UTA
18.06.09,13:15
ahojte poradaci,

troska mam problem s prerusenim pracovnej cesty. Priznavam nebola som na skoleni novely od 1.1.2009 a je to vidno.. mam medzery.. :rolleyes:..

Zamestnanec nastupil na sluzobnu cestu v piatok rano od 6,00 do 17,00. namiesto navratu poobede do sidla firmy sa dohodol so zamestnavatelom, na preruseni sluzobnej cesty nakolko byva v mieste kde sluzobnu cestu vykonal .. takze spat do prace nesiel v piatok, ale v pondelok rano... cesta do zamestnania mu trvala podla cestovneho listka 3 hodiny..
pocita sa do trvania sluzobnej cesty cas cestovania spat do zamestnania? tie 3 hodiny?.. alebo ked isiel spat v nedelu a to mal sluzobnu cestu prerusenu sa to do sluzobky nepocita.. (kedze pocas prerusenia sa stravne neposkytuje)
nechcela by som ho samozrejme ukratit.. len neviem ku ktoremu dnu to mam prihodit... (a ci sa cesta spat v pripade prerusenia vobec pocita do trvania sluzobnej cesty, co sa priznania stravneho tyka)

ak by som k piatku kde bol od 6:00 do 17:00 hod je v pasme 5-12 hodin.. pripocitala 3 hodiny kolko trva cesta spat - tak preskoci do pasma 12-18 hod..
alebo to beriem samostatne ako v nedelu, ako 3 hodiny sluzobnej cesty, a kedze je to do 5 hodin, tak nema narok na stravne?

ak mate niekto skusenosti s prerusenim sluzobnej cesty po 1.1.2009 prosim poradte..
dakujem.