leeloonka
17.06.09,14:51
Ahojte, som tu nová :-)
no ale k veci...zdá sa,že v dovolenkach cez CK ste zbehlejší než ja..poradte ako si uzit peknu dovolenku pri mori s minimalnym rozpočtom??? (povedzme tak do max.200 eur/6000sk) čokolvek, len nie chorvatsko alebo bulharsko. Tento týzden som totiz dostala vypoved, lebo firma ide do likvidacie a mne tak rozpočet na dovolenku prudko klesol, kedze neviem kolko budem nezamestnana teraz....viete mi nieco poradit ako a kde prezit nejaku lacnu dovolenku? pripadne vase osobne skusenosti...Budem Vam veeeelmi vdacna za kazdy napad. :-)
Bionda
17.06.09,12:56
podľa mňa, radšej neísť - teda ja by som nešla. Nakoľko si negovala Bulharsko a Chorvátsko, do Talianska s tak malým rozpočtom určite neodporúčam a iné destinácie sú už ďalej a náklady na dopravu vzrastú.
lulu74
17.06.09,13:15
zostaň radšej na Slovensku niekde pri vode..ak odmietas Bulharsko a Chorvatsko tak je nerealne zmestit sa do uvedeneho rozpočtu..a čo také zlé sa Ti v tých dvoch krajinách stalo?
leeloonka
17.06.09,13:22
Ahoj lulu, no praveze na slovensku je to povedala by som dost drahé íst niekam zaplatit si ubytko plus pobyt pri vode to rovno mozem ist do toho chorv. abo bulharska...
Chorvatsko preto vylucujem, lebo ma takmer vsade kamienkové pláže a po skúsenosti pred pár rokmi vo francuzskom Nice, kde mi horúce kamienky na pláži splálili dosť bolestivo nohy a ani lahnut sa nedalo poriadne nikam, inak tam bolo pekne, a borovicove lesy v chorvatsku na mna posobia jak keby som bola doma... no a bulharsko má podla toho co som videla velmi skaredé pláže a spinave more...som divna? :-P :-DDDD
Xanti
17.06.09,13:25
Čo takto v Chorvátsku ísť do OMIŠu . Je to na juhu. Pláže sú temer pieskové, nestretla som sa tam s ježkami. A troch dospelých nás vyšla dovolenka na cca 20 000,- Sk. Šli sme vlastným autom, a v tej sume bolo zahrnuté všetko. :eek:
Stanislav 1975
17.06.09,14:40
Ahojte, som tu nová :-)
no ale k veci...zdá sa,že v dovolenkach cez CK ste zbehlejší než ja..poradte ako si uzit peknu dovolenku pri mori s minimalnym rozpočtom??? (povedzme tak do max.200 eur/6000sk) čokolvek, len nie chorvatsko alebo bulharsko. Tento týzden som totiz dostala vypoved, lebo firma ide do likvidacie a mne tak rozpočet na dovolenku prudko klesol, kedze neviem kolko budem nezamestnana teraz....viete mi nieco poradit ako a kde prezit nejaku lacnu dovolenku? pripadne vase osobne skusenosti...Budem Vam veeeelmi vdacna za kazdy napad. :-)
Ja som toho názoru, že keď mám niekam ísť a tam si nič nemocť dovoliť kúpiť a len pozerať do výkladov, tak to radšej jednoznačne ostať doma a ešte keď si vylúčila Chorvátsko, tak si niekam inam cestu a pobyt za 200 eur NEVIEM PREDSTAVIŤ...
Stanislav 1975
17.06.09,14:41
Ahoj lulu, no praveze na slovensku je to povedala by som dost drahé íst niekam zaplatit si ubytko plus pobyt pri vode to rovno mozem ist do toho chorv. abo bulharska...
Chorvatsko preto vylucujem, lebo ma takmer vsade kamienkové pláže a po skúsenosti pred pár rokmi vo francuzskom Nice, kde mi horúce kamienky na pláži splálili dosť bolestivo nohy a ani lahnut sa nedalo poriadne nikam, inak tam bolo pekne, a borovicove lesy v chorvatsku na mna posobia jak keby som bola doma... no a bulharsko má podla toho co som videla velmi skaredé pláže a spinave more...som divna? :-P :-DDDD
Ja chodím do Chorvátska na pieskové pláže...
Inak, trošku divná si,hmhm( sama si to priznala)
arizona
17.06.09,14:46
A čo tak kemp? Pozri : http://www.ezotour.sk/
Majú lacné zájazdy, plná penzia. Chcela som aspon raz vyskúšať dovolenku pri mori v kempe, bola som s nimi a bola som maximálne spokojná s prístupom, opaterou,so stravou, so všetkým...Kempy majú zväčša priamo na pláži, v stanoch sú postele. Sú tam chladničky a všetko potrebné.

Nakoľko v tej cenovej relácii veľký výber nemáš, musíš na niečom upustiť. ;)
AnikoAd
17.06.09,15:07
Ja som bola už aj v Grécku,Taliansku,Bulharsku, ale posledné tri roky chodím velmi rada práve do Chorvátska, je tam najkrajšie more,ani tá pláž nie je až taká na nevydržanie.....
leeloonka
17.06.09,15:21
browsovala som tak internetom pred chvilkou a natrafila som na rozne last minute s odchodom zajtra so zlavou do 80% co vyjde do 6000sk na invia.sk nieco malo aj ck satur, len ci sa tomu da naozaj verit...taktiez som sa docitala na stranke ck satur ze maju nejaku pobocku otvorenu tu v ba na letisku kde predavaju last minute dovolenky 3 hodiny pred odletom za ovela nizsie ceny za pár šupiek...ma s tymto niekto skúsenosti ? oplatí sa takáto lacná dovolenka, last minute do 6000sk?
alaya1
17.06.09,16:19
CK Fifo ma uzasne last momenty, taliansko aj so stravou bolo 3000sk, tam sa da najst velmi lacna a dost kvalitna dovolenka. myslim si, ze ked niekto strati robotu, nemusi sediet doma, ved ked pracovala, nech si uzije, aspon ten tyzden relaxu.
betka631
17.06.09,16:39
My sme boli minulý rok v Chorvátsku v Biograde na Moru - kemp Soline. Išli sme cez FIFO ...kemp čistý, sociálky takisto. Mali sme celodenné stravovanie...raňajky a polievka na obed priamo v kempe a večere v reštaurácii v kempe.Super dovolenka...ráno som na seba hodila plavky a zhodila som ich pred večerou. Mali sme k dispozícii chladničku, mikrovlnku aj rychlovarnu kanvicu. Vyšlo nás to okolo 8400 SK na osobu.Tohto roku ešte nemáme vybratú dovolenku, ale zase zvažujeme kemp. Myslím že FIFO ma teraz celkom zaujímavé last minute.

