koordinatoreva
18.06.09,07:33
Kúpili sme si bazén, ktorý ma nafukovaciu obruč, sfukuje, dierky sme našli, čím je najlepšie ich prelepiť?ďakujem za rady:)))
koordinatoreva
18.06.09,06:40
zatiaľ sme použili klasickú lepiacu pásku, ale ked sa namočila tak sa na nej začali vytvárať bublinky
zanetth
18.06.09,06:49
My sme použili samolepiace "fľaky" na opravu duše na bicykli - ak máš defekt, dostať to kúpiť v obchode s bicyklami. Držalo to.
koordinatoreva
18.06.09,06:57
My sme použili samolepiace "fľaky" na opravu duše na bicykli - ak máš defekt, dostať to kúpiť v obchode s bicyklami. Držalo to.
na jednu dierku sme to dali...drží to....a na druhej to stále padá
robin1
18.06.09,06:59
Skús to lepiacou pištoľou - rozotri ten vosk na dierku. Len sa neopáľ.
koordinatoreva
18.06.09,07:04
Skús to lepiacou pištoľou - rozotri ten vosk na dierku. Len sa neopáľ.
nemôže mi to spáliť aj tú gumu na bazéne?
robin1
18.06.09,07:16
nemôže mi to spáliť aj tú gumu na bazéne?

Kamarát si tak opravil bazén - dokonca to robil 2x a nespálilo sa to. (volala som mu teraz kvôli tomu, aby som si to overila)
Chobot
18.06.09,07:43
nemôže mi to spáliť aj tú gumu na bazéne?

Záleží od toho, aká je tá guma hrubá. Ak je tenká, tak to tou pištoľou neskúšaj. Ak je hrubá, viacvrstvová (s tkaninou vo vnútri) tak by si to mohla. Ale radšej by som miesto očistil (odmastil) acetónom (riedidlo C6000), zdrsnil brúsnym papierom a neexistuje, aby tam to lepidlo na bicykle nechytilo.
pepa78
18.06.09,08:46
to ste kúpili teraz a zistili ste, že je deravý? Čo tak reklamácia ?
koordinatoreva
18.06.09,10:49
to ste kúpili teraz a zistili ste, že je deravý? Čo tak reklamácia ?
v krabici stál vyše mesiaca...a ked sme ho nafukali bol ok..az na druhy den..deti a tak, takze sme si to spôsobili sami
Milan.Žiška
18.06.09,11:53
Podla podmienok predaja by malo balenie obsahovať lepiacu súpravu na opravu poškodení malého rozsahu. jedná sa o "lepenie" na báze polyvinilchloridov. :)
Je možné s ním lepiť aj pod vodou. Je možné si ho zakúpiť aj samostatne.:) Najhoršie je ak fučí obruč, kam dať vodu? Nedoporučuje sa lepiť nafúknutú obruč. Obruč je s materiálu firmy Intex ( nejaká čína) viacvrstvové PVC s povrchovou úpravou.:D:D:D
Možno by pomohlo ísť do predajne a vydupať si lepiacu súpravu v rámci reklamácie ( stojí čosi okolo 10€ ), ale bo nech to príde technik v rámci reklamácie zalepiť a dnesie zo sebou sadu čo sktorú si necháš.:)
Chobot
18.06.09,12:35
Ak je to z PVC, tak v obchode s vodoinštalačným materiálom majú lepidlo na PVC. Aj tým by a to dalo.
koordinatoreva
18.06.09,17:19
Ak je to z PVC, tak v obchode s vodoinštalačným materiálom majú lepidlo na PVC. Aj tým by a to dalo.
ďakujem zajtra vyskúšame a dám vedieť ako to dopadlo
Milan.Žiška
19.06.09,09:50
Pozor na podmienku, aby lepidlo bolo vode odolné. Na lepenie bazénov je možné zakúpiť si sadu aj s vinilovou záplatou, presne určnou na tento účel. Lepenie pod vodou do cca 3 min.
Pr9jemn0 lepenie.:D:D:D
zanetth
19.06.09,10:11
My sme mali k bazénu aj lepiacu sadu, dokonca som kúpila aj špeciálne lepidlo na bazény na lepenie pod vodou - zaplatila som vyše 500 Sk, netvrdím, že to chvíľu nevydržalo, ale nestálo to za tie peniaze. Ten fľak na duše považujem za najlacnejšie a najúčinnejšie riešenie.
koordinatoreva
20.06.09,04:12
kupili sme lepiacu sedu na bazén...nejak to asi nefunguje, na tú gumu na duše sme zabudli..ale pouzila som nejako lepidlo take v dvojstriekacke..a zdá sa že to zabralo
jaruj
22.06.09,10:03
To som zvedavy ako dlho to vydrzi.
Mam tento typ bazenu uz 4-roky a brat ho ma tiez.
Od zaciatku s nimi boli problemy co sa tyka malych dier. Povacsine (kedze som mal bazem prikryty) tak mi tam skakali macky a v snahe sa udrzat na klzkom povrch pouzily pazure. Odkedy nieje prykryty tak tam aspon neskacu macky bo by sa utopily
Lepil som to specialnym lepidlo na bazeny - vydrzalo to mesiac - dva a vplyvom velkej teploty od slnka a mokreho okraja bazenu pocas kupania sa odlepil. Pouzil som sekundove lepidlo, dvojzlozkove lepidlo, specialne lepidlo na gumu, flaky na bicyklove duse a ine lepidla. Vysedok vzdy ten isty - po kratsom ci dlhsom case sa vsetky odlepili. Vzdy som dieru vysusil, odmastil, niekedy osmyrgloval, niekedy nie, okraj nebol nafuknuty a niektore som skusal mat 24 hodin vo zveraku ine zase bez.
Rad by som vedel ci je nieco co naozaj funguje. Musim to skusit s tou tepelnou pistolou.
Inak napiste ked niekomu uz drzi flek aspon rok.
koordinatoreva
23.06.09,08:35
mali sme minulý rok bazén prestne asi aj tento tip...nemali sme jedinú dierku..a to sa decká po ňom sápali a válali, nebol prikrytý, často tam skočil aj náš havo a susedove mačky...ale len raz...a ani raz sme ho nemuseli dofukovať..ani nič podobné
tento nový sme zalepili nakoniec 39,-Sk sanodu na lepenie..a skoro rýždeň to už drží...tak uvidíme...ale nie je teplo, takže sa s tým nehýbe ani slnko na to nepraží
koordinatoreva
24.06.09,04:22
dieťa čo sa bolo u nás hrať, bolo veľmi aktívne a cez to polepené pretiahlo plachtu..ta sa zachytila na to nalepené a fučí opäť
Milan.Žiška
24.06.09,10:55
Vyfúknutý prstenec (bez tlaku ktorý by odeloval záplatu) očistiť natrieť vinilovým lepidlom zo sady, vystrihnutú záplatku ( musí mať oblé okraje) natrieť tiež a nechať zavädnúť cca 2-3 min. Potom priložiť a pevne stalčiť ( pozor záplata má tendenciu rolovať sa ) a podržať cca 3-5 minút nechať zatuhnúť , prípadne odelujúcu sa hranu dotlačiť - sledovať cca 15min. Na druhý deň pod plnú zaťaž bez problémov. :)
UPOZORNENIE - nie každý pokus lepenia sa podarí, treba len trpezlivo opakovať. Odskúšané so zárukou dva roky a viac. Pri dobrom zhomogenizovaní až zvýšená pevnosť.:D:D
jaruj
02.07.09,08:59
a uz zase fuci (vinil, nevilnil)
idem opakovat 3xraz a budem dovtedy pokial nevyhodim bazen
dada661
05.07.09,11:01
a neviete nejaky tip,ako sa da zistit kde je dierka?nam stale bazen bazen sfukuje a zatial sa nam ju nepodarilo najst,dakujem
Chobot
06.07.09,08:04
a neviete nejaky tip,ako sa da zistit kde je dierka?nam stale bazen bazen sfukuje a zatial sa nam ju nepodarilo najst,dakujem

