Peter 79
17.06.09,13:14
Potrebujem poradiť, chcel by som dať do bytu podlahové kúrenie, vymeniť kotol, plastové okná, búrať nejaké priečky nejaké pristavať, výmena komplet elektr.rozvodov. Nakoľko chcem dať podlahovku čím sa zdvihne cca.10cm potrebujem prerobit aj vodu-odpad (rozvody).
NEVIEM AKO A ČÍM ZAČAŤ, AKO POSTUPOVAŤ PORADTE PROSÍM!
mkys
17.06.09,11:49
Potrebujem poradiť, chcel by som dať do bytu podlahové kúrenie, vymeniť kotol, plastové okná, búrať nejaké priečky nejaké pristavať, výmena komplet elektr.rozvodov. Nakoľko chcem dať podlahovku čím sa zdvihne cca.10cm potrebujem prerobit aj vodu-odpad (rozvody).
NEVIEM AKO A ČÍM ZAČAŤ, AKO POSTUPOVAŤ PORADTE PROSÍM!

Treba myslieť aj na povolenie - minimálne ohlásenie.
Pravdepodobne je to zmena v užívaní časti stavby - v časti vykurovania.
Vec treba riešiť aj cez § 11 zákona 182/1993 Zb. - súhlas spoluvlastníkov.
Chobot
17.06.09,12:30
Potrebujem poradiť, chcel by som dať do bytu podlahové kúrenie, vymeniť kotol, plastové okná, búrať nejaké priečky nejaké pristavať, výmena komplet elektr.rozvodov. Nakoľko chcem dať podlahovku čím sa zdvihne cca.10cm potrebujem prerobit aj vodu-odpad (rozvody).
NEVIEM AKO A ČÍM ZAČAŤ, AKO POSTUPOVAŤ PORADTE PROSÍM!

Ide o rodinný dom alebo panelák?
Peter 79
17.06.09,15:47
Je to 40 ročna jedno poschodova bytovka (tehla) na každom poschodí 2 byty takže mam 3susedov+ja.
kyblik
17.06.09,16:14
Po vybaveni papierovej casti by som zacal samozrejme pripravnymi pracami - buranie. Pozor - pri burani nesmies narusit statiku objektu!!! Pokracujes rozvodmi - odpady, voda, elektrika. Pri Tvojej otazke Cim zacat mi neda... vies aspon nieco o rekonstrukcii bytu...?
Peter 79
17.06.09,16:22
Neviem, som z uplne ineho oboru. Preto to chcem nechať na odborníkov. Ale logistika kedy ich zavolam je stale na mne.Je jasne že burať a murovať sa bude ako prvé ale potom čo? Podlahovka? Možu sa robit v byte nejake vacsie prace ked už je podlahovka urobená, myslím menit okná atď....aby sa hlavne nepoškodila....
kyblik
17.06.09,16:41
Ak ide o vacsiu rekonstrukciu, odporucam firmu so zmluvou a zarukou. Oni zvolia postup jednotlivych prac, kedze postup prac nie je striktne systematicky predpisany... napr. okna sa daju vymienat pred, aj po urobeni podlahoveho kurenia.
sae
20.06.09,07:35
Najlepšie bude poradiť sa s odborníkmi. Aj najlacnejšie. Lebo ak niečo zabudneš a budeš to musieť búrať...
Stanislav 1975
20.06.09,07:45
Treba myslieť aj na povolenie - minimálne ohlásenie.
Pravdepodobne je to zmena v užívaní časti stavby - v časti vykurovania.
Vec treba riešiť aj cez § 11 zákona 182/1993 Zb. - súhlas spoluvlastníkov.

Ked bude burat priecky a dokonca menit druh vykurovania(na podlahove),tak tu nestaci ohlasenie,tu treba stavebne povolenie-treba suhlas statika...
Kolenčík
21.06.09,06:26
A súhlas aj od energetikov
Sofra
23.06.09,06:11
Ahojte poraďáci - tiež potrebujem poradiť. Mám hotový projekt, ale čím dlhšie doň čumím - tým ďalej som z toho na nervy. Prosím vás poraďte mi ako si mám čo najjednoduchšie vypočítať koľko tvárnic (chceme stavať z Ytongu), ak mám rozmer tvárnice potrebujem na hrubú stavbu?? Ako si to mám vypočítať. Chcela by som rozhodiť pár dopytov no ako píšem, čím viac rozmýšľam tým je to horšie. Asi mi už fakt začne šibať:-)))
Existuje na výpočet nejaký jednoduchý postup?? Ďakujem za všetky rady.