tereza5
17.06.09,19:27
Na základe žiadosti o dobrovolného platcu DPH mojmu klientovi bolo povedané na DU, že potrebuje podložit svoju žiadost podnikatelským zámerom, alebo s obchodnými zmluvami.Nemá niekto náhodou vzor takého plánu?
Ide o firmu zaoberajúcu sa predajom výpočtovej techniky, internetová kaviaren.Poprípade aj v inej oblasti-ten základ by sa prisposobil.Len aby som vedela, aké body taký plán musí obsahovat.Ďakujem za pomoc.
a_je_to
17.06.09,18:46
Plán by mal obsahovať prognózu tržieb, nákladov a pridanej hodnoty, podľa vzorca v riadku č. 11 tlačiva Výkazu ziskov a strát.... trebárs do konca roka. Doplnil by som to ešte prehlásením, že:
- firma okrem prvého zdaňovacieho obdobia neplánuje uplatňovať nadmerné odpočty
- odopretie žiadosti o dobrovoľnú registráciu by znamenalo zníženie konkurencieschponosti v jej začiatkoch, lebo sa očakávajú nákupy platcov DPH, ktorí by inak prešli ku konkurencii .
Správca dane potrebuje iba ubezpečenie o serióznosti a nejaký presvedčivý argument, na základe ktorého vie zdôvodniť registráciu svojim nadriadeným, podrobnosti sa neskúmajú a nedokazujú, považujú sa za čestné prehlásenie.