stonka
16.06.09,22:22
Ahojte.
Potrebujem poradit, kde by som mohla zohnat tuto farbu na Slovensku. V Cechach je dostupna v predaji cez internet. Pisala som uz aj do firmy, ktora distribuuje vyrobky Venity do maloobchodu. Odpoved znela: Výrobky bežne zakúpite v obchodnej sieti po celom Slovensku.
Ale ja som ich zatial nikde nezaregistrovala...
Chobot
17.06.09,07:17
Ahojte.
Potrebujem poradit, kde by som mohla zohnat tuto farbu na Slovensku. V Cechach je dostupna v predaji cez internet. Pisala som uz aj do firmy, ktora distribuuje vyrobky Venity do maloobchodu. Odpoved znela: Výrobky bežne zakúpite v obchodnej sieti po celom Slovensku.
Ale ja som ich zatial nikde nezaregistrovala...

Máš na mysli túto firmu?

http://mgmplus.sk/kontakt.php?menu=3&podmenu=1
stonka
17.06.09,07:37
Ano, to je ta firma. Na dalsi mail pre upresnenie, kde by som to mohla konkretne kupit, uz nereagovali.
Chobot
17.06.09,08:04
Ano, to je ta firma. Na dalsi mail pre upresnenie, kde by som to mohla konkretne kupit, uz nereagovali.

Tak im tam nadrzo zavolaj a spýtaj sa ich, či ti nevedia povedať, kto od nich výrobky odoberá. Po telefóne ťa ťažšie odignorujú.
stonka
17.06.09,08:10
Dik, OK. Mas pravdu, skusim tam zavolat.
pepsikola
28.06.09,10:20
tiež zháňam tú venitu henna color a neviem sa k nej dopátrať, neviete mi prosím poradiť som z Bratislavy, ďakujem
stonka
28.06.09,11:21
tiež zháňam tú venitu henna color a neviem sa k nej dopátrať, neviete mi prosím poradiť som z Bratislavy, ďakujem
Po neúspešnom kontaktovaní vyššie uvedenej firmy, som to ja vzdala. Keď natrafím na nejakú drogériu a lekáreň, tak sa zo zvyku ešte popýtam, či náhodou....
Ináč, ak by si mala niekoho v Čechách, je to jednoduchšie. Tam je dostupná v predaji cez internet. Poštovné na Slovensko si,ale účtujú okolo 375,-CZK,cena Venity je pritom 28,-CZK...:confused: Ak by ti to tam mohol niekto prevziať, zaplatil by 90,-CZK. Ale možno sa dá kúpiť táto farba aj bežne v predajniach v Česku.
pepsikola
28.06.09,19:18
stonka-takže si ju ešte tiež nezohnala :( hej, cez net z ciech sa to dá objednať ale vyjde to dosť draho :( takže skúšam zháňať dalej po Bratislave...a tú firmu ktorá ju distribujuje som tiež viackrát kontaktovala a nič...
horka
28.06.09,19:23
podľa mňa ju zoženiete v DM drogerie....
pepsikola
29.06.09,09:53
práveže nie :( DM-ka a 101-tka neé skor nejaké zastrčené drogérie-malé alebo mám info že v tých lacných 49 obchodoch....
stonka
29.06.09,10:47
práveže nie :( DM-ka a 101-tka neé skor nejaké zastrčené drogérie-malé alebo mám info že v tých lacných 49 obchodoch....

diki za tip, tam ma to vobec nenapadlo hladat.
pepsikola
29.06.09,15:08
stonka - asi sa stal zázrak, neviem odkial si ale konečne mi odpísali z venity:

Dobrý deň,
hennu farbiaci balzam dodávame v Bratislave do predajne ECO SUM NEW,p.Drahurádová, Ovsitské námestie č.1, BA,
tel: 02/44464031

-zajtra tam zavolám, že či to fakt majú a aké odtiene a zbehnem tam :)
stonka
30.06.09,08:29
stonka - asi sa stal zázrak, neviem odkial si ale konečne mi odpísali z venity:

Dobrý deň,
hennu farbiaci balzam dodávame v Bratislave do predajne ECO SUM NEW,p.Drahurádová, Ovsitské námestie č.1, BA,
tel: 02/44464031

-zajtra tam zavolám, že či to fakt majú a aké odtiene a zbehnem tam :)

pepsikola-super:)
ja som z KE. napisala som im znova, hadam sa tiez ozvu.
stonka
30.06.09,09:19
aj ja som uz dostala odpoved.;)
ak by mal niekto zaujem, kde kupit tuto farbu v KE, uverejňujem odpoved.