http://www.fifo.sk/
Bionda
17.06.09,16:52
browsovala som tak internetom pred chvilkou a natrafila som na rozne last minute s odchodom zajtra so zlavou do 80% co vyjde do 6000sk na invia.sk nieco malo aj ck satur, len ci sa tomu da naozaj verit...taktiez som sa docitala na stranke ck satur ze maju nejaku pobocku otvorenu tu v ba na letisku kde predavaju last minute dovolenky 3 hodiny pred odletom za ovela nizsie ceny za pár šupiek...ma s tymto niekto skúsenosti ? oplatí sa takáto lacná dovolenka, last minute do 6000sk?
do tých 200eur sa určite nedostaneš ak plánuješ dovolenku- ubytovanie, stravu, doprava.
Ešte jedna otázočka a to je dovolenka len pre teba alebo pre rodinu ? koľko členov?
alaya1
17.06.09,19:22
My sme boli minulý rok v Chorvátsku v Biograde na Moru - kemp Soline. Išli sme cez FIFO ...kemp čistý, sociálky takisto. Mali sme celodenné stravovanie...raňajky a polievka na obed priamo v kempe a večere v reštaurácii v kempe.Super dovolenka...ráno som na seba hodila plavky a zhodila som ich pred večerou. Mali sme k dispozícii chladničku, mikrovlnku aj rychlovarnu kanvicu. Vyšlo nás to okolo 8400 SK na osobu.Tohto roku ešte nemáme vybratú dovolenku, ale zase zvažujeme kemp. Myslím že FIFO ma teraz celkom zaujímavé last minute.

http://www.fifo.sk/
Tak 8000sk za jdnu osobu v kempe je podla mna dost vela, nemyslis?
To iste nebola last minute a myslim, ze tu bolo spominane, ze CH.a B. nie.
je najlepsie sledovat lastky a den pred odchodom su rapidne zlavy.
Melnick
17.06.09,19:39
browsovala som tak internetom pred chvilkou a natrafila som na rozne last minute s odchodom zajtra so zlavou do 80% co vyjde do 6000sk na invia.sk nieco malo aj ck satur, len ci sa tomu da naozaj verit...taktiez som sa docitala na stranke ck satur ze maju nejaku pobocku otvorenu tu v ba na letisku kde predavaju last minute dovolenky 3 hodiny pred odletom za ovela nizsie ceny za pár šupiek...ma s tymto niekto skúsenosti ? oplatí sa takáto lacná dovolenka, last minute do 6000sk?
leeloonka - toľko cestovných kancelárií ľudí zavádza, že sme sa naučili nedôverovať. Skús však tie last minute ponuky a ja Ti želám, aby si natrafila na super cenu, lebo sa mi páči Tvoj optimizmus. :):):)
alaya1
18.06.09,05:05
leeloonka - toľko cestovných kancelárií ľudí zavádza, že sme sa naučili nedôverovať. Skús však tie last minute ponuky a ja Ti želám, aby si natrafila na super cenu, lebo sa mi páči Tvoj optimizmus. :):):)
tak to ti nezavidim, take skusenisati, my sme zatial nemali problem s CK, co slubili, to sme aj mali, ale vyberame si take mensie, lokalne, nie tie velke.
betka631
18.06.09,06:21
Tak 8000sk za jdnu osobu v kempe je podla mna dost vela, nemyslis?
To iste nebola last minute a myslim, ze tu bolo spominane, ze CH.a B. nie.
je najlepsie sledovat lastky a den pred odchodom su rapidne zlavy.

Mne sa zdala ta cena primeraná...možno inému sa to vidí veľa a zase druhému málo.:) Ťažko povedať ale je pravda, že sme ju kupovali už v decembri. Tiež netvrdím, že musí isť do Chorvátska. Veď teraz sa dá z Last Minute celkom dobre vybrať.
leeloonka
18.06.09,06:39
Dakujem všetkým za rady a ich postrehy z dovoleniek, velmi si to cením a idem sa dalej pustit do prehladavania last minutov...
Len tak mimochodom vcera som v jednej CK (turancar) kde mali velkymi pismenami zvonka nalepené plagáty, ze Grécko od 100Eur plus doprava, po rozhovore s ich pracovníckou mi skoro vypadli oci z jamiek, ked mi zahlasila konecnu sumu 2** ubytko s dopravou, stravou, asi 4 druhy poistení mi tam napočítala a dajaké dalsie nezmyselné poplatky z coho bola zrazu suma okolo 480 eur/os. a odchod do pár dní, pobyt tusím 7 dní, no uznajte..na last minute predražené, takto som este dve malinké CK navstivila a to isté...strasne zavádzajú ked prezentuju verejnosti neúplne info na výkladoch a na nete o poplatkoch...
Idem ja teda mrknut tú CK Fifo na nete ;-) a ešte raz dík...Musím už niekam vypadnút, som 4 roky nikde nebola, lebo moja dovolenka šla na štúdium na VŠ popri zamestnaní :-(
alaya1
18.06.09,07:59
Mne sa zdala ta cena primeraná...možno inému sa to vidí veľa a zase druhému málo.:) Ťažko povedať ale je pravda, že sme ju kupovali už v decembri. Tiež netvrdím, že musí isť do Chorvátska. Veď teraz sa dá z Last Minute celkom dobre vybrať.
No tza 8200sk mas cez jednu ck basku vodu, tupepi v penzionoch 3***s celodennou stravou a komplet crestou a poistenim. Preto mi kemp prisiel dost vela.
aLE MAS PRAVDU, JE TO O ROZHODNUTI , MY SME ZA 11000MALI kORFU LETECKY
mlisa
18.06.09,08:32
Dakujem všetkým za rady a ich postrehy z dovoleniek, velmi si to cením a idem sa dalej pustit do prehladavania last minutov...
Len tak mimochodom vcera som v jednej CK (turancar) kde mali velkymi pismenami zvonka nalepené plagáty, ze Grécko od 100Eur plus doprava, po rozhovore s ich pracovníckou mi skoro vypadli oci z jamiek, ked mi zahlasila konecnu sumu 2** ubytko s dopravou, stravou, asi 4 druhy poistení mi tam napočítala a dajaké dalsie nezmyselné poplatky z coho bola zrazu suma okolo 480 eur/os. a odchod do pár dní, pobyt tusím 7 dní, no uznajte..na last minute predražené, takto som este dve malinké CK navstivila a to isté...strasne zavádzajú ked prezentuju verejnosti neúplne info na výkladoch a na nete o poplatkoch...
Idem ja teda mrknut tú CK Fifo na nete ;-) a ešte raz dík...Musím už niekam vypadnút, som 4 roky nikde nebola, lebo moja dovolenka šla na štúdium na VŠ popri zamestnaní :-(

v Grecku najdes ubytovanie okolo 100 Eur, ale je to dost daleko preto ti to doprava vzdy predrazi, bez poistiek ides do rizika a strava tiez nie je zdarma. Ani pri lastminute nemozes pocitat s neviem akou zlavou, pretoze dostanes len zlavu z ubytovania (co je ta mensia suma), pripadne z dopravy.
Btw, spominala si lastimute na letisku.... to chces za 200 Eur na dovolenku letiet??? mam dojem ze to ti len tak tak vykrije letiskove poplatky...
lulu74
18.06.09,08:48
pozri si este www.tiptour.sk oragnizuju uz vela rokov dovolenky v kempoch s celodennou stravou, cesta autobusom v Taliansku, Francuzsku aj na ostrove Elba..ja som s nim bola a za tie peniaze to bola skvela dovolenka.
gatab
18.06.09,09:02
Prosím Ťa a kde ste boli ubytovaní? Varili ste si sami? My sme sa vrátili z Krku bolo tam krásne, mali sme polpenziu. Manžel by sa tam ešte raz chcel toho roku vrátiť. Tak poraď. ďakujem
mareko
18.06.09,11:48
pozri si este www.tiptour.sk (http://www.tiptour.sk) oragnizuju uz vela rokov dovolenky v kempoch s celodennou stravou, cesta autobusom v Taliansku, Francuzsku aj na ostrove Elba..ja som s nim bola a za tie peniaze to bola skvela dovolenka.
S uvedenou CK sa dá ísť skutočne takmer do celej Európy. Ny výber sú stany, penzióny, hotely... spravidla 3 x denne strava, všetko vrátane dopravy a aj Ezotour je podobná CK. Ak vylúčiš CH a B, tak zostáva ešte celkom sllušný výber. Vlani mal napr. Ezotour ceny v lastoch aj 2 500,- Sk / osobu na týždeň/so všetkým vyššie uvedeným. Len treba hľadať a byť pripravený vycestovať. Pritom sa nejedná o termíny, že o dve hodiny. Vždy sú to tak 2 - 3 dni pred odchodom. Netreba sa báť a treba konať, toď vše ;););)

