daria
18.06.09,08:04
Dobrý deň,

môže mať zamestnanec viac pracovných pomerov súbežne?

Končím pracovný pomer v jednej firme, čerpám si momentálne dovolenku.
Uzatvoriť pracovný pomer chcem s novou firmou ešte pred skončením predchádzajúceho pracovného pomeru. T.j v jednej firme si dočerpávam dovolenku a v druhej firme už budem pracovať.

Kde toto nájdem v Zákonníku práce?
Martin Mocko
18.06.09,06:06
Dobrý deň,

môže mať zamestnanec viac pracovných pomerov súbežne?

Končím pracovný pomer v jednej firme, čerpám si momentálne dovolenku.
Uzatvoriť pracovný pomer chcem s novou firmou ešte pred skončením predchádzajúceho pracovného pomeru. T.j v jednej firme si dočerpávam dovolenku a v druhej firme už budem pracovať.

Kde toto nájdem v Zákonníku práce?


Neodporuje to zákonníku práce. Existujú obmädzenia v súvislosti s maximálnym pracovným časom. Ale keďže v exfirme čerpáte dovolenku - tak nie je problém.
daria
18.06.09,06:17
a kde to nájdem v ZP neviete nikto?????
Martin Mocko
18.06.09,06:24
a kde to nájdem v ZP neviete nikto?????

Rozvrhnutie prac. času je v zákonníku práce od §85 ďalej. V tejto forme je to skôr ako ochrana zamestnanca, aby na ňom zamestnávateľ "neoral". Pokiaľ zamestnanec chce, má chuť a stíha - tak môže kľudne pracovať kľudne i v 5tich firmách.

V ZP sú iba právne akty, ktoré sú prikázané a ktoré sú nedovolené. Čo je dovolené - tam bohužiaľ nie je...na to by nestačilo 256 paragrafov.
mzdarka renca
18.06.09,06:25
a kde to nájdem v ZP neviete nikto?????

Ak niečo neodporuje ZP, tak to tam nie je. Napíšem to ľudovo, čo nie je zakázané je dovolené.
MartinkoK
18.06.09,06:25
aj ja by som chcela poradiť ako najlepšie vyriešiť túto situáciu - v jednej firme pracujem na TPP, od septembra tu však budem už len 3 pracovné dni a 2 pracovné dni budem zamestnaná v školstve - na dohodu. Podľa mňa by však bolo pre mňa výhodnejšie zamestnať sa na TPP na kratší úväzok u obidvoch zamestnávateľov. Mohol by mi niekto poradiť ako to vyriešiť.
mzdarka renca
18.06.09,06:28
aj ja by som chcela poradiť ako najlepšie vyriešiť túto situáciu - v jednej firme pracujem na TPP, od septembra tu však budem už len 3 pracovné dni a 2 pracovné dni budem zamestnaná v školstve - na dohodu. Podľa mňa by však bolo pre mňa výhodnejšie zamestnať sa na TPP na kratší úväzok u obidvoch zamestnávateľov. Mohol by mi niekto poradiť ako to vyriešiť.
Jednoducho, musíš sa dohodnúť so zamestnávateľom, kde pracuješ na základe dohody, aby s tebou uzatvoril PP.
MartinkoK
18.06.09,06:39
a v zmluve sa uvedie počet prac.dní alebo hodiny?
eby
18.06.09,06:42
aj počet dní, aj počet hodín, aby to bolo obom stranám jasné a zrozumiteľné
michelle84
25.06.09,09:54
Ako sa pozerať na dva pracovné pomery, kde pri prvom by bolo neplatené voľno a pri druhom by bol normálne odpracovaný mesiac. Ide mi o sociálne poistenie. Keďže sa pri neplatenom voľne prerušuje poistenie, nastalo by prerušenie, keď sociálne poistenie bude platené z toho druhého pracovného pomeru?