glosy22
17.06.09,08:00
Ahojte poraďáci, pomohol by mi niekto ako otvoriť súbor s príponou .dat kde je uložená história chatu v skype. Keď to otvorím v nejakom textovom editore tak to nie je čitateľné, dalo by sa to nejako prehodiť aby sa to dalo prečítať. Ďakujem.
Blankake
17.06.09,06:07
Históriu máš aj priamo v Skype - či nie?
glosy22
17.06.09,11:17
Mam históriu aj v skype ale tie chaty ktore teraz potrebujem mam priamo v skype vymazane, ale v PC sa mi chaty ukladaju na C:\Documents and Settings\JA_uzivatel\Data aplikací\Skyp\moje_skype_meno\chatsync. Jednotlive chaty sa ukladaju s priponou .dat a ked to otvorim v textovom editore tak to nejde precitat.
Blankake
17.06.09,14:56
Tak to sa bude dať asi len pomocou špeciálneho programu na obnovu vymazanej histórie...:(
Blankake
17.06.09,15:11
Nejde mi do hlavy, prečo sa Ti tá história nezobrazí v Skype, keď tvrdíš, že v PC je. Skúsila som vymazať nejaký chat zo Skype, tak v Skype ten chat nie je, ale keď kliknem na daný kontakt a dám si zobraziť históriu chatu daného kontaktu, tak tam sa mi ten chat zobrazí...
2009
17.06.09,17:01
Ahojte poraďáci, pomohol by mi niekto ako otvoriť súbor s príponou .dat kde je uložená história chatu v skype. Keď to otvorím v nejakom textovom editore tak to nie je čitateľné, dalo by sa to nejako prehodiť aby sa to dalo prečítať. Ďakujem.

Prípona je xlm. Konkrétne názov_nicku.xlm. Nie je to nijak zabezpečený súbor. Ak sa dostaneš k PC na ktorom je uložený otvoríš ho v Explorer. Ak si si zmazala históriu v skype zmazala si aj tento súbor. Asi o hodinku sa na to pozriem doma ale určite je to tak. :rolleyes:
2009
17.06.09,18:04
Tak som sa pomýlila. Prípona *.xlm je v MNS. Skype si zabezpečuje svoje súbory lepšie. main.db v sebe skrýva kontakty a pravdepodobne aj históriu.V tejto ceste C:\Documents and Settings\moje_meno\Application Data\Skype\moj_nick \chatsync som vymazala všetky dnešné adresáre aj s *.dat súborom. Dnešná história je zachovaná.
glosy22
19.06.09,10:19
Ano mam tam main.db subor ked ho otvorim v nejakom textovom editore tak niektore vety z chatov su citatelne ale nie vsetky. Neviem co s tym aby sa to dalo vsetko precitat. V skype som zmazala chat s osobou, ale na C:\Documents and Settings\JA_uzivatel\Data aplikací\Skyp\moje_skype_meno\chatsync mam tento chat ulozeny v subore .dat a ten neviem prehodit aby sa to dalo precitat. V skype historii pri tej osobe ten chat nemam, ale na C -čku je ulozeny. A mazat sa da aj tak ked napisem nejaku spravu v chate v skype a potom sa nastavim na tu spravu tuknem pravym tlacidlom mysi vyberiem vymazat spravu tak sa ta jedna sprava vymaze a vypise sa tato sprava bola odstranena a je tam znacka smetneho kosa. Ale da sa to asi len v ten den. Aj tato sprava sa mi ulozila do suboru s koncovkou .dat. A prave tieto vymazane chaty by som chcela otvorit cez tie subory .dat alebo ten main.db kde je komplet historia chatov.
VLG
22.06.09,18:05
Mňa by zaujímalo ako sa dá v Skype história chatu zmazať, alebo časť. Ak aj nejaký text označím v ponuke mám iba kopírovať, ale nie vymazať. Je to trochumimotemy ale novu tému sa kvôli tomu neoplatí otvárať.

Ďakujem
Blankake
22.06.09,18:35
Mňa by zaujímalo ako sa dá v Skype história chatu zmazať, alebo časť. Ak aj nejaký text označím v ponuke mám iba kopírovať, ale nie vymazať. Je to trochumimotemy ale novu tému sa kvôli tomu neoplatí otvárať.