Teraz, napr. (bez výberu, na prvý klik v Ezotoure) Taliansko 22.06.-01.07.2009 Autobus Riccione 10 Kemp Fontanelle*** Celodenné stravovanie stará cena:225 € / 6778,35 Sk NOVÁ CENA: 150 € / 4518,90 Sk
alaya1
18.06.09,12:37
najnovsie lastky odchod zajtra, cena aj s dopravou, tak este aj vreckove ostane z tych 200euro.

http://www.fifo.sk/

Chorvátsko Autokarová 19. 06. 10 Kemping Maritime
Celodenné 199,00 99,00 Vypočítaj cenu
2 982,47 50 %
Taliansko Autokarová 19. 06. 10 Chatky Villaggio Nettuno **++
Celodenné 299,00 132,00 Vypočítaj cenu
3 976,63 56 %
Taliansko Autokarová 19. 06. 10 Kemping Villaggio Nettuno
Celodenné 219,00 79,00 Vypočítaj cenu
2 379,95 64 %
dad111
18.06.09,18:57
Ak si mladá, bez záväzkov a dokážeš sa postarať sama o seba, hoci aj stopom sa doprav do Grécka na nejaký ostrov, alebo do Španielska, nájdi si tam prácu. Na jeseň sa vrátiš s nejakými zarobenými eurami, zdokonalíš sa v reči a ešte si aj užiješ.
alaya1
18.06.09,19:07
Ak si mladá, bez záväzkov a dokážeš sa postarať sama o seba, hoci aj stopom sa doprav do Grécka na nejaký ostrov, alebo do Španielska, nájdi si tam prácu. Na jeseň sa vrátiš s nejakými zarobenými eurami, zdokonalíš sa v reči a ešte si aj užiješ.
To myslis vazne?? sam stopom do Grecka?? Tak to co za odvazlivec by bola, alebo blazon...
leeloonka
19.06.09,07:21
xi pekne sa to zvrtlo :-DDD stopom do Grécka? no som síce mladá, ale na toto by ma asi velmi tažko niekto prehovoril, iné to je keby šiel chalan, ale to si radsej zaplatím nejakú cestovku :-DDD
včera som si spravila zoznam, pobalila sa aj seba aj moju polovičku a budem čakať na nejakú lákavú last minute ponuku....takže nebude problem pre mna aj do hodinky vycestovať :-)) tak idem hladať dalej... :-)
alaya1
19.06.09,09:16
xi pekne sa to zvrtlo :-DDD stopom do Grécka? no som síce mladá, ale na toto by ma asi velmi tažko niekto prehovoril, iné to je keby šiel chalan, ale to si radsej zaplatím nejakú cestovku :-DDD
včera som si spravila zoznam, pobalila sa aj seba aj moju polovičku a budem čakať na nejakú lákavú last minute ponuku....takže nebude problem pre mna aj do hodinky vycestovať :-)) tak idem hladať dalej... :-)
Ak ti smiem seriozne poradit, lebo niektore psispevky sa mi tu zdaju ako z fantasticckeho romanu, tak si daj preposielat last minute jednotlivych CK na svoj email, mas to potom skor, ako to maju oni na svojej stranke.
Ja tiez hladam ako cvok nieco na dolvolenku so psom, no nic, co by nam vyhovovalo nenachadzam.
stonka
19.06.09,10:55
Na tiptour.sk maju momentalne LM Grecko 7dni v 4*hotel, polpenzia, klimatizovany autobus s odchodom 24.6. Cely zajazd ta kompletne, vratane dopravy a poplatkov vyjde na 199 eur.

V Paralii su krasne siroke piesocnate plaze, bola som tam, budes spokojna.
leeloonka
19.06.09,11:17
Na tiptour.sk maju momentalne LM Grecko 7dni v 4*hotel, polpenzia, klimatizovany autobus s odchodom 24.6. Cely zajazd ta kompletne, vratane dopravy a poplatkov vyjde na 199 eur.

V Paralii su krasne siroke piesocnate plaze, bola som tam, budes spokojna.

ano volala som tam okamzite a chcela to rezervnut, no bolo mi povedane, ze je to uz kompletne obsadené, a ze v tomto hoteli sú len izby s troma lôžkami a musela by som si o jednu osobu zaplatiť naviac...tss...to sú veci...
Stanislav 1975
19.06.09,11:26
ano volala som tam okamzite a chcela to rezervnut, no bolo mi povedane, ze je to uz kompletne obsadené, a ze v tomto hoteli sú len izby s troma lôžkami a musela by som si o jednu osobu zaplatiť naviac...tss...to sú veci...
leeloonka, ja žasnem nad tebou- samozrejme, že v tých všetkých inzerátoch sú chytáky-dajú cenu že 100 eur a keď si pripočítaš to a ono, tak to bude 350eur-pozri, si moj príspevok číslo 6, za ktorým si stojím- neexistuje dovolenka s ubytkom , cestou a stravou za 200 eur- neexistuje, možno len niekde zo švábmi a špinou kdesi v odpadovom kúte strediska-a to ešte počítaj aspoň 150 eur ako vreckové- ako možeš niekde dovolenkovať bez nejakej večere aspon raz za pobyt ? Zostaň radšej na Slovensku a choď do tatier na 3-4 dni...
Toť vsjooo
stonka
19.06.09,11:26
ano volala som tam okamzite a chcela to rezervnut, no bolo mi povedane, ze je to uz kompletne obsadené, a ze v tomto hoteli sú len izby s troma lôžkami a musela by som si o jednu osobu zaplatiť naviac...tss...to sú veci...

takze by si musela doplatit este 99 eur?
skoda, ta ponuka sa zdala az podozrivo zaujimava:-)
Stanislav 1975
19.06.09,11:27
leeloonka, ja žasnem nad tebou- samozrejme, že v tých všetkých inzerátoch sú chytáky-dajú cenu že 100 eur a keď si pripočítaš to a ono, tak to bude 350eur-pozri, si moj príspevok číslo 6, za ktorým si stojím- neexistuje dovolenka s ubytkom , cestou a stravou za 200 eur- neexistuje, možno len niekde zo švábmi a špinou kdesi v odpadovom kúte strediska-a to ešte počítaj aspoň 150 eur ako vreckové- ako možeš niekde dovolenkovať bez nejakej večere aspon raz za pobyt ? Zostaň radšej na Slovensku a choď do tatier na 3-4 dni...
Toť vsjooo
A teraz ma bite, ale neexistuje SLUŠNÁ dovolenka pri mori za 200 eur...Za tým si stojím...
stonka
19.06.09,11:42
Pozri na aeolus.sk.Maju celkom zaujimave LM na Grecko. Zajtra odchod na 13 dni, bus, bez stravy. Vsetko ta to vyjde na cca 150eur na osobu.
Stanislav 1975
19.06.09,11:45
Pozri na aeolus.sk.Maju celkom zaujimave LM na Grecko. Zajtra odchod na 13 dni, bus, bez stravy. Vsetko ta to vyjde na cca 150eur na osobu.
Bez stravy a 13 dní bude tam jesť kaktusy???:mee::confused:-strava tam na 13 dní vyjde na 250 eur a to inak ešte počítaj poplatky za pláž a pod.(pobytová taxa),takže to je ďalšia finta...
stonka
19.06.09,11:56
Bez stravy a 13 dní bude tam jesť kaktusy???:mee::confused:-strava tam na 13 dní vyjde na 250 eur a to inak ešte počítaj poplatky za pláž a pod.(pobytová taxa),takže to je ďalšia finta...

