svecova
17.06.09,14:04
Prosim prelozte mi vetu do anglictiny:
Cielom je zvysovanie konkurencieschopnosti podniku pri respektovani aspektov sucasnej informacnej a znalostnej spolocnosti a vytvorenie zopovedajucej informacnej strategie podniku.
Blankake
17.06.09,12:20
Približne takto by mohlo byť, možno bude mať niekto lepšie nápady:

The aim is to increase a company competitiveness while respecting aspets of a current information and knowledge-based company, and to create an adequate information strategy of the company.
svecova
17.06.09,14:30
este mi prosim prelozte vetu:
Informacna strategia predstavuje urcenie dlhodobych zakladnych smerov budovania informacneho systemu organizacie tak, aby podporovala zakladne podnikatelske ciele podniku. Dobre riesena informacna strategia umoznuje prostrednuctvom informacnych systemov a technologii zvysovat vykonnost pracovnikov podniku, podporovat dosahovanie strategickych cielov, ziskavat pre podnik konkurencnu vyhodu a zabezpecit dlhodobu prosperitu.
Blankake
17.06.09,14:44
este mi prosim prelozte vetu:
Informacna strategia predstavuje urcenie dlhodobych zakladnych smerov budovania informacneho systemu organizacie tak, aby podporovala zakladne podnikatelske ciele podniku. Dobre riesena informacna strategia umoznuje prostrednuctvom informacnych systemov a technologii zvysovat vykonnost pracovnikov podniku, podporovat dosahovanie strategickych cielov, ziskavat pre podnik konkurencnu vyhodu a zabezpecit dlhodobu prosperitu.
The information strategy represents determination of basic long-term tendencies of an organization information system building-up in order to support basic enterprise aims of the company. Well designed information strategy allows, through information systems and technologies, to increase performance of the company staff, to suport achievemnt of the strategy aims, to obtain a competitive advantage for the company, and to ensure long-term prosperity.
svecova
17.06.09,14:50
A posledny odsek:
Pri tvorbe informacnej strategie je nevyhnutne vychadzat z poziadavky , ze informacne technologie a informacny system podniku musia napredovat minimalne rovnakym tempom ako vlastny biznis podniku, inak su na pritaz a brzdia rozvoj podniku v mimoriadne citlivej oblasti a to v nastrojoch na podporu riadenia.

Vdaka