Dobrý deň,
farbiace balzamy HENNA COLOR dodávane v Košiciach do predajní:
BONUS MERKÚR, B.Němcovej 28, Košice
Drogéria-papier Lengeňová, FNsP, Trieda SNP 1 ( v nemocnici), Košice
REFLEX, Komenského 63, Košice
PROFESIONÁL, Hlavná, Košice
pepsikola
30.06.09,09:48
-jéj supiš ty máš ale výber :D

-ja sa do tej predajne v BA neviem dovolať stále majú zapnutý fax :( zrejme tam musím niekedy zbehnúť, len teraz nie je čas...

Stonka a o aký odtieň máš záujem? ja mám tmavohnedé vlasy farbené Castingom odtieň ladový gaštan a neviem sa rozhodnúť do akého odtieňu ísť pri Venite nakoľko nechcem byť čierna a páči sa mi práve odtieň Cierna višňa č.18 :D
stonka
30.06.09,10:08
-jéj supiš ty máš ale výber :D

-ja sa do tej predajne v BA neviem dovolať stále majú zapnutý fax :( zrejme tam musím niekedy zbehnúť, len teraz nie je čas...

Stonka a o aký odtieň máš záujem? ja mám tmavohnedé vlasy farbené Castingom odtieň ladový gaštan a neviem sa rozhodnúť do akého odtieňu ísť pri Venite nakoľko nechcem byť čierna a páči sa mi práve odtieň Cierna višňa č.18 :D
predtym som pouzivala praskovu hennu-gastan, ale nechytala mi uz na zacinajuce sediny:) chcela som nejaky nedrasticky prechod na inu farbu, kedze na praskovu hennu by sa nemala aplikovat nijaka chem. farba. dopocula som sa o tejto venite. je vraj bez amoniaku, bez peroxidu, s pridavkom henny. chcem si kupit odtien gastan a aj bronz. tak uvidime:eek:
musim trochu pockat, lebo som si momentalne "strelila" na hlavu rastlinnu farbu z lekarne, kedze som dlho nevedela najst venitu.
pepsikola
30.06.09,19:51
stonka - ja som tiež ale už je to dosť dávno používala hennu potom som prešla na chem.prelivy, farbenie a odfarbovanie a dokatovala som si vlasy:( takže by som sa rada vrátila k niečomu nie tak drastickému, lenže tiež už nejaké tie začínajúce šediny vykúkajú tak som Hennu zavrhla a hladala som nejakú alternatívu a vlastne ako ty dozvedela som sa o venite a rada by som ju vyskúšala, zafarbila a zregenerovala vlasy :) a akú farbu z lekárne si si praskla? nie náhodou Sanotin? inak moja mamina má 60r. a doteraz používa Hennu práškovú nakoľko má silnú alergiu na chem.farby a má to fajn - vyzerá to ako keby mala melír nakoľko na tie šedivé jej to chytá svetlejšie :)
stonka
02.07.09,09:24
stonka - ja som tiež ale už je to dosť dávno používala hennu potom som prešla na chem.prelivy, farbenie a odfarbovanie a dokatovala som si vlasy:( takže by som sa rada vrátila k niečomu nie tak drastickému, lenže tiež už nejaké tie začínajúce šediny vykúkajú tak som Hennu zavrhla a hladala som nejakú alternatívu a vlastne ako ty dozvedela som sa o venite a rada by som ju vyskúšala, zafarbila a zregenerovala vlasy :) a akú farbu z lekárne si si praskla? nie náhodou Sanotin? inak moja mamina má 60r. a doteraz používa Hennu práškovú nakoľko má silnú alergiu na chem.farby a má to fajn - vyzerá to ako keby mala melír nakoľko na tie šedivé jej to chytá svetlejšie :)
ano, dala som si sanotint (zlaty gastan), zaujimava rastlinna farba, za 20 min posobenia mam cierne vlasy, trochu s odtienom do hneda. nie je to zla farba, ale ja som chcela nieco ine. uz ju zrejme v buducnosti nepouzijem. pockam a dam si venitu az po lete.
stavila som sa inac v jednom obchodiku z toho zoznamu, mali tam aj vzorkovnik, dokonca viac farieb na vyber ako je na stranke distribucnej firmy:cool:
pepsikola
02.07.09,09:34
-aj ja som mala sanotin a na to že je to ževraj rastlinná farba aj pre tie čo trpia alergiou na chem.f. mi prišla dosť silná dokonca ma štípala na hlave a hrozne mi smrdela peroxidom či čím :( a ten regeneračný balzam teda tiež nič moc za tie prachy by to mohlo byť aj ovela lepšie - bola som dosť sklamaná...

