sportik
17.06.09,18:29
Chcela by som sa spytat. Z manzelom sme vedeni ako nezamestnani na Urade prace. Poberali sme davku v nezamestnanosti, momentalne vsak uz treti mesiac davku nepoberame. Nadalej sme vedeni ako nezamestnani. Byvame sami dvaja a nikto z nas nema ziadny prijem. Dopoculi sme sa, ze ak uz nepoberame davku v nezamestnanosti a nemame ziadny prijem, mozeme poziadat o davku v hmotnej nudzi. Ak je tomu tak, kde a ako poziadat o tuto davku? To nam vsak na UP nikto nepovedal. Akurat sme poziadali o prispevok na byt /k najomnemu/, kedze nemame ziaden prijem. Vdaka za odpoved.
evina
17.06.09,16:55
Chcela by som sa spytat. Z manzelom sme vedeni ako nezamestnani na Urade prace. Poberali sme davku v nezamestnanosti, momentalne vsak uz treti mesiac davku nepoberame. Nadalej sme vedeni ako nezamestnani. Byvame sami dvaja a nikto z nas nema ziadny prijem. Dopoculi sme sa, ze ak uz nepoberame davku v nezamestnanosti a nemame ziadny prijem, mozeme poziadat o davku v hmotnej nudzi. Ak je tomu tak, kde a ako poziadat o tuto davku? To nam vsak na UP nikto nepovedal. Akurat sme poziadali o prispevok na byt /k najomnemu/, kedze nemame ziaden prijem. Vdaka za odpoved.

Na príslušnom Úrade práce rodiny a sociálnych vecí - na odbore sociálnych vecí /t.j. podľa bydliska/
Chobot
17.06.09,19:54
Chcela by som sa spytat. Z manzelom sme vedeni ako nezamestnani na Urade prace. Poberali sme davku v nezamestnanosti, momentalne vsak uz treti mesiac davku nepoberame. Nadalej sme vedeni ako nezamestnani. Byvame sami dvaja a nikto z nas nema ziadny prijem. Dopoculi sme sa, ze ak uz nepoberame davku v nezamestnanosti a nemame ziadny prijem, mozeme poziadat o davku v hmotnej nudzi. Ak je tomu tak, kde a ako poziadat o tuto davku? To nam vsak na UP nikto nepovedal. Akurat sme poziadali o prispevok na byt /k najomnemu/, kedze nemame ziaden prijem. Vdaka za odpoved.

Tu ti nepovieme, či máte nárok. To posudzuje príslušný úrad práce na základe preverenia vášho spoločného príjmu za posledný rok a výšky majetku (napr. ak vlastníte 2 byty a 10 tisíc € na účte, tak vám soc. príspevky nepriznajú). Oni si ťa riadne preklepú a potom stanovia, či na dávku hmotnej núdze nárok máš alebo nie. Treba si podať žiadosť.

Predtým si prečítaj toto, pomôže ti to zorientovať sa v nárokoch a podmienkach:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=846