zabenka
17.06.09,04:22
Kamarádka sa rozhodla že si kúpi tento http://www.elkoshop.sk/ počítač. Pretože je nezamestnaná, moc peniažkov nemá, vyhliadla si takýto, Proste by jej vyhovoval do jej malého bytu a nie je tak strašne drahý.
Má 30 rokov a počítač neovláda. Ale takýto lacný by si aj mohla dovoliť kúpiť .
Prosím Vás, Je to normálny počítač ako každý inný? Myslím tým, či, keď tam nainštaluje microsoft office, je to už ako celok? len dať do zásuvky a pospájať, alebo treba niekoho-odborníka na to.
Internet zatial nebude mať. Potrebuje to na naučenie sa na počítači, lebo je nezamestnaná a všade sa jej prvom rade spýtajú či vie na počítači. Keď povie že nie, je po pracovnom mieste, už ani do obchodu ju neveznú bez ovládania p...
Ja ju učím na mojom, ale ona by chcela svoj. Strašne po ňom túži.
My sme len normálne baby a chlapi nám hovoria, že na takom počítači sa nedá nič robiť, že je to šmeid.
Preto som sa obrátila na Vás,, keď sa aj neprihlasujem do fóra moc, ale rady si tu stále chodím čítať a veru neraz ich aj použijem.
Veľmi by som bola rada, keby ste sa o tom počítači vyjadrili.
Rady od Vás rozhodnú, či si ho kúpi. Ďakujem
kero64
17.06.09,03:28
Žiadna výhra to nieje, ale na to, aby sa tam naučila základy PC, poprípade základy práce s Word, Excel atď, na to jej stačiť bude.
pistik71
17.06.09,04:42
Za tie peniaze by sa dal kupit uz aj nejaky notebook, ktory by bol navyse vykonostne na vyssej urovni.
Tento pocitac je len cisto na internet a kancelarske veci (ms office), pripadne pozeranie nejakych foto a podobne. Na tom procesore ide aj video, ale dost pobiedne.

Moje jednoznacne odporucanie: NECH SI RADSEJ KUPI NOTEBOOK (do 500eur su uz celkom pouzitelne, a navyse to bude moct prenasat, co je v byte kde nie je miesto velkou vyhodou - nastartuje v kuchyni, obyvacke, v posteli, ...)

Navyse za tie peniaze kupi celkom solidny PC, ktory zas tak vela miesta nezabera (ked ma LCD)
Fero11
17.06.09,05:15
Ak je nezamestnana, tak v takejto situacii je dost vela vyhodit 12000Sk za PC, odporucam ist na nejaky net bazar a tam si vybrat, za par supek, napr. http://pc.bazos.sk/pc/?hledat=&rubriky=pc&hlokalita=&cenaod=&cenado=100&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano pocitace do 100€ tot moj nazor