- ja som sa do tej predajne tu v BA ešte nedostala a ani nedovolala stále majú pustený fax a vravíš že Venita má viac odtieňov aj si si vybrala? :)
stonka
02.07.09,09:51
-aj ja som mala sanotin a na to že je to ževraj rastlinná farba aj pre tie čo trpia alergiou na chem.f. mi prišla dosť silná dokonca ma štípala na hlave a hrozne mi smrdela peroxidom či čím :( a ten regeneračný balzam teda tiež nič moc za tie prachy by to mohlo byť aj ovela lepšie - bola som dosť sklamaná...

- ja som sa do tej predajne tu v BA ešte nedostala a ani nedovolala stále majú pustený fax ani a vravíš že Venita má viac odtieňov aj si si vybrala?
ano, ja netrpim alergiou a bola to prva farba, co ma tiez stipala. ten balzam som si ani radsej nedala.
pacilo sa mi viac odtienov, gastan, svetly a aj tmavy bronz a aj cierna visna;) ta ma odtien do cervenkava. vzala som si zatial gastan(moju klasiku), uvidime, mozno potom poskusam viac:)
pepsikola
02.07.09,19:30
stonka - potom napíš ako dopadne farbenie a či si spokojná ja som dnes znova napísala do tej firmy čo distribuje venitu do predajní a poprosila som ich ešte o kontakt na nejakú inú predajňu v BA lebo tam v tej čo mi dali je stále pustený fax :( tak som velmi zvedavá či napíšu.
Inak ja som si dnes v DM kúpila preliv od Casting gloss odtieň červenofialový, no neodolala som a s Castingami som bola vždy véééľmi spokojná používam ich už vyše polroka :) sú po nich krásne uhladené, jemné a nádherne lesklé vlásky... :) a pekne voní.
stonka
03.07.09,10:31
pepsikola- ano, uz som pocula, ze Casting je dobry. jasne, ze napisem ako dopadlo farbenie, ale to bude az niekedy po lete. Dufam, ze ti poslu nejaky kontakt na blizsiu predajnu. V tej malej drogerke, co som tam Venitu kupila, mali obrovsky vyber z tej znacky, aj chemicke farby a meliry. Bola som milo prekvapena:)
pepsikola
12.08.09,16:09
stonka ahoj :)

mne sa už tiež podarilo zohnať venitu odtieň čierna višňa-farbím koncom mesiaca už sa neviem dočkať a ty ako? už si farbila?
stonka
13.08.09,09:09
stonka ahoj :)

mne sa už tiež podarilo zohnať venitu odtieň čierna višňa-farbím koncom mesiaca už sa neviem dočkať a ty ako? už si farbila?
pepsikola ahoooooj