Nemusi sa tam stravovat v restauraciach. Tie potraviny, co su tam drahsie si moze nabalit. Zelenina, ovocie a ryby su tam lacnejsie. V podstate sa tam moze vystravovat za rovnaky obnos ako doma.
leeloonka
19.06.09,11:58
A teraz ma bite, ale neexistuje SLUŠNÁ dovolenka pri mori za 200 eur...Za tým si stojím...

prepac, ale dovolím si ti oponovať, pri hladaní som nasla naozaj SLUSNE dovolenky do 200 eur(len skoda, že boli už obsadené), staci mi aby tam bola doprava, ubytko a aspon zakladna strava aspon raz za den, nie som nenažranec, (vreckové a ostatné do toho nerátam, to je iná samostatná položka) a píses ze to radsej Tatry...tak ti poviem k tým tatram, ze tento rok som bola na dva dni - resp. víkendový pobyt a na osobu nas to vyslo za dva dni cez 150 eur a to som nebola v nijakom luxuse, no mala som to podrobne preskúmané, len vies, mentalita slovenských podnikatelov....
alaya1
19.06.09,12:11
Absolutne s tebou nesuhlasim, co nie je pre teba slusna dovolenka, inemu moze plne vyhovovat, je to uplne individualne. teraz som skypovala s CK EZOTOURhttp://www.ezotour.sk/
taliansko, kamp- priamo pri plazi, celodenna strava, doprava poistenie insolvenstnosti pre dve osoby konecna cena- 290euro, od 22.6.
penzion od 28.6 taliansko, pre dvoch komplet cena 408euro. takze da da, celkom slozne dovolenkovat, ak si clovek samozrejme pod slusnou dovolenkou nepredstavuje letecky zajazd all inclusive a 5hviezdickovom hotelovom komplexe s 5 bazenmi a brusnou tanecnicou.:)
dad111
20.06.09,07:23
To myslis vazne?? sam stopom do Grecka?? Tak to co za odvazlivec by bola, alebo blazon...
Nemusí tam cestovať sama, len sa o seba vedieť sama postarať. Začiatkom 90-tych rokov bolo takých dosť, aspoň ja som sa s takými stretal. Dokonca aj tam. Možnosť práce tam ponúkali domáci bežne. V tom čase som nemal problém zostať tam aj mesiac. Ja osobne som neprijal tú prácu, akosi som to nepotreboval, ale fakt takí boli. Rozhodne to ale nebola práca pre tých, čo neboli na prácu zvyknutí.
Pre dievča je to horšie ako pre chalana a ak by mi moja dcéra povedala, že tak chce na dovolenku cestovať, asi by som to neschválil, ak ale toto nie je prekážka tak prečo nie.
Tak sa mi vidí, že dnes už nikto nemá chuť na tvrdú drinu. Ak si niekto zarobí, radšej si všetko zaplatí. Tak potom ale nemožno rozmýšľať ako by to malo byť čo najlacnejšie.Buď na to má, alebo sa tým nezaoberá.
Aj v tomto platí, že nemôžeš čakať, že Ti niekto dá adresu, kde sa o Teba postarajú a zadarmo. To už je dávno predané a obsadené.
holubička1
20.06.09,20:53
Celkom dobrý tip mám na jednoho prepravcu na nenáročnú dovolenku suma je 170 EUR na 10 dní - 8 nocí v Chorvátsku neďaleko Makarskej, celkom slušné ubytovanie pre nenáročných s kuchynkou, strava sa dá v pohode zobrať a zákl. potraviny v pohode kúpiť priamo tam. More je veľmi čisté ... Takže dá sa to v pohode, boli sme celá rodinka, ďalšia možnosť je Taliansko Lignano celodenná strava - slovenskí kuchári - jednoduché ubytovanie - nemám osobne odskúšané, ale chvália to cena tam je cena cca 299 EUR.
greco
21.06.09,05:57
S tvojimi nárokmi na dovolenku Ti neostáva nič iné, len nájsť si bohatého priateľa, alebo najskôr poriadnu prácu a dovolenku odložiť na ďalší rok.
leeloonka
21.06.09,11:15
S tvojimi nárokmi na dovolenku Ti neostáva nič iné, len nájsť si bohatého priateľa, alebo najskôr poriadnu prácu a dovolenku odložiť na ďalší rok.

JA nemam vysoké nároky, alebo podla teba doprava, ubytko v nejakom normale je tazke zohnat pred zaciatkom sezony do 200 eur???? podla mna nie, kukni si last minute!!! problematické je však nájsť niečo čo je ešte volné :-( a cudzie peniaze nepotrebujem, uzivím sa s tými, čo som si zarobila vlastnými rukami a poriadnu prácu som mala vela rokov, nemozem vsak za to ze firma krachla....
leeloonka
21.06.09,11:16
Celkom dobrý tip mám na jednoho prepravcu na nenáročnú dovolenku suma je 170 EUR na 10 dní - 8 nocí v Chorvátsku neďaleko Makarskej, celkom slušné ubytovanie pre nenáročných s kuchynkou, strava sa dá v pohode zobrať a zákl. potraviny v pohode kúpiť priamo tam. More je veľmi čisté ... Takže dá sa to v pohode, boli sme celá rodinka, ďalšia možnosť je Taliansko Lignano celodenná strava - slovenskí kuchári - jednoduché ubytovanie - nemám osobne odskúšané, ale chvália to cena tam je cena cca 299 EUR.


a mohla by si mi poslat kontakt na toho prepravcu alebo ck o ktorej píses? dakujem moc.
alaya1
21.06.09,11:31
a mohla by si mi poslat kontakt na toho prepravcu alebo ck o ktorej píses? dakujem moc.
To si si este nevybrala? Ved som ti pisala zajazdy po 2500sk so vsetkym, tak to naozaj nechapem. Aj ini ti tu radili velmi lacne zajazdy. To naozaj za par korun tolko vymyslat.
leeloonka
21.06.09,11:44
To si si este nevybrala? Ved som ti pisala zajazdy po 2500sk so vsetkym, tak to naozaj nechapem. Aj ini ti tu radili velmi lacne zajazdy. To naozaj za par korun tolko vymyslat.