chlapi nám hovoria, že na takom počítači sa nedá nič robiť, že je to šmeid.
Ja som chlap s PC robim asi 10 rokov, parametrovo mam nieco podobne, ale kus horsie (ale moj PC ma asi 8-9 rokov). Nieje to zly pocitac, ale na tie parametre a na tu dobu drahy.
A preco je pre chlapov smeid ??? Preto lebo to niesu chlapi, ale deti, ktory vacsinou casu pri PC zabijaju hramy, no a niektore hry ba na takomto PC nespustili.
Ak sa dievcina nehra a predpokladam ani nebude (neberme do toho solitaire a miny :) ) tak uplne jej staci aj slabsia konfiguracia.
Pojde jej na tom NET, MS office, hudba, video (HD samozrejme nie)
Uvazoval by som silne o PC s bazaru.
zabenka
17.06.09,05:30
Ešte Vás prosím, nemohli by ste mi hodiť nejaké linky na taký lacnejší počítač, alebo nodbuk?
A všetkým za radu veľmi pekne ďakujem.
Na počítači som len na skok, potrebujem niečo vybaviť, ale keď prídem, hneď nakuknem na Vaše rady.
A ešte.
Fero11 Ktorý by sa pozdával tebe v tom bazare? linkol by si? vďaka
marko182
17.06.09,05:49
Suhlasim s pistikom, za rovnake peniaze sa da kupit notebook s podstatne lepsimi parametrami. Toto by boli zbytocne vyhodene peniaze.
Alebo potom kupit nieco pouzite, ako radi Fero, ale k tomu by som odporucal prizvat si nejakeho znamena, co sa v tom vyzna, aby si sa nenechala nachytat a nekupila nejaky smejd.
Fero11
17.06.09,06:27
No ja by som bral urcite z bazaru. Ja som kupil pred 2 rokmy Compaq deskpro CPU Intel PIII 1GHz, RAMM 256MB, HDD 10GB, LAN za 1500SK (chybala tam CD-ROM, klavesnica, mys, monitor, ale ja som si to vsetko tak zelal, tak predavajuci poslal, len to co som chcel) ja to ale pouzivam ako server (donedavna to sluzilo ako linuxovy router a teraz mam na nom ubuntu server, cize ide 24/7)
zabenka, videl som tam PC vhodne na NET, MS office aj za 7€, 10€, (tie ceny su trocha take urazajuce :) )ale kludne by som si vybral nejaky P4 1,8-2,3GHz je ich tam spusta (najlepsie ak kupi komplet zostavu (monitor, mys klav.....)).
Skus si vyhladat podla ceny a podla lokality a kludne sa s tym clovekom stretni.
Flinstone
17.06.09,07:31
Na zakladne veci určite stačí... ale dokedy... ak má deti, budu si chcieť zahrať nejaké hry a hneď narazí na problém... Ak má miesto, tak nejaký stolový za tie peniaze aj s lepšími parametrami sa dá zohnať a sú tam možnosti rozšírenia, alebo ako sa tu spomínalo, nejaký notbuk, ktorý zaberie málo miesta, je prenosný a je v podobnej cenovej relácii
napr. http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;14987 je za 389€
je bez Operačného systému, takže by sa hodil nejaký linux a balík OpenOffice... na začiatok by určite stačilo
viktorviktor
17.06.09,10:21
Ja by som zašiel do predajne kde majú aj servis priamo v predajni a tam ti servisáci určite majú nejaké staršie, dobré mašinky na predaj a v prípade poruchy by nebol problém na nich zatlačiť.
Barticek
17.06.09,10:50
Radil by som hladat nieco lepsie, je to malo muziky za vela penazi. Videl som Acer za 7000 ceskych s lepsimi parametrami. Tento pc je akurat na lahke kancelarske prace. Hry si nezahras, HDD je zalostne maly. Tod moj nazor
holubička1
17.06.09,10:53
Ja by som tiež potrebovala vymeniť pc, no ten by mal slúžiť aj na hry pre moje ratolesti , na spracovanie nejakeho videjka atd, lebo starší by som potom zdedila ja po nich oplatí sa kúpiť pc metre, alebo radšej dať poskladať? Dcéra má notebook za 2 roky mi ho zas tá presunie tak sa neviem rozhodnúť nechcem ísť do vysokých cen. relácii, ten sarší ma stál pred 3 rokmi cca 35 tis moc sa nevydaril dosť mrzol atď. Teraz som videla v metre parametre AMD Athlon 64 x 2500+, 4096 MB DDR2 , pevný disk SAta 500 gb, GRAF. KARTA sAPHIRE ati rADEON hd 3650-512 mb, MUTIFORMáTOVá mechanika DVD, zvuk 5,1 Level HD univerz. čítačka kariet myš klávesn. zabudovaný hybrid TV a FM tuner , monitr 22 a OS Wista, cena je 570 EUR, poradíte či je to šmejd alebo aké parametre by to malo mať, prosííím..
Barticek
17.06.09,11:04
Mohol by mat silnejsi procesor, ale inak je ok. Je lepsie si najst pc z OS WIN XP. Vistu ja osobne namam rad, Taha velmi vela z RAM a spomaluje PC.
zabenka
17.06.09,11:37
Ona nechce nodbuk. chcela by počítač.
Chcela by som, keby ste mi dali link na nejaký počítač, ale aj s operačným sistémom a nie drahý. Ďakujem
Flinstone
17.06.09,12:32
Ak pc, tak najlepšie poskladať, čo vyjde lacnejšie ako hotové zostavy v Tescu, Metre a pod. Myslím, že tieto služby robia všetci, lebo aj zostavy sú len navrhované. Napr. na stránke Agem-u je aj konfigurátor, kde sa dá poskladať čo asi, plus 100-150€ za monitor. Je to síce veľkoobchod, ale ako orientačná cena za zostavu sa to dá použiť.
Chobot
17.06.09,12:38
Ona nechce nodbuk. chcela by počítač.
Chcela by som, keby ste mi dali link na nejaký počítač, ale aj s operačným sistémom a nie drahý. Ďakujem

A je podmienkou nový z obchodu, alebo si ochotná aj zariskovať z druhej ruky (síce lacnejší, ale bez záruky)?
pistik71
17.06.09,13:00
Ona nechce nodbuk. chcela by počítač.
Chcela by som, keby ste mi dali link na nejaký počítač, ale aj s operačným sistémom a nie drahý. Ďakujem