super, že máš ten odtieň, čo si zháňala. moja venita ešte odpočíva v kúpeľni na polici:). tá farba sanotint mi stále drží. budúci týždeň odchádzam na dovolenku k moru, chcela som až po nej. som zvedavá, ako nám to chytí:D.
pepsikola
16.08.09,14:50
ahojky,
- ja sa chystám farbiť v piatok alebo sobotu o týždeň luna je v panne-ževraj vtedy lepšie chytá farba ;) písala som si s jednou kočkou a ona venitu používa si predstav už sedem rokov a je velmi spokojná no, som zvedavá už sa neviem dočkať :)
- želám ti peknú a vydarenú dovolenku :)
stonka
17.08.09,07:33
ahojky,
- ja sa chystám farbiť v piatok alebo sobotu o týždeň luna je v panne-ževraj vtedy lepšie chytá farba ;) písala som si s jednou kočkou a ona venitu používa si predstav už sedem rokov a je velmi spokojná no, som zvedavá už sa neviem dočkať :)
- želám ti peknú a vydarenú dovolenku :)
pepsikola, ďakujem.
napíš ako to dopadlo;)
pepsikola
28.08.09,14:59
stonka ahoj,
takže už som farbila a nie som moc nadšená, farba veľmi pekná, vlásky hladké a lesklé ale len po nafarbení po druhom umytí sa farba vééélmi vymyla aj zo šedín a vlastne to tam ani nejako moc nechytlo takže asi tak :( ale mám ešte tri krabičky čokoládovej tak to možno bude nabudúce lepšie a hlavne trvácnejšie, ževraj treba viac aplikácii aby si vlasy zvykli na novú farbu :) daj aj ti vedieť, pá
stonka
08.09.09,07:58
ahoj pepsikola, včera som si konečne aplikovala farbu a tiež nie som nadšená. mala som ju 40 min na vlasoch, zmývala som ju veľmi dlho. veľmi slabo mi chytila. možno potrebujeme naozaj viac aplikácii ako pri henne, hoci ja som z iných zdrojov skôr počula, že chytá perfektne na šediny:( ja ich mám len zopár a na tie nechytila takmer vôbec:( za seba musím povedať, že s predchádzajúcou farbou sanotint som bola spokojnejšia, teda aspoň s konečným farb. efektom. No, ale nebudem ju ešte zatracovať a ešte to s ňou ešte vyskúšam:)
pepsikola
10.09.09,19:52
stonka - ahoj :)
-takže tiež prvá aplikácia nič moc :(
-a ja zase musím povedať že s odtieňom čokoláda som veľmi spokojná :) mám ju už druhý týždeň a odtieň je stále pekný a vlásky nádherne lesklé, hebké a šediny to zakrylo síce nie na 100% ako chémia ale tak, že viem asi o nich len ja :D tak dúfam že naozaj tá tretia aplikácia bude ešte lepšia a bude sa to len zlepšovať a zostanem pri tomto odtieni nakoľko je pekný, hlboký naozaj ako čokoládka hlavne na mojich odrastených vlasoch tam to drží krásne tie dlžky kde boli vlasy odfarbené kedysi na blond tam je to trochu svetlejšie ale ten prechod je taký plynulý a nechala som to na vlasoch tentoraz 60min. čítala som ten polský manuál a tam píšu 60 min. pri čiernej čokoláde tak aj ja som to tak nechala a dala som si nikroténový sáčok a teplú zimnú čiapku nech sa to pekne zahrieva takže velká spokojnosť už sa teším na dalšie farbenie a krásne voní tá farba pri sanotine mi vadila vona a to že obsahuje peroxid ten si už na vlasy nechcem dávať potom vidno odrasty a to sa mi nepáči a mne sanotin šediny neprekryl :( tak skús jej dať ešte šancu, pá
Helik3
17.09.09,11:40
ahoj dievčatá,
sledujem váš rozhovor už dlhšie a páči sa mi ako si radíte.
ja si dávam robiť blond melír, pretože už som skúšala rôzne farby, ale vždy som najspokojnejšia s blond vláskami. aj blond farbu mi skúšala kaderníčka, ale vždy mi chytila do žlta, až oranžova.
preto by ma zaujímalo, či by mi venita henna chytila do krásnej blond, až platiny.
prosím poraďte, rada by som skúsila niečo nové
stonka
17.09.09,12:46
ahoj Helik3
Ja mám prirodzene hnedé vlasy a chcela som len prekryť zopár šedín a dať vlasom pekný odtieň, dala som si gaštan. Ináč, po aplikácii som mala veľmi pekné vlasy, ale mala....Farba sa mi už po týždni vymyla:confused:Ale vyskúšam ešte iný odtieň. Aj pepsikola, ako písala nebola s prvým farbením spokojná a teraz je nadšená. Tak to takisto ešte skúsim.
Nikdy som neskúšala blond farby. Venita henna je, čo som pochopila zo zloženia, chemická farba s prídavkom henny. V mojom gaštane veľa peroxidu zrejme nebolo, neviem ako je to v svetlejších odtieňoch. Trebalo by preštudovať aj balenie farby, čo by si si vybrala. Ja osobne by som taký blond riešila radšej u kaderníčky. Hoci si ty u svojej veľmi nepochodila. Tie farby s prídavkom henny sú podľa mňa také light farby, skôr na tónovanie. Ale na stránke majú aj iné a vraj silnejšie farby. Perfect intensive color, aj nejaké zosvetlovače, skús na ne mrknúť. Nevyzerajú zle;) Vraj o 4-5 odtieňov zosvetlia vlasy.
http://www.mgmplus.sk/zoznam.php?menu=8
stonka
17.09.09,12:49
ahoj pepsikola
tak to som naozaj rada, že si spokojná. Ten odtieň čierná čokoláda nie je veľmi tmavý? Tiež to je farba z toho radu s prídavkom henny?
pepsikola
18.09.09,23:07
ahoj Helik - Venita neobsahuje ani amoniak ani peroxid ona len stmavuje alebo tonuje je to farbiaci balzam a myslím že ani platinový odtieň tam nie je. Ja som sa presne koli tomu čo píšeš vrátila spat k svojim tmavým vlasom a nelutujem sú teraz omnoho krajšie, zdravšie a lesklejšie :) z blond som nebola nikdy spokojná - dva týždne po farbení to začalo žltnúť, vyrastať tmavé korienky a jednoducho to išlo dolu vodou :( a kvalita vlasov o tom radšej ani nebudem písať :mad: ale teraz je to už super :) a ty máš svoje vlasy akej farby?