nuz vies, 2500 sk sice nebola konecna cena, ale to by az tak nevadilo, keby po kontakte danej CK som zakazdým nedostala odpoved ze je to uz obsadené, alebo ze je to len trojlôzkové, no posledne dnes doobeda ked uz to vyzeralo nadejne a ja som mala objednaný zajazd pani mi z CK zavolala, ze zistila, že sice nam rezervovala ubytko, ale ze v buse je uz len jedno miesto volné a druhá osoba si bude musiet zabezpecit dopravu sama, takze tu vobec nejde o to, ze síce je výber velký, ale ked tam zavolás, vzdy je tam nejaký hácik :-((((
alaya1
21.06.09,12:43
nuz vies, 2500 sk sice nebola konecna cena, ale to by az tak nevadilo, keby po kontakte danej CK som zakazdým nedostala odpoved ze je to uz obsadené, alebo ze je to len trojlôzkové, no posledne dnes doobeda ked uz to vyzeralo nadejne a ja som mala objednaný zajazd pani mi z CK zavolala, ze zistila, že sice nam rezervovala ubytko, ale ze v buse je uz len jedno miesto volné a druhá osoba si bude musiet zabezpecit dopravu sama, takze tu vobec nejde o to, ze síce je výber velký, ale ked tam zavolás, vzdy je tam nejaký hácik :-((((
To hovoris o fife, ci ezotoure, lebo v ezotoure som ja osobne komunikovala s pani v CK a maju este vlne miesta a ceny su konecne.

teraz som nasla ostrov elba kemp na fifo, 23. 06. 10 Lacona Kemping Lacona Pineta Celodenné 242,- 99,- 2 982,47 59
ak kliknes na ten odkaz na ich stranke pozries az dole su tam same zelene policka, cize je to este volne a aj keby si este mala nieco doplacat, tak mas stale menej, ako si planovala platit.Ak si samozrejme tych 200euro myslela pre jedneho- teraz ma to napadlo.
alaya1
21.06.09,12:50
To hovoris o fife, ci ezotoure, lebo v ezotoure som ja osobne komunikovala s pani v CK a maju este vlne miesta a ceny su konecne.

teraz som nasla ostrov elba kemp na fifo, 23. 06. 10 Lacona Kemping Lacona Pineta Celodenné 242,- 99,- 2 982,47 59
ak kliknes na ten odkaz na ich stranke pozries az dole su tam same zelene policka, cize je to este volne a aj keby si este mala nieco doplacat, tak mas stale menej, ako si planovala platit.
stanu/karavanu).
Názov položky Cena za jednotku Počet Cena spolu
Osoba na základnom lôžku (pôvodná cena 242,00 EUR) 99,00 EUR 2 198,00 EUR
Stan obsadený 2 osobami / osoba 33,00 EUR 2 66,00 EUR
Trajekt / osoba 25,00 EUR 2 50,00 EUR
Príplatok za nástupné miesto BB 6,00 EUR 2 12,00 EUR
Miestenka
5,00 EUR 0 0 EUR
Cestovné poistenie a poistenie proti insolventnosti
od 23. 06. 2009 do 02. 07. 2009 19,30 EUR 2 38,60 EUR
Cena celkom 364,60 EUR
(10 983,94 Sk*)
arizona
21.06.09,13:11
Tiež nechápem :rolleyes:...
V Ezotoure, ako som písala majú lacné zájazdy, viem, že ceny nenavyšujú.
Ich ceny sú uvádzané zrozumiteľne a je jasne napísané, čo cena zahŕňa.(doprava, plná penzia, resp. polpenzia, ubytovanie...)

Ceny rôznych ponúk sú zavádzajúce hlavne pri leteckých zájazdoch, kedy cestovky "zabudnú" prirátať letiskové poplatky , poistenia, víza, a pod., alebo je cena uvádzaná napr. s polpenziou.
Tam cena dokáže neuveriteľne naskočiť.:rolleyes:
stonka
21.06.09,13:16
mozno si vyberies, zajazdy su tam v predaji od zajtra, takze by to tam malo byt volne
topas.sk
alaya1
21.06.09,14:32
Tiež nechápem :rolleyes:...
V Ezotoure, ako som písala majú lacné zájazdy, viem, že ceny nenavyšujú.
Ich ceny sú uvádzané zrozumiteľne a je jasne napísané, čo cena zahŕňa.(doprava, plná penzia, resp. polpenzia, ubytovanie...)

Ceny rôznych ponúk sú zavádzajúce hlavne pri leteckých zájazdoch, kedy cestovky "zabudnú" prirátať letiskové poplatky , poistenia, víza, a pod., alebo je cena uvádzaná napr. s polpenziou.
Tam cena dokáže neuveriteľne naskočiť.:rolleyes:
Arizona, ved ja som s ezotourom skypovala, povedala mi konecnu cenu zajazdu, a hned som jej to tu napisala, myslim, ze v piatok. No ani to nevyhovovalo, tak ja uz mam na to naozaj svoj nazor.Ircite je dost pocitacovo gramotna, aby si vedela uz pomoct sama.Ved sa staci taregistrovat na nejakej inter.cestovnej agenture a ti mi najdu vyhovujuci zajazd zo vsetkych cestoviek na Sl. A ja len cakam.
erika123
01.07.09,17:47
najviac usetris ak pojdes niekam bez cestovky!!! ak hovoris nejakym jazykom, staci anglictina, tak sa nestratis, takisto skus zohnat viac ludi a prenajmi si nieco napr. na homelidays.com , kde sa nakontaktujes priamo na niekoho, kto prenajima apartman alebo dom. ja som uz takto bola za velmi lacny peniaz 3 tyzdne na kanarskych ostrovoch, na korzike aj na sardinii... cez cestovku by som minula velikanske tisice, a takto na vlastnu past ma to vyslo len na nejakych par korun... tiez sa mozes registrovat na hospitality club (nepamatam presne ich web) kde su ludia, ktorí ti ponuknu ubytovanie zadarmo v ktorejkolvek krajine. vela stastia
mariavia
04.07.09,14:00
leeloonka pošli mi email adresu na Teba, napíšem Ti ako lacno dovolenkovať, mám to už napísané, len je to veľmi dlhý článok, tak Ti ho radšej pošlem v emaile.:)
alla66
04.07.09,14:27
leeloonka pošli mi email adresu na Teba, napíšem Ti ako lacno dovolenkovať, mám to už napísané, len je to veľmi dlhý článok, tak Ti ho radšej pošlem v emaile.:)
http://smajlici-1.ic.cz//gesta/1/004.gif My sme od macochy??? http://smajlici-1.ic.cz//gesta/1/003.gif
Viacerí chceme lacnú dovolenku...aspoň ja určitehttp://smajlici-1.ic.cz//gesta/1/018.gif
mariavia
05.07.09,10:00
Tak o.k. poraďáci, ale túto lacnú dovolenku si musí každý riadne odmakať a potrebuje mať aspoň trochu organizačného ducha a dokonca, keď si to odmaká sám bez pomoci druhých, tak ešte môže na tom zarobiť a pôjde úplne zadara.
mariavia
05.07.09,10:13
Ahoj,
ak chceš naozaj úplne lacnú dovolenku /týka sa to dovoleniek výlučne autobusom/: zaplatíš len pobytovú taxu, tiež sa tomu hovorí kúpeľný poplatok /to je počet dní pobytu krát pobytová taxa/ a k tomu zaplatíš poistenie /to je poistenie krát počet dní/.
Napr. u cestovky FIFO na cca. 7-dňovú dovolenku do Chorvatska Ti vyjde dovolenka na cca.100 €.
Ak zorganizuješ záujemcov o dovolenku počtom celý autobus 39-40 osôb, /počet miest na sedenie je daný autobusom, ktorý s Vami pôjde na dovolenku/ a dostaneš 3 až 4 dovolenky zadarmo /ale toto závisí od jednotlivých cestoviek - každá to má inak, treba si zistiť, ktorá má najviac miest zadarmo - teda len za cenu poistenia a pobytovej kúpeľnej taxy, čo sa oplatí/. Tak budeš mať pre seba a ďaľšie 2-3 osoby z Tvojej rodiny, alebo priateľov dovolenku za cca. 100 €. Treba mať však organizačné schopnosti a nájsť potrebný počet ľudí, ktorých zoženieš na dovolenku. Samozrejme najprv musíš obísť cestovky /február-marec keď budú už nové katalógy/, rýchlo vybrať vhodnú destináciu zarezervovať si ju a v určený čas /určuje si to tá konkrétna cestovka, ktorou pôjdete na dovolenku/ uhradiť za všetkých zálohu /vyzberať 1/2 zo sumy dovolenky/. Niektoré cestovky to majú aj tak, že stačí obsadiť polovicu autobusu, ale potom sa miesta "zadara" krátia, teda je to potom zadarmo len jedno, alebo dve miesta. Ja som takto roky chodila na dovolenku, je to síce ťažká práca zohnať toľko ľudí, vybrať peniaze a prípadne zháňať náhradu, keď si to rozmyslia, ale oplatí sa. Samozrejme treba vybrať vhodnú a zaujímavú destináciu, kde sú také podmienky, ktoré vyhľadávajú ľudia a tiež je dôležitá cena.
Ak to mám teda zhrnúť, ako sa vyberá dovolenka:
1.ubytovanie - hotel, bungalov, chatky, stany- kemp / najlacnejší/, atď.
2.ubytovanie blízko mora, lacnejšie je ďalej od mora
3.strava- chutná dostatok, polopenzia, obľúbené sú švédske stoly
4.pláž - piesok, kamienky, kamene, skaly-brala
5.stromy-tieň na pláži
6.lokalita - kľudné prostredie, alebo rušné prostredie v blízkosti mesta, priamo v meste
7.obdobie - jún a september je lacnejší, /jún - nie je ešte teplé more/, september - už nechodia rodičia s deťmi - škola/.
8.vybraná destinácia čo najbližšie od SR je aj lacnejšia menej za dopravu
9.mať potrebnú zálohu od dovolenkárov k zaplateniu v čase, keď dávajú cestovky zľavy za skoré zaplatenie, sú to výrazné zľavy 13% -15% z ceny zas to závisí od cestovky, každá to má inak
10. desiaty bod by mal byť vlastne prvý, treba vystriehnuť kedy budú nové ponuky - katalógy od cestoviek, pružne nájsť vhodnú destináciu zabezpečiť počet /na celý autobus/, lebo dobré destinácie sa rýchlo vychytajú. Ale predtým si vytypovať ľudí, ktorí by na danú dovolenku išli.
11.zohnať potrebný počet dovolenkárov - záujemcov