Ale to co si najprv vybrala je sice pocitac, ale skoro ako notebook. A preco nechce notebook? To by ma zaujimalo. Notebooky maju rovnake moznosti ako stolove PC, navyse ich sucastou vyva aj operacny system a v lepsej cene.
pistik71
17.06.09,13:02
Ja by som tiež potrebovala vymeniť pc, no ten by mal slúžiť aj na hry pre moje ratolesti , na spracovanie nejakeho videjka atd, lebo starší by som potom zdedila ja po nich oplatí sa kúpiť pc metre, alebo radšej dať poskladať? Dcéra má notebook za 2 roky mi ho zas tá presunie tak sa neviem rozhodnúť nechcem ísť do vysokých cen. relácii, ten sarší ma stál pred 3 rokmi cca 35 tis moc sa nevydaril dosť mrzol atď. Teraz som videla v metre parametre AMD Athlon 64 x 2500+, 4096 MB DDR2 , pevný disk SAta 500 gb, GRAF. KARTA sAPHIRE ati rADEON hd 3650-512 mb, MUTIFORMáTOVá mechanika DVD, zvuk 5,1 Level HD univerz. čítačka kariet myš klávesn. zabudovaný hybrid TV a FM tuner , monitr 22 a OS Wista, cena je 570 EUR, poradíte či je to šmejd alebo aké parametre by to malo mať, prosííím..

Z Metra nie, uz som ich vela opravoval, navyse boli vzdy problemy so servisom. A ten procesor v tej zostave je na dnesnu dobu uz stary. Daj si potom radsej nieco vyskladat u odbornika (ale skutocneho, nie "odbornika").
holubička1
17.06.09,13:06
Chobot tak orientačne poraď deda aké parametre by som mala požadovať, nemam šajnu na koho sa obrátiť, preto som volila to metro, aby zasa trocha slúžil...
pistik71
17.06.09,13:20
Chobot tak orientačne poraď deda aké parametre by som mala požadovať, nemam šajnu na koho sa obrátiť, preto som volila to metro, aby zasa trocha slúžil...

Procesor Intel Core 2 Duo (napr. E8400), 3GB (ak bude 32 bit OS) alebo 4GB RAM, pevny disk aspon 500GB, graficku kartu napr. ATI HD4650 (512MB). Zakladnu dosku by som z vlastnej skusenosti odporucil nejaku Intel - su spolahlive. Samozrejme DVD napalovacku, skrinku aka sa ti paci alebo farebne hodi do buty, klavesnicu, mys. Monitor podla seba, vhodny je s TV tunerom, mas doma dalsi televizor a nemusu sa hadat s manzelom ked chce pozerat futbal :-)
zabenka
17.06.09,14:42
Chobot: radšej by som mala nový počítač, z druhej ruky sa bojím
holubička1
17.06.09,14:48
Procesor Intel Core 2 Duo (napr. E8400), 3GB (ak bude 32 bit OS) alebo 4GB RAM, pevny disk aspon 500GB, graficku kartu napr. ATI HD4650 (512MB). Zakladnu dosku by som z vlastnej skusenosti odporucil nejaku Intel - su spolahlive. Samozrejme DVD napalovacku, skrinku aka sa ti paci alebo farebne hodi do buty, klavesnicu, mys. Monitor podla seba, vhodny je s TV tunerom, mas doma dalsi televizor a nemusu sa hadat s manzelom ked chce pozerat futbal :-)
Hm ďakujem Chobot pokúsim sa niekoho nájsť na poskladanie, tommetro mi teda neodporúčaš??
pistik71
17.06.09,15:49
Hm ďakujem Chobot pokúsim sa niekoho nájsť na poskladanie, tommetro mi teda neodporúčaš??

Nie som sice Chobot, ale Metro Ti (ani nikomu inemu) neodporucam. Jednoznacne skladacka, ale u odbornika.
Popripade ak kupis nejaku znackovu zostavu, napripkad HP, tak tie su celkom dobre odladene. Problem je akurat v tom ze oproti beznym skladackam su drahsie.
Fero11
17.06.09,18:03
Ale to co si najprv vybrala je sice pocitac, ale skoro ako notebook. A preco nechce notebook? To by ma zaujimalo. Notebooky maju rovnake moznosti ako stolove PC, navyse ich sucastou vyva aj operacny system a v lepsej cene.
Jednoducho nieje na notebooky, ani ja nechcem notebook, som len na desktopy
pistik71
17.06.09,18:09
Jednoducho nieje na notebooky, ani ja nechcem notebook, som len na desktopy

No ale to nie je jej nazor ;)
Vies, vela ludi ma casto krat voci niecomu nejake predsudky, ktore mozu byt mylne. Vychadzal som z toho, aky pocitac si najprv vyhliadla a ktory sa jej pacil. A to je podobne riesenie ano notebook. A mozno sa na zaklade nasich rad rozhodne pre notebook a bude spokojna (a mozno nebude a bude na nas nadavat :) )
kergulaan
17.06.09,19:42
prepacte spoluporadaci, ale ona chcela radu / poradu a nie diskusiu o danej teme. ak neviete dat link, konkretnu info, tak mlcte, nepiste.
ja si myslim, ze sa v PC vyznam tak na 10%, ale z tejto "debaty" by som nevedel co si mam kupit o nic viac ako pred nou, mozno este menej.
Chobot
17.06.09,20:04
Hm ďakujem Chobot pokúsim sa niekoho nájsť na poskladanie, tommetro mi teda neodporúčaš??