ahoj Stonka - áno tá čierna čokoláda je tiež z tej rady hennacolor a prišla mi v tom vzorkovníku už dosť tmavá taká hnedočierna? ale na druhej stane sa zase vymýva no, každopádne ma láka ale zatial zostanem pri tejto čoko tá je fakt pekná a taká prirodzená ale znova zvažujem čistú hennu ale ešte mám dosť tých kedysi odfarbených dlzok a bojím sa ako to tam chytne alebo nechytne :eek: ale hennu už mám objednanú tak neviem či to odrastanie vydržím :D
Michelle051
17.03.10,16:56
Ahojte mám 14 a strašne by som si chcela dať zafarbiť vlasy na čierno. Mám hnedé vlasy. Mamina vravela že ona mala načierno zafarbené vlasy no mala potom čierne vankúše a pod... Nedavno som sa dozvedela o Henna farbe na vlasy počula som že to dokonca vlasy vyživuje a je to prírodné.. Máte s tým nejakú skúsenosť ??
Laco-monter
17.03.10,17:49
Vlasy treba farbiť vtedy ak chceme farbou zakryť šedivé vlasy.:(

Dovtedy sa treba vyhnuť posobeniu chemikalii na vlasy , a zase netreba veriť reklame , zlomene nožnice , pevný účes vo vetre a podobné tvrdenia....

Najlepšie sa mi páči belasý preliv na sivých vlasoch , to naozaj nemá chybu !

