poisonkatka
18.06.09,13:14
Moj problem sa tyka OMEGY. Neviem akym sposobom mam zauctovat uplatnenie si DPH. V maji sme prijali tovar z ciny, JCD som zauctovala a DPH som dala ako neuplatnenu na 343419. V juni sme colny vymer zaplatili a DPH chcem preuctovat na uplatnenu 343519/343419. Ale neviem ako...ID a tam co? Aky typ sumy? Kto sa s tymto stretol tak mi poradte, dakujem.
liba2
18.06.09,11:20
Moj problem sa tyka OMEGY. Neviem akym sposobom mam zauctovat uplatnenie si DPH. V maji sme prijali tovar z ciny, JCD som zauctovala a DPH som dala ako neuplatnenu na 343419. V juni sme colny vymer zaplatili a DPH chcem preuctovat na uplatnenu 343519/343419. Ale neviem ako...
Ty nič nepreúčtovávaš, omega to urobí sama v tom mesiaci, kedy JCD uhradíš.

ID a tam co? Aky typ sumy? Kto sa s tymto stretol tak mi poradte, dakujem.Dúfam že JCD máš zaevidované ako CD....
ak áno, omega ti všetko urobí sama.
poisonkatka
18.06.09,11:25
Jasne, mam to v okruhu CD. a vlastne po uhrade nastane co? ako sa to prejavi? lebo viem, ze mi to neda do majoveho DP k DPH ale do junoveho.
liba2
18.06.09,11:30
Moj problem sa tyka OMEGY. Neviem akym sposobom mam zauctovat uplatnenie si DPH. V maji sme prijali tovar z ciny, JCD som zauctovala a DPH som dala ako neuplatnenu na 343419.
Ako mám rozumieť tomu že si dala na.... veď omega ti sama ponúka účtovanie, a pri zaevidovaní JCD a zaúčtovaní použije AU 343-519.

V juni sme colny vymer zaplatili a DPH chcem preuctovat na uplatnenu 343519/343419. Ale neviem ako...ID a tam co? Aky typ sumy? Kto sa s tymto stretol tak mi poradte, dakujem.Úhradu JCD normálne spáruješ z bankového výpisu ako pri DF, len vyberieš CD...
Keď urobíš uzávierku DPH, vtedy omega preúčtuje z 343-519 na 343-419;
ponúkne ti aj doklad ktorým to zaúčtuje = IDR ...
potom to už vidíš v zostave DPH ...
poisonkatka
18.06.09,11:34
Úhradu JCD normálne spáruješ z bankového výpisu ako pri DF, len vyberieš CD...
Keď urobíš uzávierku DPH, vtedy omega preúčtuje z 343-519 na 343-419;
ponúkne ti aj doklad ktorým to zaúčtuje = IDR ...
potom to už vidíš v zostave DPH ...

hej, uz mi je to jasne..lebo ja som to doteraz vzdy uctovala priamo na uplatnenu dph..to mam zle? ci mozem to tak nechat? nechcem rusit uzavierky dph
liba2
18.06.09,11:39
hej, uz mi je to jasne..lebo ja som to doteraz vzdy uctovala priamo na uplatnenu dph..to mam zle? ci mozem to tak nechat? nechcem rusit uzavierky dphveru zle, v máji v DP to nemáš - lebo nebolo uhradené... keď nebolo uhradené, nemôže byť uplatnené, takže pekne dať najskôr na 519 a tak ako som popísala, omega to preúčtuje automaticky , aj IDR vytvorí.
liba2
18.06.09,11:41
treba využiť všetky vymoženosti a pomôcky ktoré ti omega ponúka. Načo sa máš tým zaoberať, keď nemusíš, program ti všetko odsleduje. :D
poisonkatka
18.06.09,12:17
veru zle, v máji v DP to nemáš - lebo nebolo uhradené... keď nebolo uhradené, nemôže byť uplatnené, takže pekne dať najskôr na 519 a tak ako som popísala, omega to preúčtuje automaticky , aj IDR vytvorí.

ale ja tuto majovu mam tak ako som napisala, najskor neuplatnena a v juni uhradena, cize to pojde douplatnenej. ale ostatne jcd ked som vedela,ze to bude platene bud hned v hotovosti alebo v ten isty mesiac, som hned dala na uplatnenu dph.
liba2
18.06.09,12:26
OK ja používam makro a to sa účtuje "samo" :D :D :D
aj preúčtováva sa "samo" :D
bobiko
24.09.09,07:06
ale ja tuto majovu mam tak ako som napisala, najskor neuplatnena a v juni uhradena, cize to pojde douplatnenej. ale ostatne jcd ked som vedela,ze to bude platene bud hned v hotovosti alebo v ten isty mesiac, som hned dala na uplatnenu dph.

urobenim uzavierky dph omega zhodnoti, ze jcd je uhradene a automaticky preuctuje z neuplatnenej dph na uplatnenu... naco si to komplikovat