Zajtra ti pozriem nejaké hotové zostavy.
zabenka
18.06.09,05:50
Chobot: Bola by som veľmi rada, keby si niečo pozrel.
Ale ja som jej to včera dala tu počítať, možno by nebola ani proti noudbuku.
Keby bol tak na všetko trocha.
Ona to bude používať len doma a hlavne, chce sa naučiť a trápne jej je stále chodiť ku mne.
Ale nech by to bolo už také niečo celé, nech nedokupujeme, lebo , keď baba ide do predajne a ešte sa nevie poriadne vyjadriť čo vlastne chce, tak sa to zle kupuje.
Sme bez manželov, mne to tu všetko dal syn, zdedila som to po ňom, takže som sa nepotrebovala po obchodoch vypytovať. A keď mám niečo zlé, tiež volám jemu.
Strašne by som jej chcela pomôcť. Niečo lacnejšie a aby malo XP a ten microsoft office by už aj dokúpila.
Tak ako písal: kergulaan, hlavne potrebujeme radu . A Chobot, od Teba si nenechám žiadne rady újsť, keď aj radíš aj jnným, všetko, čomu trochu rozumiem, kopirujem a ukladám do zložky a keď to potrebujem, len tam zavítam. Asi tak.
Za rady všetkým pekne ďakujem.
Veĺmi rada čítam Vaše diskusije. Som len obyčajná a veľa sa tu dozviem
Stevo5
18.06.09,11:04
žabenka - všetci sme tu obyčajní, len ak sa niekto niečomu viac venuje tak obyčajne tomu aj viac rozumie.
Ale chcem reagovať na tvoj príspevok #27, kde píšeš - "aby malo XP a ten microsoft office by už aj dokúpila" . Tu by som poradil vynechať z kúpy ten Microsoft Office (stál by toľko ako polovica počítača), ak má na to tak radšej kúpiť lepšiu zostavu. Namiesto MS Office by som doporučil kompletný kancelársky balík, ktorý je kompatibilný s MS Office 2007 a je v češtine (možno sa dá zohnať aj v slovenčine) - OpenOfficeOrg. Je úplne zdarma a má podporu na iternete.
Jeho stručný popis a možnost stiahnutia zdarma v češtine je tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/?g[hledano]=open%20office&g[oz]=3.1.0
Braňo
18.06.09,11:14
kero64
18.06.09,12:12
Namiesto MS Office by som doporučil kompletný kancelársky balík, ktorý je kompatibilný s MS Office 2007 a je v češtine (možno sa dá zohnať aj v slovenčine) - OpenOfficeOrg. Je úplne zdarma a má podporu na iternete.
Jeho stručný popis a možnost stiahnutia zdarma v češtine je tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/?g[hledano]=open%20office&g[oz]=3.1.0
Ja iba doplním, OpenOffieOrg. Je aj v slovenčine. A dokonca sa mi s ním robí lepšie, ako s MS Office. Asi zvyk.:)
pistik71
18.06.09,13:11
žabenka - všetci sme tu obyčajní, len ak sa niekto niečomu viac venuje tak obyčajne tomu aj viac rozumie.
Ale chcem reagovať na tvoj príspevok #27, kde píšeš - "aby malo XP a ten microsoft office by už aj dokúpila" . Tu by som poradil vynechať z kúpy ten Microsoft Office (stál by toľko ako polovica počítača), ak má na to tak radšej kúpiť lepšiu zostavu. Namiesto MS Office by som doporučil kompletný kancelársky balík, ktorý je kompatibilný s MS Office 2007 a je v češtine (možno sa dá zohnať aj v slovenčine) - OpenOfficeOrg. Je úplne zdarma a má podporu na iternete.
Jeho stručný popis a možnost stiahnutia zdarma v češtine je tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/?g[hledano]=open%20office&g[oz]=3.1.0

Ano, suhlasim, ale ak ma doma studenta/ucitela, existuje verzia pre studentov a ucitelov za cca 50 eur a je ju mozne nainstalovat az na 3 PC v domacnosti (dobry tah od MS ako zabezpecit pouzivanie ich produktov). Navyse, tu verziu si moze kupit hocikto :-) ale nemoze hu pouzivat na komercne ucely.
Andy Kralik
18.06.09,13:16
Ta studentska verzia je urcena pre "studentov a domacnosti" - ak je niekto navyknuty na office2007 je ok.