Grcajuci smajlik.
stonka
11.09.10,12:26
POZOR
Nebezpečné kozmetické výrobky 6.9.2010
Nebezpečné výrobky - RAPEX
Bratislava, 6. 9. 2010

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Litve, v Českej republike, v Bulharsku, v Nemecku a v Estónsku.
Ide o nasledujúce výrobky:
Henna Color/Herbal Colouring Balm with henna extract – farby na vlasy

značka: VENITA

krajina pôvodu: Poľsko

popis: 75 ml tuba zabalená v hnedej škatuľke (viď obrázok)

výrobná dávka: rôzne farby – v rôznych jazykoch (aj v slovenčine)

1) 2 Ambre

2) 3 Červený pomaranč

3) 4 Henna

4) 5 Paprika

5) 6 Blond Venitien Titan

6) 7 Copper

7) 8 Rubin

8) 9 Svetločervený

9) 10 Granátové jablko

10) 12 Višňa

11) 16 Prune Plum/ Divoká slivka

12) 17 Aubergine

13) 18 Black Cherry

14) 100 Blond platine

http://www.uvzsr.sk/images/stories/info/rapex/087/1352_foto.jpg

Uvedené kozmetické výrobky majú v zozname zložiek uvedené látky: 2-nitro –p-phenylenendiamine a CI 11154 (INCI Bacis Blue 41). Uvedené látky sa nachádzajú v prílohe č. 2 (Zoznam látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov, položka č. 1319 a 1261) nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 658/2005 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na kozmetické výrobky v znení neskorších predpisov.

2. názov: Perfect Color Intensive Creme Gold Quality Colour – farba na vlasy

značka: VENITA

krajina pôvodu: Poľsko

výrobná dávka: odtiene v rôznych jazykoch (aj v slovenčine)

1) 001 Super rozjasniajacy blond naturalny

2) 002 Super zosv. svetlý blond (Brightening golden blonde)

3) 003 Super zosv. pastelový blond (Brightening pastel blonde)

4) B 10 Jasny blond

5) B 20 Naturalny blond

6) 70 Sredni kasztan

7) 75 Kávovohnedá (Kawowy braz)

8) 80 Tmavý gaštan

9) 90 Čokoládovohnedá

10) 130 Burgund

11) 131 Granátové jablko + 131 nové balenie

12) 141 Bordo

13) 150 Rubin

14) 160 Ciermna wišnia

15) 161 Višňa

16) 181 Baklažán

17) 220 Czarny

popis: farba na vlasy je zabalená v zelenej škatuľke, farbiaci krém sa nachádza v šedej tube - 50 ml

http://www.uvzsr.sk/images/stories/info/rapex/087/1332_foto.jpg

Uvedené kozmetické výrobky majú v zozname zložiek uvedené látky: 2-nitro –p-phenylenendiamine a hydroquinone. Látky sa nachádzajú v prílohe č. 2 (Zoznam látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov, položka č. 1319 a 1339) nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 658/2005 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na kozmetické výrobky v znení neskorších predpisov. Hydrochinón je látka , ktorá sa môže požívať iba do výrobkov na nechtový dizajn. Výrobok môže spôsobiť kožné alergie.







zdroj: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=73&Itemid=80
Danielle369
12.09.10,07:54
Vyskúšal už niekto sprej na zahusťovanie vlasov?,,je to také super ako sa píše alebo len reklama?
middlesboro
03.01.19,16:30
Ak sa chystate hennovat urcite odporucam nejake kvalitne a overene znacky henny ako napriklad francuzsku znacku henne color (https://www.tany.sk/18_henna-henne-color) alebo indicku hennu (https://www.tany.sk/61_indian-natural-hair-care)

Su to overene znacky s vybornymi recenziami. Prekryju aj sediny.
Evamichalkova
17.02.21,09:56
Len pozor na príliš časté farbenie a úpravy vlasov .. mne po tom bohužiaľ vlasy začali vypadávať viď. https://www.krasne-vlasy.sk/vypadavanie-vlasov/ henna je ešte celkom šetrná, ale odfarbovanie a podobne robí vlasom naozaj problémy.