printy
17.06.09,07:29
Srdecne zdravim vsetkym.
Upenlivo sa na vas obraciam s prosbou na vypracovanu internu smernicu o tvorbe a pouziti socialneho fondu v podvojnom uctovnictve. Dakujem velmi pekne.
Alex18
18.06.09,11:26
Ja som napísala do smernice: že tvorba a použite je upravené zákonom č. 152/1994 Z.z. o sociálnom fondev znení zákona č. 280/1995 Z.z., zákona č. 375/1996 Z.z., zákona č. 313/2005 Z.z. a zákona č. 591/2007 Z.z.. Keď mi pošlete mail, pošlem zbytok smernice mailom. Bude to jednoduchšie.
Alex18
19.06.09,05:18
Poslala som vám tú smernicu mailom. Dúfam, že pomôže.
Robina
19.06.09,12:22
Nemohla by ste poslať aj mno takú smernicu? Veľmi pekne ďakujem dopredu. Hľadala som, ale asi zle, lebo som nenašla v dokumentoch. Vďaka
Alex18
19.06.09,12:49
Môžem. Pošlite mi mail a ja vám to na neho odošlem.
Muška
19.06.09,13:06
Alex,
tu klikni http://www.porada.sk/downloads.php

a tam smernicu pricap...veď od toho je táto stránka "porada"
Alex18
20.06.09,15:16
Takže pricapiť mi to tam nejde, preto ju sem skopírujem.
Tie percentá si doplňte podľa toho, koľko odvádzate do sociálneho fondu. A do použitia môžete napísať aj všetko, čo povoľuje zákon. Ja som to tam nedala, lebo viem, že na iné tie peniaze nepoužijeme. Dúfam, že vám táto moja skromná :D:D:D smernica pomôže. :cool:



Sociálny fond

Tvorba a použitie sociálneho fondu je upravené zákonom č.152/1994 Z.z. o sociálnom fonde v znení zákona č.280/1995 Z.z., zákona č.375/1996 Z.z., zákona č. 313/2005 Z.z. a zákona č. 591/2007 Z.z.
Pri tvorbe a čerpaní sociálneho fondu je spoločnosť povinná dodržiavať ustanovenia zákona. Tvorba sociálneho fondu je tvorená výpočtom a nie preddavkovým spôsobom a je to povinný prídel vo výške % zo základu. Podľa § 4 zákona je základom na určenie mesačného prídelu do fondu je súhrn hrubých miezd alebo platov zúčtovaných zamestnancom na výplatu za príslušný kalendárny mesiac.

Pravidlá vedenia fondu:
- tvorba fondu a čerpanie fondu sa vedie na osobitnom analytickom účte fondu a na osobitnom účte v banke;
- fond sa tvorí v deň dohodnutý na výplatu mzdy alebo platu;
- prevod finančných prostriedkov sa uskutoční v deň vyplatenia mzdy zamestnancom;
- zúčtovanie prostriedkov fondu za kalendárny rok vykoná zamestnávateľ najneskôr do 31. januára nasledujúceho roka;
- nevyčerpaný zostatok fondu sa prevádza do nasledujúceho roka.

Použitie fondu:
Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky môže poskytnúť zamestnancom z fondu príspevok na
a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
c) sociálnu výpomoc a peňažné pôžitky,
d) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.
Tvorbu fondu, výšku fondu, použitie fondu, podmienky poskytovania príspevkov z fondu zamestnancom a spôsob preukazovania výdavkov zamestnancom dohodne zamestnávateľ s odborovým orgánom v kolektívnej zmluve.
Viera Radvanyiova
18.10.11,08:40
Dobrý deň, mohli by ste mi prosim Vás obratom poslať Smernicu o tvorbe a použití sociálneho fondu, nakoľko máme kontrolu a tá si to od nás pýta.
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.
Viera Radvanyiová
viera.radvanyiova@gmail.com
DanielaSL
18.10.11,09:04
veď je v príspevku vyššie .....
matulik 27
29.07.13,10:20
prosim ta, vies mi to poslat?dakujem krasne