Dobre sa organizuje v nejakej komunite, alebo zamestnaní / oznam na nástenku atď. orientačne si vytypuješ dovolenku - destináciu z katalógov predchádzajúceho roka.
Tak to skús, a máš dovolenku za 3000,0 Sk./100€/
Nech sa Ti to podarí a nezabudni, že je lepšie keď sa tomu budete venovať aspoň dve-dvaja, alebo všetci tí, ktorí pôjdu zadara.
Stanislav 1975
05.07.09,10:41
Ahoj,
ak chceš naozaj úplne lacnú dovolenku /týka sa to dovoleniek výlučne autobusom/: zaplatíš len pobytovú taxu, tiež sa tomu hovorí kúpeľný poplatok /to je počet dní pobytu krát pobytová taxa/ a k tomu zaplatíš poistenie /to je poistenie krát počet dní/.
Napr. u cestovky FIFO na cca. 7-dňovú dovolenku do Chorvatska Ti vyjde dovolenka na cca.100 €.
Ak zorganizuješ záujemcov o dovolenku počtom celý autobus 39-40 osôb, /počet miest na sedenie je daný autobusom, ktorý s Vami pôjde na dovolenku/ a dostaneš 3 až 4 dovolenky zadarmo /ale toto závisí od jednotlivých cestoviek - každá to má inak, treba si zistiť, ktorá má najviac miest zadarmo - teda len za cenu poistenia a pobytovej kúpeľnej taxy, čo sa oplatí/. Tak budeš mať pre seba a ďaľšie 2-3 osoby z Tvojej rodiny, alebo priateľov dovolenku za cca. 100 €. Treba mať však organizačné schopnosti a nájsť potrebný počet ľudí, ktorých zoženieš na dovolenku. Samozrejme najprv musíš obísť cestovky /február-marec keď budú už nové katalógy/, rýchlo vybrať vhodnú destináciu zarezervovať si ju a v určený čas /určuje si to tá konkrétna cestovka, ktorou pôjdete na dovolenku/ uhradiť za všetkých zálohu /vyzberať 1/2 zo sumy dovolenky/. Niektoré cestovky to majú aj tak, že stačí obsadiť polovicu autobusu, ale potom sa miesta "zadara" krátia, teda je to potom zadarmo len jedno, alebo dve miesta. Ja som takto roky chodila na dovolenku, je to síce ťažká práca zohnať toľko ľudí, vybrať peniaze a prípadne zháňať náhradu, keď si to rozmyslia, ale oplatí sa. Samozrejme treba vybrať vhodnú a zaujímavú destináciu, kde sú také podmienky, ktoré vyhľadávajú ľudia a tiež je dôležitá cena.
Ak to mám teda zhrnúť, ako sa vyberá dovolenka:
1.ubytovanie - hotel, bungalov, chatky, stany- kemp / najlacnejší/, atď.
2.ubytovanie blízko mora, lacnejšie je ďalej od mora
3.strava- chutná dostatok, polopenzia, obľúbené sú švédske stoly
4.pláž - piesok, kamienky, kamene, skaly-brala
5.stromy-tieň na pláži
6.lokalita - kľudné prostredie, alebo rušné prostredie v blízkosti mesta, priamo v meste
7.obdobie - jún a september je lacnejší, /jún - nie je ešte teplé more/, september - už nechodia rodičia s deťmi - škola/.
8.vybraná destinácia čo najbližšie od SR je aj lacnejšia menej za dopravu
9.mať potrebnú zálohu od dovolenkárov k zaplateniu v čase, keď dávajú cestovky zľavy za skoré zaplatenie, sú to výrazné zľavy 13% -15% z ceny zas to závisí od cestovky, každá to má inak
10. desiaty bod by mal byť vlastne prvý, treba vystriehnuť kedy budú nové ponuky - katalógy od cestoviek, pružne nájsť vhodnú destináciu zabezpečiť počet /na celý autobus/, lebo dobré destinácie sa rýchlo vychytajú. Ale predtým si vytypovať ľudí, ktorí by na danú dovolenku išli.
11.zohnať potrebný počet dovolenkárov - záujemcov

Dobre sa organizuje v nejakej komunite, alebo zamestnaní / oznam na nástenku atď. orientačne si vytypuješ dovolenku - destináciu z katalógov predchádzajúceho roka.
Tak to skús, a máš dovolenku za 3000,0 Sk./100€/
Nech sa Ti to podarí a nezabudni, že je lepšie keď sa tomu budete venovať aspoň dve-dvaja, alebo všetci tí, ktorí pôjdu zadara.

Mariavia,kebyze zozeniem cestovke bus plny ludi,tak by som chcel tu dovolenku zadarmo a plus este nejaku tu proviziu a nie este platit 100eur...je to nejako postavene na hlavu,zohnat 33 ludi a este aj platit...
Manual
05.07.09,10:52
Stanko máš pravdu. To je marketing na hlavu postavený ... :D. Alebo každé hrable vždy len k sebe hrabú - tak bolo zostrojené.
Stanislav 1975
05.07.09,11:05
Stanko máš pravdu. To je marketing na hlavu postavený ... :D. Alebo každé hrable vždy len k sebe hrabú - tak bolo zostrojené.

