Dodenko
18.06.09,14:26
Musí každá SZČO doručiť výpis do sociálnej poisťovne, aj keď za rok 2008
nemal žiadne príjmy a preto ani nepodal daňové priznanie. Musí odovzdať
prázdny výpis do sociálnej poisťovne.
Lenka1979
18.06.09,12:28
Musí každá SZČO doručiť výpis do sociálnej poisťovne, aj keď za rok 2008
nemal žiadne príjmy a preto ani nepodal daňové priznanie. Musí odovzdať
prázdny výpis do sociálnej poisťovne.


Ak SZČO nemal žiadne príjmy, ale živnosť mu stále "bežala", mal podať nulové DP a podľa mňa aj nulový výpis odniesť do SP.
Blankake
18.06.09,13:16
Musí každá SZČO doručiť výpis do sociálnej poisťovne, aj keď za rok 2008
nemal žiadne príjmy a preto ani nepodal daňové priznanie. Musí odovzdať
prázdny výpis do sociálnej poisťovne.
A platil preddavky do poisťovní?
Dodenko
18.06.09,13:29
Bol zamestnaný a mal príjem iba zo zamestnania , ako SZČO nemal žiadny príjem a podľa zákona o dani z príjmov nemusí podať DP iba ak by mal stratu, takže vlastne v zamestnaní mu urobili RZ. Poistné do soc.poisťovne neplatil, pretože nemal povinnosť platiť.
mzdarka renca
18.06.09,13:33
Bol zamestnaný a mal príjem iba zo zamestnania , ako SZČO nemal žiadny príjem a podľa zákona o dani z príjmov nemusí podať DP iba ak by mal stratu, takže vlastne v zamestnaní mu urobili RZ. Poistné do soc.poisťovne neplatil, pretože nemal povinnosť platiť.

Nech zašle výpis do SP, aj napriek tomu, že nebude mať povinnosť sa prihlásiť ako SZČO a platiť poistné.
Lenka1979
18.06.09,13:40
Bol zamestnaný a mal príjem iba zo zamestnania , ako SZČO nemal žiadny príjem a podľa zákona o dani z príjmov nemusí podať DP iba ak by mal stratu, takže vlastne v zamestnaní mu urobili RZ. Poistné do soc.poisťovne neplatil, pretože nemal povinnosť platiť.


... no neviem Dodenko, môj názor je taký, že závislá činnosť je jedna vec a živnosť druhá. V poriadku,že mu v zamestnaní urobili roč.zúčtovanie dane, to je správne, ale zo živnosti ak nemal príjem, určite by som odniesla nulový výpis do SP.