Ale openoffice je použiteľný rovnako dobre.
Flinstone
18.06.09,14:12
OpenOffice je dostupný aj v slovenskej verzii na stránke
http://sk.openoffice.org/
je zdarma a na funkcie ktoré bežne využíva obyčajný smrteľník je dostatočný, ukladať dokumenty vie aj vo formáte kompaktibilnom s MS Office (*.doc; *.xls;...)
pistik71
18.06.09,18:47
OpenOffice je dostupný aj v slovenskej verzii na stránke
http://sk.openoffice.org/
je zdarma a na funkcie ktoré bežne využíva obyčajný smrteľník je dostatočný, ukladať dokumenty vie aj vo formáte kompaktibilnom s MS Office (*.doc; *.xls;...)

No, nam sa to zda jednoduche, ale robim s "uzivatelmi", a niektorym staci ze ma ikonka inu farbu a su mimo :) Tak Koli tomu ten MS (ak by ho mala napriklad v praci, alebo aby si mohla napisat do zivotopisu ze ovlada MS Word a Excel)
Flinstone
19.06.09,04:28
No, nam sa to zda jednoduche, ale robim s "uzivatelmi", a niektorym staci ze ma ikonka inu farbu a su mimo :) Tak Koli tomu ten MS (ak by ho mala napriklad v praci, alebo aby si mohla napisat do zivotopisu ze ovlada MS Word a Excel)
Niečo na tom je... oni sa neboja programu ale toho názvu, prípadne zmeny. mimotemyKamarát raz jednej sekretárke vo firme dal odladený linux, openoffice... keď dievka povedala že čo to je, vraj to vyzerá trochu inak ako predtým videla, povedal "Nový windows". Po týžni si to chválila, že ide oveľa lepšie ako ten starý. Ľudia sa len boja zmien.
Andy Kralik
19.06.09,05:11
Okrem toho Office 2007 vyzera uplne inak ako Office 2003 alebo 2000. Cize aj cerstvi uzivatelia si musia zvyknut ze to vsade nemusi byt rovnake.
Fero11
19.06.09,07:33
Okrem toho Office 2007 vyzera uplne inak ako Office 2003 alebo 2000. Cize aj cerstvi uzivatelia si musia zvyknut ze to vsade nemusi byt rovnake.
mimotemy
ja toho teda v office (ci uz MS, alebo open) vela nenapisem, priznam sa, ze ich moc nepoznam (teda rozne tabulky, zarovnavanie nadpisy, a take banality .... nieje problem, ale pokrocilejsie funkcie som neskusal, jednoducho to nepotrebujem) a kamarat ma pytal, ze v 2007 nemohol najst v menu polozku tlacit, priznam sa, ze ani ja som ju za 5 min nenasiel, tak som radsej pouzil ctrl+p
:D
A.Zurek
19.06.09,10:20
Trosku som prebehol net, a podla môjho názoru na učenie a kancel. aplikácie, zostava - MB Intel BLKD641TY, Intel Celeron Dual Core E1600, 1GB RAM 800MHz, HDD 80GB SATA, DVDRW, Kláv., Myš, CASE so zdrojom a Win XP Home OEM, 17" monitor ACER úplne postačuje. Podľa môjho skromného názoru stačí aj menej výkonná zostava. Podľa cien uvádzaných predajcom to vychádza cca 427,- EUR. Ak som sa niekde sekol, popredu sa osravedlnujem.
P.S.: je možné použiť aj cenovo dostupnejsie komponenty napr. MB nie Intel ale Gigabite príp. MSI a pod.
holubička1
20.06.09,21:27
Zajtra ti pozriem nejaké hotové zostavy.
Ďakujem chobot, vždy si mi dobre poradil, máš niečo pre mňa či mám hľadať niekde tú skladačku, v pn som kúpila pred cca 3,5 roka v ageme ale nestoji to zaveľa hotova zostava, predražená, tak teraz dosť váham aby som zase do niečoho nevrazila....
Chobot
21.06.09,19:34
Ďakujem chobot, vždy si mi dobre poradil, máš niečo pre mňa či mám hľadať niekde tú skladačku, v pn som kúpila pred cca 3,5 roka v ageme ale nestoji to zaveľa hotova zostava, predražená, tak teraz dosť váham aby som zase do niečoho nevrazila....

Ak ti to nesúri a vydržíš ešte 2-3 dni, tak ti to pozriem. V práci som to nestíhal a cez víkend ma skolila chrípka, tak som to nestihol. V utorok mám na to čas.