Ďakujem
Ak chceš zmazať konkrétnu udalosť, v ponuke Skype je História, zobrazia sa Ti všetky udalosti (volané hovory, prijaté súbory, chaty...) a klikneš pravým tlačidlom na danú udalosť a dáš "Zmazať túto udalosť"
sondaw
22.06.09,18:35
V okně Skype klepni na Nástroje>Nastavení>Chat a SMS>Smazat historii chatu.
V rolovacím seznamu si můžeš nastavit, jak dlouho chceš historii uchovávat nebo nastavit úplně bez historie
Martina-BA
24.06.09,15:57
Ten subor s historiou je evidentne binarny - preto ho nie je mozne citat priamo z textoveho editoru. Znamena to, ze skype si uklada chat vo vlastnom formate a len skype vie precitat to, co si sam zapisal. Obavam sa, ze to nebude take lahke...
Napadla ma vsak este 1 vec - skusit otvorit dany subor ale v roznych kodovaniach.
glosy22
25.06.09,05:16
A neda sa to otvorit nejako cez skype? Skusala som rozne kodovania ale nic stale ten text vyzeral viac menej tak isto. Alebo ked sa historia uklada do adresara chatsync neda sa spravit nejaka synchronizacia chatov?
sondaw
25.06.09,06:56
Myslela jsem, že to jsi udělala ze všeho nejdřív, vybrat kontakt, klepnut na Zobrazit a Historie. Pokud kontakt nevybereš, zobrazí se ti všechno a v otevřeném okně s tou historii můžeš klepnout na Všechny události a vybrat si, co všechno chceš zobrazit
glosy22
29.06.09,10:25
to som urobila ale mam to tam vymazane ....tak preto som chcela pomoct s otvorenim suboru .dat lebo tam to je len je to necitatelne
Nika6181
08.07.09,12:48
Podarilo sa ti to obnoviť?Mám podobný problém a neviem si dať rady,súrne potrebujem zmazanú konverzáciu....našla som to v kompe,ale je to nečitatelné a nijak to neviem dekodovať.Čo s tým???:confused:
glosy22
24.07.09,04:38
Nie nepodarilo ak sa vam to podari dajte vediet.
alla66
26.07.09,13:40
Poradíte, ako zmažem históriu v skype.... potrebujem zmazať históriu jedného nicku...nie všetky...skúšala som kliknúť na text pravým myšítkom, Vybrať vše..dať delete...nič mi nemaže...kde robím chybu? :mee:
mzdarka renca
26.07.09,14:08
Skús cez ODSTRÁNIŤ SPRÁVU
Blankake
26.07.09,14:23
Poradíte, ako zmažem históriu v skype.... potrebujem zmazať históriu jedného nicku...nie všetky...skúšala som kliknúť na text pravým myšítkom, Vybrať vše..dať delete...nič mi nemaže...kde robím chybu? :mee:
Ak potrebuješ zmazať len konkrétny chat, tak si daj zobraziť Históriu, klikni na danú udalosť pravým tlačidlom myši a potom na "zmazať túto udalosť".
alla66
26.07.09,14:29
Ak potrebuješ zmazať len konkrétny chat, tak si daj zobraziť Históriu, klikni na danú udalosť pravým tlačidlom myši a potom na "zmazať túto udalosť".
vidím túto tabuľku...nevidím zmazať históriu:mee:http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=41278&stc=1&d=1248622084
Blankake
26.07.09,14:33
vidím túto tabuľku...nevidím zmazať históriu:mee:http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=41278&stc=1&d=1248622084
Najprv si musíš dať zobraziť históriu.
alla66
26.07.09,14:35
Zobraziť < História.....kontakt...pravé myšítko ...všetko mám
Blankake
26.07.09,14:37
Zobraziť < História.....mám
No a tam nájdeš konkrétnu udalosť (chat) s danou osobou, na ňu klikneš pravým tlačidlom myši a dáš zmazať.
alla66
26.07.09,14:38
Nejde to...naskočí mi tabuľka,, ktorú som prilepila
Blankake
26.07.09,14:40
Nejde to...naskočí mi tabuľka,, ktorú som prilepila
Tak v Tvojej verzii Skype sa to volá asi Odebrat ze Seznamu konverzací.
alla66
26.07.09,14:47
Tak v Tvojej verzii Skype sa to volá asi Odebrat ze Seznamu konverzací.
Nevidím žiadnu zmenu...nič sa nedeje...:mee: ...
alla66
26.07.09,14:49
No a tam nájdeš konkrétnu udalosť (chat) s danou osobou, na ňu klikneš pravým tlačidlom myši a dáš zmazať.
prilep, aká tabuľka vyskočí tebe...dokážeš zmazať históriu?:confused:
Blankake
26.07.09,14:54
Nevidím žiadnu zmenu...nič sa nedeje...:mee: ...
hm... máš pravdu, skúšala som to na druhom NB, kde má dcéra novšiu verziu Skype a fakt sa to takto nedá zmazať. Ja mám staršiu verziu a v pohode takto mažem jednotlivé udalosti. Ale synovec hovorí, vraj v ešte novšej verzii to ide... on len klikne na nejaký krížik pri danej udalosti ;)
Akú máš verziu?
Blankake
26.07.09,14:57
prilep, aká tabuľka vyskočí tebe...dokážeš zmazať históriu?:confused:
Ja mám staršiu verziu (3.8.0.188).
Mne vyskočí toto:
alla66
26.07.09,15:02
Ja mám staršiu verziu (3.8.0.188).
Mne vyskočí toto:
ja mám 4.0.0.226
Uvidím, snáď niekto bude vedieť, ako na to;)
Anik
26.07.09,15:50
alla 66
ja si mažem celú históriu chatu
nástroje/nastavení/nastavení soukromí/smazat historii chatu
Anika
alla66
26.07.09,15:58
alla 66
ja si mažem celú históriu chatu
nástroje/nastavení/nastavení soukromí/smazat historii chatu
Anika
Anika...( ak si Anička, všetko najlepšie k meninámhttp://serousci.webz.cz/smajlici/87.gif )

ja potrebujem vedieť, ako zmazať históriu u jedného nicku...
sondaw
26.07.09,18:37
Zdravím a připojuji se k diskuzi. Zkoušela jsem to, protože v dřívějších verzích ta možnost opravdu byla, v nové verzi chybí a nejde to.
Napadá mne jediné - odebrat dotyčného z kontaktů a zase ho přidat zpátky, historie by měla být prázdná
Blankake
26.07.09,18:41
Zdravím a připojuji se k diskuzi. Zkoušela jsem to, protože v dřívějších verzích ta možnost opravdu byla, v nové verzi chybí a nejde to.
Napadá mne jediné - odebrat dotyčného z kontaktů a zase ho přidat zpátky, historie by měla být prázdná
...alebo si nainštalovať staršiu verziu ;)
romanko.janinda
03.07.10,04:17
ako sprava odstranena sa da precitat.v kosiku ako sa da otvorit vlasne. dakujem