RKaja
17.06.09,13:55
Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Máme jedného odberateľa, ktorý nám dlží veľa peňazí. Je viac-menej isté, že tieto peniaze už od neho neuvidíme, a preto sme sa dohodli s dalším obchodným partnerom (ktorý zasa dlží peniaze tomu odberateľovi), že urobíme trojstranný zápočet- zaplatí nám namiesto odberateľa. Ako sa vystaví doklad, viem, že sa to robí, ale ešte som to nerobila. Ten obchodný partner je z ČR a dlžník je zo SR.
Lianka
17.06.09,15:48
Uctovnym dokladom bude zmluva o zapocte pohladavok a zaväzkov, kde budu zmluvnymi stranami vsetky tri subjekty (priznam sa, ze som taku este nevidela, ale zivot prinesie rozne situacie...).
Alena Šimová
18.06.09,20:03
Uctovnym dokladom bude zmluva o zapocte pohladavok a zaväzkov, kde budu zmluvnymi stranami vsetky tri subjekty (priznam sa, ze som taku este nevidela, ale zivot prinesie rozne situacie...).
podľa mňa by bolo správne urobiť zmluvu o postúpení pohľadávok. Teda vy by ste postúpili svoje pohľadávky voči dlžníkovi v SR na Čecha. Ten tým pádom bude mať záväzok voči vám. Ten vám uhradí. Zároveň získa pohľadávku voči dlžníkovi v SR a túto si započíta so svojim záväzkom.