Ešte mi napíš, aký je cenový limit na zostavu aj s monitorom. A aký monitor chceš? 17, 19 či viac palcov, alebo to nie je podstatné? Budeš na tom pozerať filmy?
holubička1
21.06.09,19:39
Ak ti to nesúri a vydržíš ešte 2-3 dni, tak ti to pozriem. V práci som to nestíhal a cez víkend ma skolila chrípka, tak som to nestihol. V utorok mám na to čas.

Ešte mi napíš, aký je cenový limit na zostavu aj s monitorom. A aký monitor chceš? 17, 19 či viac palcov, alebo to nie je podstatné? Budeš na tom pozerať filmy?
Monitor nepotrebujem, mám nový 17 necelý rok takže stačí len zostava, ostatné nechám na teba:) Ďakujem ešte raz a vylieč sa čo najskôr toto počká:)
Chobot
24.06.09,07:21
Chobot: Bola by som veľmi rada, keby si niečo pozrel.
Ale ja som jej to včera dala tu počítať, možno by nebola ani proti noudbuku.
Keby bol tak na všetko trocha.
Ona to bude používať len doma a hlavne, chce sa naučiť a trápne jej je stále chodiť ku mne.
Ale nech by to bolo už také niečo celé, nech nedokupujeme, lebo , keď baba ide do predajne a ešte sa nevie poriadne vyjadriť čo vlastne chce, tak sa to zle kupuje.
Sme bez manželov, mne to tu všetko dal syn, zdedila som to po ňom, takže som sa nepotrebovala po obchodoch vypytovať. A keď mám niečo zlé, tiež volám jemu.
Strašne by som jej chcela pomôcť. Niečo lacnejšie a aby malo XP a ten microsoft office by už aj dokúpila.
Tak ako písal: kergulaan, hlavne potrebujeme radu . A Chobot, od Teba si nenechám žiadne rady újsť, keď aj radíš aj jnným, všetko, čomu trochu rozumiem, kopirujem a ukladám do zložky a keď to potrebujem, len tam zavítam. Asi tak.
Za rady všetkým pekne ďakujem.
Veĺmi rada čítam Vaše diskusije. Som len obyčajná a veľa sa tu dozviem

Dobre, takže ak dobre vidím, ste 2, čo chcú PC. Takže najprv zabenka:

Pochopil som, že chceš kompletnú zostavu (skrinka, monitor plus ostatné drobnosti), na domáce použitie (internet, písanie) plus jednoduché, nenáročné hry. Zostava by mala byť čo najlacnejšia, ale nie šmejd.

Aká je asi tvoja predstava (či tej kamošky) ohľadne ceny. Koľko je ochotná a schopná dať za zostavu? 500, 600 či viac EUR? Pod 500 asi nebude možné dať dohromady novú zostavu. Jedine keby si bola z BA a pozrel by som to v AGEMe. Tam možno ísť s cenou trochu dole. Z akého si (alebo je tá kamoška) mesta?
Chobot
24.06.09,07:28
Monitor nepotrebujem, mám nový 17 necelý rok takže stačí len zostava, ostatné nechám na teba:) Ďakujem ešte raz a vylieč sa čo najskôr toto počká:)

A ty si druhý adept na PC. Ty zase potrebuješ hernú zostavu pre decká. Tam bude treba pridať trochu výkonu. Hotové zostavy majú vždy niečo, čo spotrebiteľa ohúri (napr. frekvencia procesora), ale pritom zabudnú doladiť niečo iné, čo je podstatné (graf. karta). Alebo potom spravia zostavu z najsilnejších komponentov, nech to stojí čo to stojí.

Zase doplňujúce otázky (aby som vedel, u ktorého predajcu mám pozerať):

Z akého si mesta? BA alebo iné?

Dokážeš ísť pre PC do AGEMu? Máš takú možnosť tam kúpiť? (Prípadne môžem niečo aj ja poriešiť...). Bolo by to v tom prípade lacnejšie. AK nie, tak zostavím niečo u iného maloobchodného predajcu.

Máš nejaký limit na PC?
holubička1
24.06.09,20:29
A ty si druhý adept na PC. Ty zase potrebuješ hernú zostavu pre decká. Tam bude treba pridať trochu výkonu. Hotové zostavy majú vždy niečo, čo spotrebiteľa ohúri (napr. frekvencia procesora), ale pritom zabudnú doladiť niečo iné, čo je podstatné (graf. karta). Alebo potom spravia zostavu z najsilnejších komponentov, nech to stojí čo to stojí.

Zase doplňujúce otázky (aby som vedel, u ktorého predajcu mám pozerať):

Z akého si mesta? BA alebo iné?

Dokážeš ísť pre PC do AGEMu? Máš takú možnosť tam kúpiť? (Prípadne môžem niečo aj ja poriešiť...). Bolo by to v tom prípade lacnejšie. AK nie, tak zostavím niečo u iného maloobchodného predajcu.
Máš nejaký limit na PC?

