milosk
16.06.09,21:17
Ahojte poradaci. Chcem sa spytat, ci mi vie niekto poradit, ak je zamestnanec, ktory je na PN v skusobnej dobe, moze mu zamestnavatel bez udania dovodu dat vypoved?
Je mi jasne, ze o tu dobu sa predlzuje skusobna doba, ale vyzera to na dlhodobu PN-ku, tak neviem ci mozem dostat pocas tejto PNky vypoved, ci uz ustnu, alebo pisomnu.
Nevztahuje sa na mna neaka ochrana zo zakona pocas tejto PN-ky????

Dakujem Vsetkym za informaciu
Tweety
16.06.09,19:18
Ahojte poradaci. Chcem sa spytat, ci mi vie niekto poradit, ak je zamestnavatel, ktory je na PN v skusobnej dobe, moze mu zamestnavatel bez udania dovodu dat vypoved? [B]Áno, ale nepôjde o skončenie PP výpoveďou, ale bude to skončenie PP v SD. Tu neplatí žiadna ochranná doba počas doby PN. B]
Je mi jasne, ze o tu dobu sa predlzuje skusobna doba, ale vyzera to na dlhodobu PN-ku, tak neviem ci mozem dostat pocas tejto PNky vypoved, ci uz ustnu, alebo pisomnu.
Nevztahuje sa na mna neaka ochrana zo zakona pocas tejto PN-ky????

Dakujem Vsetkym za informaciu
Odpoveď v texte.
veronikasad
16.06.09,19:21
Ahojte poradaci. Chcem sa spytat, ci mi vie niekto poradit, ak je zamestnavatel, ktory je na PN v skusobnej dobe, moze mu zamestnavatel bez udania dovodu dat vypoved?
Je mi jasne, ze o tu dobu sa predlzuje skusobna doba, ale vyzera to na dlhodobu PN-ku, tak neviem ci mozem dostat pocas tejto PNky vypoved, ci uz ustnu, alebo pisomnu.
Nevztahuje sa na mna neaka ochrana zo zakona pocas tejto PN-ky????

Dakujem Vsetkym za informaciu
Počas výpovednej doby môže zamestnávael skončiť pracovný pomer v zmysle § 72 Zákonníka práce - kedykolvek, aj bez uvedenia dôvodu. Písomné oznámení o skončení prac.pomeru doručí zamestnancovi spravidla 3 dni vopred.

Nejedná sa o výpoveď - tu nie je žiadna ochrana zo zákona. Ak PN naďalej trvá, nemocenské dávky vypláca sociálna poisťovňa.