Mirkaska
26.07.05,16:18
Podnikateľský subjekt v rámci inžinierských sietí musel prispieť elektrárňam na vybudovanie prípojky elekt. energie v zmysle zmluvy 150 000,-.

Čo je to pre firmu? Neviem či majetok, keďže vlastníkom prípojky sú elektrárne.
Ak je to dlhodobý majetok, v ktorej odpisovej skupine sa odpisuje? Ja by som dala 3. - drobné stavby.

Ďakujem krásne
ondrejvla
26.07.05,14:26
Podnikateľský subjekt v rámci inžinierských sietí musel prispieť elektrárňam na vybudovanie prípojky elekt. energie v zmysle zmluvy 150 000,-.

Čo je to pre firmu? Neviem či majetok, keďže vlastníkom prípojky sú elektrárne.
Ak je to dlhodobý majetok, v ktorej odpisovej skupine sa odpisuje? Ja by som dala 3. - drobné stavby.

Ďakujem krásne
Mirkaska, prečo zbytočne otváraš na tú istú otázku dve témy? Myslím, že by bolo dobré si prečítať FAQ, prípadne etiketu. Myslím, že by bolo seriózne, keby si jednu tému vymazala.

Máš zmluvu, na základe ktorej si zaplatila príspevok, určite sa to týka nejakej budovy, ku ktorej potrebuješ prípojku, ja by som zhodnotila túto budovu.
Mirkaska
27.07.05,05:21
Mirkaska, prečo zbytočne otváraš na tú istú otázku dve témy? Myslím, že by bolo dobré si prečítať FAQ, prípadne etiketu. Myslím, že by bolo seriózne, keby si jednu tému vymazala.

Máš zmluvu, na základe ktorej si zaplatila príspevok, určite sa to týka nejakej budovy, ku ktorej potrebuješ prípojku, ja by som zhodnotila túto budovu.
Prepačte, položiť dve otázky na tú istú tému bolo z toho dôvodu, že som si nebola istá, či táto otázka je daňová alebo účtovná, zdal sa mi to taký mix.
Niekedy je podľa môjho názoru otázne, kam tému zaradiť. Dala som to do účtovníctva - to sa mi zdalo lepsie, ale niekedy sa stáva, že Poradcovia túto sekciu navštevujú menej, a keďže je to dosť súrne, opýtala som sa potom aj v Dani z príjmu.
Ospravedlňujem sa, z daní tému vymažem.
Ešte raz prepáčte, neuvedomila som si,že je to porušenie Etikety.

A za Vašu radu a upozornenie ďakujem.
Mirka
Mirkaska
27.07.05,05:32
Príspevok vymažem, ak zistím ako sa to dá urobiť. Skúšala som to, ale ak idem cez ikonku uprav, dá sa text vymazať, ale myslím, že nadpis v Porade zostane. Hľadala som aj v téme "tipy na prácu s poradou", ale ohľadom vymazávania tam nebolo nič. Myslím, že takého právomoci má len Richard.
Poprosila som ho teda o vymazanie, dúfam, že to urobí.