JA som z PN, problém do Agemu nemám ísť si preto , dalo by sa to asi kúpiť , ja monitor nepotrebujem mám 2 lcd , nechcem ísť do nejakých horibil. súm za 2 roky to bude aj tak staré, mám doma ten čo majú decká teraz je síce obnovený lepší ako moja kraksňa ale už má svoje mrznúce muchy,tak mi prosím ak sa dá navrhni nejaké riešenie dúfam, Ťa to moc nezaťaží. Ďakujem.:)
Chobot
01.07.09,08:29
JA som z PN, problém do Agemu nemám ísť si preto , dalo by sa to asi kúpiť , ja monitor nepotrebujem mám 2 lcd , nechcem ísť do nejakých horibil. súm za 2 roky to bude aj tak staré, mám doma ten čo majú decká teraz je síce obnovený lepší ako moja kraksňa ale už má svoje mrznúce muchy,tak mi prosím ak sa dá navrhni nejaké riešenie dúfam, Ťa to moc nezaťaží. Ďakujem.:)

Pár dní som tu nebol, ale urobil som ti zostavu. Teda navrhol som 2 zostavy, jednu takú, čo bohate postačí pre decká, pokiaľ nehrajú (hardvérovo) náročné hry a dá sa na tom pracovať aj s videom a fotkami. Pokiaľ by si chcela viac strihať videá a ukladať ich, bude treba porozmýšľať o doplnení HDD, navrhnutých je 500 GB, čo pre bežnú domácnosť postačí, ale na intenzívne ukladanie dát to časom môže byť málo.

Druhá zostava, ako lacnejšia, je vlastne to isté, len pri použítí trochu lacnejších komponentov, ale tiež postačí na všetky vaše nároky. Dôležité je, aké hry hrávajú decká - nejaké tie on-line hry či staršie stan alone to zvládne. AK by si vedela názvy hier, čo hrávajú, tak ich napíš a prípadne upravíme niečo. Ale pokiaľ to zvláda súčasná zostava (3 roky stará), tak táto to zvládne tiež.

Všetky komponenty je možné obmieňať z oboch zostáv, keby náhodou niektorú práve nemali. V AGEMe je možné po kúpe si to nechať poskladať, urobia to do 2-3 dní za nejaký poplatok (pred konverziou to bolo 300 SKK). Ak kupuješ v AGEME cez niekoho známeho, kto tam má registrovanú firmu, tak tie zostavy ťa vyjdú ešte o 10-20 % lacnejšie, než je uvedené v kalkulácii.
Steenko
02.07.09,07:21
Ahojte,

moj navrh zostavy:

doska: ASUS P5Q SE2
procesor: Intel Pentium Dual Core E6300 2.8GHz BOX 775 2MB
hdd: SAMSUNG 750GB SATA2 32MB - HD753LJ
ram: CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5
grafika: GAINWARD 0032 GF9600GT CUDA 512MB HDMI-DVI PCX
mechanika: DVD RW LG GH22NS50 bulk black 22x
citacka kariet: Apacer MultiSlot CardReader 3.5" AE101 black bulk
zdroj: Zdroj Fortron 500W Blue storm II
skrinka podla vyberu, pocitam 40 eur.

Cena: 482 eur v ageme bez prihlasenia.

M.
Steenko
02.07.09,07:25
Pár dní som tu nebol, ale urobil som ti zostavu. Teda navrhol som 2 zostavy, jednu takú, čo bohate postačí pre decká, pokiaľ nehrajú (hardvérovo) náročné hry a dá sa na tom pracovať aj s videom a fotkami. Pokiaľ by si chcela viac strihať videá a ukladať ich, bude treba porozmýšľať o doplnení HDD, navrhnutých je 500 GB, čo pre bežnú domácnosť postačí, ale na intenzívne ukladanie dát to časom môže byť málo.

Druhá zostava, ako lacnejšia, je vlastne to isté, len pri použítí trochu lacnejších komponentov, ale tiež postačí na všetky vaše nároky. Dôležité je, aké hry hrávajú decká - nejaké tie on-line hry či staršie stan alone to zvládne. AK by si vedela názvy hier, čo hrávajú, tak ich napíš a prípadne upravíme niečo. Ale pokiaľ to zvláda súčasná zostava (3 roky stará), tak táto to zvládne tiež.

Všetky komponenty je možné obmieňať z oboch zostáv, keby náhodou niektorú práve nemali. V AGEMe je možné po kúpe si to nechať poskladať, urobia to do 2-3 dní za nejaký poplatok (pred konverziou to bolo 300 SKK). Ak kupuješ v AGEME cez niekoho známeho, kto tam má registrovanú firmu, tak tie zostavy ťa vyjdú ešte o 10-20 % lacnejšie, než je uvedené v kalkulácii.

