iskander
17.06.09,12:08
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-5.jpgChcel by som sa spytat na Vas nazor na interierove dvere - ci pouzit kovove ci drevene ramy. Drevene su o nieco drahsie, ale tvrdili mi ze omnoho lepsie zvukovo izoluju. Kovove sa mi zdaju stalejsie...mate s tym skusenosti?
dolfort
17.06.09,21:53
Ak si mal na mysli zárubne, tak je to podľa mňa aj vec vkusu a dizajnu. Nech rozhodne manželka / priateľka, lebo keď sa jej to nebude páčiť tak darmo že drevené lepšie izolujú alebo kovové sú stálejšie - vybral si zle.

Ešte mimotemy, ak používaš vo windowse priamo adminovské konto na bežnú prácu tak dosť riskuješ. Asi ako Jaromír vo filme Vesničko má středisková (http://www.meteleskublesku.cz/media/01/snd/37.mp3).
12janci12
27.06.10,20:30
Takto povedané to nie je pravda. Drevené môžu lepšie tlmiť prienik hluku, ale obnáša to iný spôsob montáže, a iným materiálom, resp. pri vážnych požiadavkách na útlm sú na to špeciálne typy dverí

K otázke estetiky - oceľové zárubne sú neestetické a v interiéri sa používajú už len ojedinele s cenových dôvodov.
Oliwa
02.07.10,14:04
U mňa jednoznačne vyhrávajú drevené. Sú síce drahšie, ale... ak sú dvere a zárubne kvalitne vyrobené a osadené, sú akoby ďalším nábytkom, resp. pekným kúskom do interiéru na celé desaťročia, ktorý používaš, využívaš a hľadíš naň každý deň...