JJ,Janko a este lepsie by bolo ak zozeniem plny bus,tak prenajmem bus,cez net zozeniem ubytko a ide sa na rodinny vylet... A cash zostane u mna v keseni...
stonka
05.07.09,11:23
mariavia...leeloonka chcela ako si uzit najlacnejsiu dovolenku pri mori a nie ako si uzit postresovu dovolenku po polrocnom organizovani a nahanani spolucestujucich...
alla66
05.07.09,12:29
Ďakujem mariavia za odpoveď na môj príspevok :)


Mariavia,kebyze zozeniem cestovke bus plny ludi,tak by som chcel tu dovolenku zadarmo a plus este nejaku tu proviziu a nie este platit 100eur...je to nejako postavene na hlavu,zohnat 33 ludi a este aj platit...


mariavia...leeloonka chcela ako si uzit najlacnejsiu dovolenku pri mori a nie ako si uzit postresovu dovolenku po polrocnom organizovani a nahanani spolucestujucich...

Prosím, zdržte sa kritických komentárov:mad:....Nikto vás nenúti cestovať:)
Stanislav 1975
05.07.09,13:10
Ďakujem mariavia za odpoveď na môj príspevok :)





Prosím, zdržte sa kritických komentárov:mad:....Nikto vás nenúti cestovať:)

Neviem sice ako som mojim prispevkom kritizoval(a koho ),ale Ok uz som ticho!LEN NEVIEM OD KEDY JE NA PORADE ZAKAZANE POVEDAT SVOJ NAZOR?!S toleranciou k nazoru druheho voci diskutujucim to tu ide dole vodou...
mariavia
05.07.09,13:53
Ja som to písala leenoonke, je nezamestnaná a bude mať kopec času, ale nikoho som nenútila a nenútim, len som sa podelila s mojimi skúsenosťami, rokmi overenými. /autobus, ubytovanie a strava na vlastnú päsť bez skúseností a kontaktov, dovoľ aby som sa pousmiala:)/ Bez práce nie sú koláče.
Lacné dovolenky sa nehľadajú v júli ale vo februári až marci, keď majú cestovky nové katalógy, potom doporučujem kempy. Teraz už len last minute s pripraveným kufrom v predsieni.
A čo tak solventný priateľ, ktorý zaplatí dovolenku?:)
alaya1
05.07.09,14:49
Myslim si, ze zadavatel temy uz davno dovolenkuje a posledne prispevky su uplne mimotemymimo temy.
katarinkamt
08.07.09,07:08
Ahoj, chcem len potvrdit Tvoju info, Satur ma ozaj "okienko "aj na letisku. V podstate to ludia robia tak, ze sa zbalia a idu na letisko a tam skratka zoberu to, co je, lebo tam je ponuka skutocne najlacnejsia, myslim, ze je to skor pre mladisch a trosku dobrodruznych cestovatelov, lebo na letisku mozes stravit aj dlhsi cas.....Inak, co sa tyka Saturu, podla mna cestovka uplne super, mam s nimi len dobre skusenosti. Zatial vzdy splnili, co slubili.
Denisa
21.07.09,13:07
Nakoľko moja rodina nemá rada viazanosť na cestovky (predchádzala nie dobrá skúsenosť), snažime sa chodiť na vlastnú päsť a sme spokojní. Tento rok (tak ako minulý)sme mali v pláne Chorvátsko, no pre zlé počasie začiatkom júla sme si to večer pred odchodom rozmysleli a išli do Grécka. Chalkidiki boli super, veľmi málo ľudí, takže kľud, voľné pláže, ale najviac nás prekvapilo komfortné ubytovanie a asi o 20% lacnejšie ako v Chorvátsku. Celá dovolenka vyšla 4-člennú rodinu do 1000 €.
Ka-Be
22.07.09,04:28
A to ste boli autom? Ak áno, aká je cesta a ako dlho trvá?

ďakujem
Denisa
22.07.09,11:50
A to ste boli autom? Ak áno, aká je cesta a ako dlho trvá?

ďakujem


Ano, autom. Cesta trvala cca 17 hodín. Vyrazili sme o 13,00 a ráno o 6,00 sme tam boli. Stáli sme iba keď bolo treba - pumpa a trochu sa pohýbať :-)
Milo sme boli prekvapení cestami. Sú v dobrom stave, aj keď nie všade diaľnice, no sú dosť široké, dá sa obiehať, vodiči ohľaduplní - kamiony uhýbajú. Cesty boli nadočakávanie voľné. Išli sme celú cestu bez obmedzovania - vlastným tempom, žiadne kolóny a zápchy.
Na hraniciach a diaľničných poplatkoch to išlo priebežne, iba z Maďarska do Srbska sme čakali 50 minút.
Ale určite odporúčam dvoch šoférov. Na jedného by to bolo veľa alebo by sa museli robiť inak prestávky.
wajda
22.07.09,13:11
Pokial zhanas nejaku lacnu dopravu, skus cez stranku www cestujbusom sk (nejde mi vlozit link), daju sa tam zohnat lacne autobusove listky, kedze sa jedna o zvysne miesta v zajazdovych autobusoch.
mariavia
24.07.09,04:41
Mariavia,kebyze zozeniem cestovke bus plny ludi,tak by som chcel tu dovolenku zadarmo a plus este nejaku tu proviziu a nie este platit 100eur...je to nejako postavene na hlavu,zohnat 33 ludi a este aj platit...
Ale to sú štyri miesta len za poplatok -kúpelný a poistné, čo je odhadom cca 100€ podľa mňa sa to oplatí. Ja som spokojná a nikomu to nenanucujem.
220870
25.07.09,06:41
Ano, autom. Cesta trvala cca 17 hodín. Vyrazili sme o 13,00 a ráno o 6,00 sme tam boli. Stáli sme iba keď bolo treba - pumpa a trochu sa pohýbať :-)
Milo sme boli prekvapení cestami. Sú v dobrom stave, aj keď nie všade diaľnice, no sú dosť široké, dá sa obiehať, vodiči ohľaduplní - kamiony uhýbajú. Cesty boli nadočakávanie voľné. Išli sme celú cestu bez obmedzovania - vlastným tempom, žiadne kolóny a zápchy.
Na hraniciach a diaľničných poplatkoch to išlo priebežne, iba z Maďarska do Srbska sme čakali 50 minút.
Ale určite odporúčam dvoch šoférov. Na jedného by to bolo veľa alebo by sa museli robiť inak prestávky.
Tiež plánujem dovolenku v GR Chalkidiki.Boli ste na blind alebo ste mali ubytovanie vopred zabezpečené?Šli ste cez Bulharsko alebo Macedónsko?
Denisa
27.07.09,14:30
Tiež plánujem dovolenku v GR Chalkidiki.Boli ste na blind alebo ste mali ubytovanie vopred zabezpečené?Šli ste cez Bulharsko alebo Macedónsko?