Ceny v ageme po prihlaseni su nizsie o 10%, kiezby o 20..
holubička1
17.07.09,06:19
Pár dní som tu nebol, ale urobil som ti zostavu. Teda navrhol som 2 zostavy, jednu takú, čo bohate postačí pre decká, pokiaľ nehrajú (hardvérovo) náročné hry a dá sa na tom pracovať aj s videom a fotkami. Pokiaľ by si chcela viac strihať videá a ukladať ich, bude treba porozmýšľať o doplnení HDD, navrhnutých je 500 GB, čo pre bežnú domácnosť postačí, ale na intenzívne ukladanie dát to časom môže byť málo.

Druhá zostava, ako lacnejšia, je vlastne to isté, len pri použítí trochu lacnejších komponentov, ale tiež postačí na všetky vaše nároky. Dôležité je, aké hry hrávajú decká - nejaké tie on-line hry či staršie stan alone to zvládne. AK by si vedela názvy hier, čo hrávajú, tak ich napíš a prípadne upravíme niečo. Ale pokiaľ to zvláda súčasná zostava (3 roky stará), tak táto to zvládne tiež.

Všetky komponenty je možné obmieňať z oboch zostáv, keby náhodou niektorú práve nemali. V AGEMe je možné po kúpe si to nechať poskladať, urobia to do 2-3 dní za nejaký poplatok (pred konverziou to bolo 300 SKK). Ak kupuješ v AGEME cez niekoho známeho, kto tam má registrovanú firmu, tak tie zostavy ťa vyjdú ešte o 10-20 % lacnejšie, než je uvedené v kalkulácii.
Chobot ďakujem Ti veľmi pekne dala som si to poskladať dúfam, že budem mať načas s pc pokoj:). Vďaka
Flinstone
17.07.09,07:43
keď som sa prihlásil do agemu, ceny poklesli asi o 9%, tak neviem kde beriete tých 10-20%
Chobot
17.07.09,07:54
keď som sa prihlásil do agemu, ceny poklesli asi o 9%, tak neviem kde beriete tých 10-20%

Ako u ktorého tovaru. Máš pravdu, že väčšina vecí je tak do tých 10 %, sem tam sa niečo nájde, čo uvedú na doporučenú cenu aj väčší rozdiel.

Takže poopravujem - lacnejšie o 8-12 %. Aby si niekto nemyslel, že mám nejaké extra individuálne ceny.
martina2907
12.08.09,13:08
Planujem kupit PC Acer Veriton M661, mozete sa nanho pozriet? Pouzivat sa bude na internet ca 10 hod. denne, 5 dni v tyzdni urcite, emaily, kancelarsku pracu...Hry nie. Este by som sa chcela opytat, co znamena zaruka "carry in", zatial som pouzivala stale Win XP Profesional, predtym Win 2000, tento comp ma linux, zatial som s nim nepracovala. Mate skusenosti s linuxom?
Chobot
12.08.09,13:17
Planujem kupit PC Acer Veriton M661, mozete sa nanho pozriet? Pouzivat sa bude na internet ca 10 hod. denne, 5 dni v tyzdni urcite, emaily, kancelarsku pracu...Hry nie. Este by som sa chcela opytat, co znamena zaruka "carry in", zatial som pouzivala stale Win XP Profesional, predtym Win 2000, tento comp ma linux, zatial som s nim nepracovala. Mate skusenosti s linuxom?

V prvom rade si treba preveriť, či tvoje kancelárske aplikácie budú bežať pod Linuxom.
Fero11
12.08.09,13:30
V linuxe je openoffice, takze wordowske a excelovvske dokumenty by tam mali bez problemov fungovat (ja sice zatial docinenia s MS office nemam, teda ani s openoffice)
A internet bez problemov
Momentalne mam na desktope ubuntu 9.04 a na servery, tiez ubuntu server 9.04 a som spokojny s oboma
BTW nieje sa coho bat, graficke prostredia linuxov (KDE, GNOME) sa moc podobaju tomu windowsackemu
martina2907
12.08.09,13:32
Dakujem, ak by mi ten linux "nesadol", tak ho vymenim...neviete ako je to s tou zarukou "carry in"?
Fero11
12.08.09,13:39
neviem na 100% ale je to asi zaruka, ktoru si mozes predlzit napr. na 3 roky
Stefan2005
12.08.09,14:12
Dakujem, ak by mi ten linux "nesadol", tak ho vymenim...neviete ako je to s tou zarukou "carry in"?

... niektoré firmy ponúkajú záručné opravy u užívateľa PC... Ak však pridajú navyšu ďalšiu záruku. tak ju však už neposkytujú u zákazníka, ale vo svojom servise = carry in...