JSJP
17.06.09,09:14
Ahojte,

chcem sa opýtať koľko dní z dovolenky prislúchajúcej na kalendárny rok sa môže preniesť do nasledujúceho roka. Alebo musí byť vyčerpaná celá v tom roku.

Dakujem
Tweety
17.06.09,07:16
Ahojte,

chcem sa opýtať koľko dní z dovolenky prislúchajúcej na kalendárny rok sa môže preniesť do nasledujúceho roka. Alebo musí byť vyčerpaná celá v tom roku.

Dakujem
§ 113

(1) Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky, aj keď doposiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka alebo do skončenia pracovného pomeru.

(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť ju zamestnancovi tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

Chobot
17.06.09,07:39
Ahojte,

chcem sa opýtať koľko dní z dovolenky prislúchajúcej na kalendárny rok sa môže preniesť do nasledujúceho roka. Alebo musí byť vyčerpaná celá v tom roku.

Dakujem

Môže sa preniesť aj celá, pokiaľ s tým súhlasí zamestnávateľ. Neodporuje to zákonu.
Zuzy
21.11.09,18:13
Dobrý večer, mala by som otázku ohľadne nevyčerpanej dovolenky. Jeden môj známy pracuje v a.s. a má ešte 2O dní dovolenky, ale že nemá čas ich vyčerpať, on by chcel aby mu preplatili, že si to dá odsúhlasiť na predstavenstve a.s. aby mu preplatili. Je to možné? Ešte som o takejto verzii nepočula.
Tweety
21.11.09,18:15
Dobrý večer, mala by som otázku ohľadne nevyčerpanej dovolenky. Jeden môj známy pracuje v a.s. a má ešte 2O dní dovolenky, ale že nemá čas ich vyčerpať, on by chcel aby mu preplatili, že si to dá odsúhlasiť na predstavenstve a.s. aby mu preplatili. Je to možné? Ešte som o takejto verzii nepočula.
§116ZP
(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
lenkak
21.11.09,18:33
Konateľ firmy je zároveň zamestnancom. Keďže si minulý rok nečerpal dovolenku, vytvorila som mu rezervu.
20 dní rezerva v 2008
teraz tento rok si vôbec nechce vybrať ani starú dovolenku z roku 2008, ani novú z roka 2009.Ako teraz postupovať? Zrušiť rezervu vytvorenú v roku 2008? A čo s novou dovolenkou? Musím vytvoriť ďalšiu rezervu? Čo robiť s nárokom na starú dovolenku, keďže on si ju nevyčerpá? On nechce žiadnu dovolenku.
Tweety
21.11.09,18:37
Konateľ firmy je zároveň zamestnancom. Keďže si minulý rok nečerpal dovolenku, vytvorila som mu rezervu.
20 dní rezerva v 2008
teraz tento rok si vôbec nechce vybrať ani starú dovolenku z roku 2008, ani novú z roka 2009.Ako teraz postupovať? Zrušiť rezervu vytvorenú v roku 2008? Ja by som na konci roka zrušila. A čo s novou dovolenkou? Musím vytvoriť ďalšiu rezervu? Na novú by som vytvorila. Čo robiť s nárokom na starú dovolenku, keďže on si ju nevyčerpá? On nechce žiadnu dovolenku.
Ak si dovolenku za rok 2008 do konca roka 09 nevyčerpe, nárok mu prepadne.
lenkak
21.11.09,18:38
Majka aj môj názor, aj to mám takto spravené, len ja som ju zrušila už skôr. Ďakujem za potvrdenie.
Tweety
21.11.09,18:41
Majka aj môj názor, aj to mám takto spravené, len ja som ju zrušila už skôr. Ďakujem za potvrdenie.
Nič v zlom, ale Ty si teda dobrá, najprv to spravíš, a potom si pýtaš radu.:) Ale k tomu zrušeniu rezervy, to si ešte nemala robiť, koniec roka ešte nebol, čo keby si dovolenku predsa len vyčerpal?
lenkak
21.11.09,18:43
ja som si svoj názor chcela potvrdiť. Ja som ju zrušila preto, lebo som sa skôr dozvedela, že dovolenku vôbec žiadnu nebude čerpať.
Maxinka
04.02.10,11:49
Musí byť vytvorená rezerva na dovolenku ak si je prenesie do Januára a tam ju aj vyčerpal??
Tweety
04.02.10,11:50
Áno.
Maxinka
04.02.10,11:51
Áno.
Jejda - toho som sa obávala, ešte som to nikdy nerobila tak ani neviem kdew začať??
Tweety
04.02.10,11:52
Napr. aj tu priamo na porade, príspevkov o rezervách na dovolenky nájdeš habadej.