Cez Maďarsko - Srbsko - Macedónsko. Boli sme na blind. Bolo veľa voľného, ale to bolo 1.7. tak neviem ako je to teraz, ale určite nebude preplnené.
Petra66
27.07.09,16:49
Ahoj,

odporúčam obehať cestovky a šup na nejaký last-minute. pa :o
lulu74
04.06.10,07:16
včera som sa pri platení zájazdu v Globtoure dozvedela že tam maju vypredaj ešte asi 15 miest ..v pondelok 7.6 odlet teda v pondelok ..grecko na 11 dni za 99 euro na osobu..no to je lacnejsie ako zostat doma.. takže kto si môžete dovoliť zbaliť sa a v pondelok letieť..zavolajte si do Globtouru..este aj dieťa do 16 rokov s dvoma dospelymi je zdarma,takže 3 členná rodina letí na 11 dní do Grecka za 198 euro..bez stravy,ale aj tak som este lacnejšiu ponuku nevidela letecky.prajem pekne leto
alaya1
04.06.10,10:23
včera som sa pri platení zájazdu v Globtoure dozvedela že tam maju vypredaj ešte asi 15 miest ..v pondelok 7.6 odlet teda v pondelok ..grecko na 11 dni za 99 euro na osobu..no to je lacnejsie ako zostat doma.. takže kto si môžete dovoliť zbaliť sa a v pondelok letieť..zavolajte si do Globtouru..este aj dieťa do 16 rokov s dvoma dospelymi je zdarma,takže 3 členná rodina letí na 11 dní do Grecka za 198 euro..bez stravy,ale aj tak som este lacnejšiu ponuku nevidela letecky.prajem pekne leto
Vyuzijeme..asi..-) Nastranke ten letak co uvadzas nie je.
mareko
04.06.10,11:03
Tak to je super ponuku, za tú cenu aj s let. poplatkami je neodolateľná :-)
lulu74
04.06.10,11:11
Alaya...na stranke to nemaju zverejnene ..treba tam rovno telefonovať..v kontaktoch si najdi najlepšie pobočku Bratislava - Panska ulica.. tu je číslo nech to skrátim.5443 2751, 5443 2752 zdvihne vam to pani Melkova.. šťastnú cestu potom napíšte
rickman
04.06.10,11:33
včera som sa pri platení zájazdu v Globtoure dozvedela že tam maju vypredaj ešte asi 15 miest ..v pondelok 7.6 odlet teda v pondelok ..grecko na 11 dni za 99 euro na osobu..no to je lacnejsie ako zostat doma.. takže kto si môžete dovoliť zbaliť sa a v pondelok letieť..zavolajte si do Globtouru..este aj dieťa do 16 rokov s dvoma dospelymi je zdarma,takže 3 členná rodina letí na 11 dní do Grecka za 198 euro..bez stravy,ale aj tak som este lacnejšiu ponuku nevidela letecky.prajem pekne leto

Mile :). Akurat som sa chcel spytat, ci nahodou uz niekto bol v Egypte za 200 €. Na invii sa daju najst last minute Egypt zajazdy za 199. Ale vyzera to tak, ze su aj ine porovnatelne ponuky :).
alaya1
04.06.10,12:52
Alaya...na stranke to nemaju zverejnene ..treba tam rovno telefonovať..v kontaktoch si najdi najlepšie pobočku Bratislava - Panska ulica.. tu je číslo nech to skrátim.5443 2751, 5443 2752 zdvihne vam to pani Melkova.. šťastnú cestu potom napíšte
Jasne, no odkial mas ten plagatik , ktory si tu vyvesila ty?
Pracujes tam?
deweron
08.06.10,20:03
ja odporucam napr rodos. 4 hviezdickovy hotel s letenkou 200,-eur. Grecko ma krizu treba to vyuzit.
buchač
08.06.10,20:17
ja odporucam napr rodos. 4 hviezdickovy hotel s letenkou 200,-eur. Grecko ma krizu treba to vyuzit.

Nejak som nepostrehol ...ovšem až na tú krízu , ale aj o nej som len čítal ...;):rolleyes:

Dovolenka od 219 €

...od , to slovíčko ....."" od "" , to je dôležité...

http://www.lastminute.sk/
ubka
08.06.10,20:23
Moja skúsenosť, užiť si lacnú dovolenku je vyčkať a zakúpiť si zájazd AI.
Tie návrhy za 200 eur Grécko sú síce lákavé, ale je to bez stravy BS a nápojov, ktoré dokážu pohltiť veľa peňazí.
Kliknite na Dovolenka 24 a určite budete s ponukou spokojný-som konzument, nie díler, ani zamestnanec.
Egypt minulý týždeň AI 4 hviezdičky 196 eur+ LETISKOVé A POISTENIE. mYSLíM žE TO JE SUPER CENA!! Nepotrebujete minúť už ani cent.
Myslím, že je dobré si náklady prerátať am- blok.
Xanti
08.06.10,20:41
Hm,
tak mne chodia mailom ponuky na Turecko last minute, na týždeň ( 7 nocí ) a strava all inclusive.
No a cena všeho všudy dokopy s letiskovými a ostatnými možnými a nemožnými poplatkami tak bajočko 225 eur ;)

Ak by som mala čas, tak už som mohla zajtra letieť ... :( škoda.
ondrejvla
08.06.10,20:43
Hm,
tak mne chodia mailom ponuky na Turecko last minute, na týždeň ( 7 nocí ) a strava all inclusive.
No a cena všeho všudy dokopy s letiskovými a ostatnými možnými a nemožnými poplatkami tak bajočko 225 eur ;)

Ak by som mala čas, tak už som mohla zajtra letieť ... :( škoda.

Ktorá cestovka prosím ťa ponúka takéto AI ?
Xanti
08.06.10,20:45
Ktorá cestovka prosím ťa ponúka takéto AI ?
Ani neviem, tuším pred dvoma rokmi som zadala požiadavky na agenta. A oni mi posielajú maily.
Aj v poslednom bola taká zaujímavá ponuka ved urob kuk sama :)
http://www.dovolenka24.sk/turecko/alanya/sea-bird-beach-hotel/2649.html dúfam, že to nebude brané ako reklama. ;)
dudlo
22.06.10,16:03
Čo takto v Chorvátsku ísť do OMIŠu . Je to na juhu. Pláže sú temer pieskové, nestretla som sa tam s ježkami. A troch dospelých nás vyšla dovolenka na cca 20 000,- Sk. Šli sme vlastným autom, a v tej sume bolo zahrnuté všetko. :eek:
Omis chvalim .Boli sme tam 4 roky dozadu.Plaz pieskova,more vhodne aj pre slabych plavcov,dlho bola plytcina po kolena :--- a ceny boli fajn.Platili sme myslim 4500.- sk.Polpenzia,ubyt. v chatkach.....nie som narocny clovek ale bolo tam super.
Treba pockat na last minute a kupis zajazd za super cenu a chodte ak mozes zaciatkom septembra (menej ludi,ceny vyborne a ziadny peky)
martin3480
12.06.14,10:43
last minute je tiez riesenim, zavisi od toho aky je budget, podlamna aj vyber cestovky je dost dolezita vec, treba porovnavat ceny - ja som nasiel dobre dovolenky napr tu http://mstt.sk/destinacia/dovolenka-pri-mori-letna-dovolenka/dovolenka pri mori (http://mstt.sk/destinacia/dovolenka-pri-mori-letna-dovolenka/)
lujza.j
12.06.14,10:47
Fuha...prevratne info....a coze,coze reklama?!
martin3480
12.06.14,12:57
jasne reklama :D
bettylou
12.06.14,13:52
choj stopom ,zožeňsi dole priateľa, príp. priateľku a užívaj si až do vianoc, prípadne ostaň aj do veľkej noci, destinácia, kdekoľvek ťa srdce zavedie