kedykoľvek cez týždeň, väčšinou týždeň). Teraz sme mali porozhadzované cez týždeň. Študujem v inom meste než pracujem tak aj cesta niečo trvá. V prípade ak nepôjdem na prednášku ťažko získam poznámky. Teraz som ukončila Bc. štúdium, ale zamestnávateľ si to rozmyslel, že ma nepustí. Nechýbala som veľa, lebo nie na všetkých prednáškach som bola. Len jemu vadí, že tam fyzicky nie som.
Lianka
23.06.09,13:09
Uz tu povodnu dohodu vypovedal? Zaujimalo by ma, s akym znenim, na co sa odvolava (§).
Gabi03
23.06.09,15:35
1. Dohoda je dobrovoľný súhlas s danou vecou (samozrejme v rámci zákona) oboch strán. Vypovedať sa dá len za určitých (dohodnutých alebo zákonných) podmienok.
2. Aj keď nebude môcť vypovedať dohodu, zrejme bude ti znepríjemňovať tvoj život.
3. Bohužiaľ, situácia na slovensku v tejto oblasti je tá, že ZLia nie veľmi radi majú ZCov, ktorí chýbajú v práci (aj keby mali mať tú dovolenku), hoci im to môže priniesť viac úžitku ako straty. Našťastie existujú výnimky.
4. Ja na tvojom mieste by som sa pokúšala dohodnúť a presvedčiť svojho ZĽa, že dohoda sa zruší (predpokladám, že tam sa zaväzuješ ostať v PP po nejakú dobu, ...) s tým, že ti umožní čerpať dovolenku, ktorú si tak či tak musíš vyčerpať. V každom prípade musíš byť presvedciva, ze on nebude nijak skodny a svoju pracu si budes plnit na 110 %.
5. Alebo extrémy: dáš výpoveď, prestaneš študovať.

PS: V každom prípade by som sa pokúšala dohodnúť.