DO vedra nalej hodne saponátu, urob z toho poriadnu penu a tú penu natieraj ja bazén. Tam kde je diera, bude tá pena bublinkovať a odúvať sa. Ak už budeš vedieť približné miesto, dierku už ľahšie nájdeš.
koordinatoreva
03.08.09,14:43
a neviete nejaky tip,ako sa da zistit kde je dierka?nam stale bazen bazen sfukuje a zatial sa nam ju nepodarilo najst,dakujem
no je to tažké v hladaní dierky..ale zatiaľ sa mi ju vždy podarilo nájsť..najlepši behať dokola a jemne polievať vodou..a tam kde sa začnú tvoriť akoby bublinky..tak tam je dierka
Milan.Žiška
04.08.09,06:18
mimotemyNo s dierkami je vždy problém ....:D:D

Doporučujem pri hľadaní ( počas ) zvýšiť tlak v obruči a skontrolovať hlavne ventil ( bývajú vychodené a netesné od výroby), a následne obísť celý bazén - hlavne kontroluj zvary na fólii.
Keď nájdeš únik " zalepiť".
lepiacou sadou.
1. vyčistiť miesto poškodenia ( ak je možné vypustiť vzduch komplet alebo aspoň znížiť tlak )
2. vystrihnúť záplatu z vinilovej fólie ( zaobliť rošteky)
3. naniesť lepidlo na celú plochu záplaty a celé miesto lepenia -. nechať zavädnúť cca 2-3min.
4. priložiť záplatu na natreté miesto lepidlom a stlačiť. ( záplata má tendenciu rolovať sa). Podržať stlačené cca 5min. - výsledok
A. záplata drží ( malé miesta po obvode možno znova natrieť vinilom, nechť zavädnúť a znovu lepiť )
B. Záplata nedrží - zopakovať postup - povrch nebol dobre pripravený.

POZOR! Ak je v obruči viac tlaku ako treba je tendencia pri styku s lepidlom sa naťahovať. vznikne niečo ako vyťahaná bublina/ hrbol.:)

Veľa zdaru pri lepení.:D:D:D
koordinatoreva
20.08.09,05:14
ďakujem