reos1985
17.06.09,13:41
Dobrý deň.
Po formate a nainštalovaní win vista všetko bežalo bez problémov ale po dvoch dňoch mi win nabehol ako keby do safe modu. Lišta bola default-sivá a nebolo možné s windowsom pracovať. nebolo možne sa pripojiť na net a celý systém pracoval zle.
Niekedy pomohlo par-krát formátovať pc a znova nabehol.
No ale niekedy nepomohlo ani 20 krát reštartovať, proste nechcel nabehnúť.

Mam notebook Asus F5Z,Puma,Dual Core QL62, 3Gb Ram... vista 64
Plná podpora Win vista, a ešte nie je leg. verzia.

pred zlym štartom je štartovanie pc iné, myslym že to bude niečo s biosom.

Ďakujem za akúkoľvek radu.
pistik71
17.06.09,13:07
Velmi som ta nepochopil, ale pises ze Vistu nemas legalne. To moze byt problem - MS ti zablokoval system (to je ta seda lista).
Chce to konkretne napisat co a ako.
reos1985
18.06.09,07:25
Opíšem to presnejšie.

Pred tým som inštaloval win 7 RC. Všetko sa zdalo byť v pohode ale asi po tyždni sa stalo že win nabehol do stavu - Šedá lišta, nemožno sa pripojiť na net, nemohol som otvoriť žiadne okno, zmyzla mi dvd mechanika, čas išiel rýchlo:minuty išli ako sekundy...
Proste nefunkčný system.
Po par reštartoch znova nabehol normálne.

Potom ma to už ale prestalo baviť tak som si zaobstaral win vista.
Neregistroval som, chcel som počkať tých 30 dni, čo sa dá ale po dvoch dňoch mi spravila to iste ako win 7.

Problém je v tom že system sa správa strašne rýchlo, čo bude asi sposobené tým časom.

Idem skusiť ešte raz to znova naformátovať a nainštalovať a uvidím.

ďakujem za radu.
pistik71
18.06.09,07:54
Hlavne odstran vsetky zvysky stareho systemu a az potom instaluj. Ak si preinstalovaval system dalsim systemom, MS si tam nechal info ze ho mas expirovany (teda, toto je najpravdepodobnejsie).
Ze by isli hodiny rychlo - HW chyba (malo prevdepodobne), virus (niekedy davno take existovali).
Skus pri starte vojst do BIOSu a nechaj ho ist, tam su tiez hodiny, tak sleduj ci idu normalne.
Flinstone
18.06.09,08:05
Ak si preinstalovaval system dalsim systemom, MS si tam nechal info ze ho mas expirovany (teda, toto je najpravdepodobnejsie).

súhlasím, že mohol ostať nejaký záznam v registroch... odporučil by som čistú inštaláciu win vista(na sformátovaný disk). Ak pred uplynutím skúšobnej lehoty sa objaví takýto problém, tak bude nejaká závada na hardvéri.