asmodina
18.06.09,16:51
Ahoj poraďáci!

Prosím poraďte. S manželom sme sa rozhodli stavať. Kúpili sme od jeho rodiny malý pozemok, ktorý je cca 16 m široký. A samozrejme kúpili sme si aj "super" suseda. Náš domček bude cca vzdialený od jeho hranice pozemku 3m a od jeho domu cca 3,7m. Bohužiaľ nám sa už s osadením nášho domu nedá hýbať nakoľko je pozemok úzky. Pri ústnom pojednávaní mal kopec poznámok typu, že on počul že domy musiať byť vzdialené 7 m atď .. jednoducho sused má už viac ako 70 rokov a je presvedčený, že nám oplatí všetky staré hriechy, ktoré mal s mužovou rodinou. Na spomínanom ústnom pojednávaní však odmietol podpísať akúkoľvek pripomienku. Následne nám OcÚ vydal stavebné povolenie a samozrejme v zákonnej lehote 15 dní sused podal odvolanie, kde spísal všetky staré hriechy a samozrejme hlavne, že nesúhlasí o umiestnením domu na pozemku. Už som bola niekoľkokrát za ním aj s vedúcim Stavebného úradu, aj sme sa dohodli ale keď prišlo na podpis zrazu vždy hodil spiatočku. Je evidentné, že zámerne naťahuje čas. Nám uteká čas a samozrejme aj kopa peňazí. Neviem ako to chodí na Krajskom stavebnom úrade v Žiline, ale údajne to tam trvá veľmi dlho. Neviem čo mám robiť. Uvažujem už aj o nejakom peňažnom vyrovnaní so susedom..... Naozaj neviem čo mám robiť. Prosím poraďte!
Ďakujem.:mee:
KEJKA
18.06.09,14:57
7m je - pokiaľ viem pri nových RD, lebo každý stavia 3, resp. 3,5m od hranice svojho pozemku. V zastavanej obci to neplatí striktne, bežne sa stavia na hranici pozemku.
Keby tvoj projekt a osadenie nebolo v súlade so zákonom, nedostali by ste SP.
Odvolať sa - na to mal nárok. Odvolanie posúdi príslušný orgán, ak nebude opodstatnené, SP bude platné.
Nenechaj sa vydierať a neskúšaj uplácať, môže to mať horšie následky ako terajšia strata času.
Možno sa dá premôcť a skúsiť s ním milo a na jeho slabú strunku udrieť, starký bude mať radosť z niečoho..... a zabudne na staré hriechy.
asmodina
18.06.09,15:35
Ďakujem za radu. Ja som to skúšala po dobrom ... bola som milá aj on bol ku mne milý ... chcel aby sme 2m od jeho domu neukladali staveb. material ... manžel ho dal urýchlene preč a on aj napriek tomu, že sme sa dohodli ústne a ustúpili sme mu podal odvolanie. Obávam sa že jeho slabá strunka sú peniaze, lebo stále pripomína, že mu bol kedysi zle vymeraný pozemok a musel zaplatiť manželovej rodine 2000 Sk. To je ale veľmi stará záležitosť cca 55 rokov. Nechcem ani ustupovať ale možno ma to v konečnom dôsledku vyjde menej ako čakať na vyjadrenie krajského úradu.
KEJKA
18.06.09,15:37
tak áno, 2000 Sk nie je taký peniaz, ak to bude z jeho strany jediná podmienka, tak sa ti to oplatí.
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.06.09,17:43
Ahoj poraďáci!

Prosím poraďte. S manželom sme sa rozhodli stavať. Kúpili sme od jeho rodiny malý pozemok, ktorý je cca 16 m široký. A samozrejme kúpili sme si aj "super" suseda. Náš domček bude cca vzdialený od jeho hranice pozemku 3m a od jeho domu cca 3,7m. Bohužiaľ nám sa už s osadením nášho domu nedá hýbať nakoľko je pozemok úzky. Pri ústnom pojednávaní mal kopec poznámok typu, že on počul že domy musiať byť vzdialené 7 m atď .. jednoducho sused má už viac ako 70 rokov a je presvedčený, že nám oplatí všetky staré hriechy, ktoré mal s mužovou rodinou. Na spomínanom ústnom pojednávaní však odmietol podpísať akúkoľvek pripomienku. Následne nám OcÚ vydal stavebné povolenie a samozrejme v zákonnej lehote 15 dní sused podal odvolanie, kde spísal všetky staré hriechy a samozrejme hlavne, že nesúhlasí o umiestnením domu na pozemku. Už som bola niekoľkokrát za ním aj s vedúcim Stavebného úradu, aj sme sa dohodli ale keď prišlo na podpis zrazu vždy hodil spiatočku. Je evidentné, že zámerne naťahuje čas. Nám uteká čas a samozrejme aj kopa peňazí. Neviem ako to chodí na Krajskom stavebnom úrade v Žiline, ale údajne to tam trvá veľmi dlho. Neviem čo mám robiť. Uvažujem už aj o nejakom peňažnom vyrovnaní so susedom..... Naozaj neviem čo mám robiť. Prosím poraďte!
Ďakujem.:mee:




Nebudem rozoberať riešenie všeobecne, na konkrétne podklady Vám môžem poradiť (súkr. správa) . Ostatným sa ospravedlňujem, ale iba takto je možné pomôcť a zbytočne jednovetovými odkazmi nezaťažovať ostatných. Oznámenie výsledku nechám na "asmodina".




CIMOM
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.06.09,17:49
Ahoj poraďáci!

Prosím poraďte!
Ďakujem.:mee:


Zabudol som.
NIČ NEPLATIŤ !!!!!


Ak bude sused chcieť, tak rozhodnutie môže napadnúť aj po týždni, mesiaci, roku, resp. do 3 rokov.
Ak je rozhodnutie vydané v rozpore so zákonom, tak Vám ho zrušia pri zákonom stanovených podmienok tak či tak (§62, § 65 SP, resp. protest prokurátora), minimálne zmenia.
Nebudete mať ani stavebné ani peniaze. Či chete byť v situácii, že budete čakať ako sa vyspí a ako sa ráno na neho pozriete.

CIMOM
AnnaZam
18.06.09,17:57
Nebudem rozoberať riešenie všeobecne, na konkrétne podklady Vám môžem poradiť (súkr. správa) . Ostatným sa ospravedlňujem, ale iba takto je možné pomôcť a zbytočne jednovetovými odkazmi nezaťažovať ostatných. Oznámenie výsledku nechám na "asmodina".




CIMOM



Zabudol som.
NIČ NEPLATIŤ !!!!!


Ak bude sused chcieť, tak rozhodnutie môže napadnúť aj po týždni, mesiaci, roku, resp. do 3 rokov.
Ak je rozhodnutie vydané v rozpore so zákonom, tak Vám ho zrušia pri zákonom stanovených podmienok tak či tak (§62, § 65 SP, resp. protest prokurátora), minimálne zmenia.
Nebudete mať ani stavebné ani peniaze. Či chete byť v situácii, že budete čakať ako sa vyspí a ako sa ráno na neho pozriete.

CIMOM


Súhlasím.
na tvojej téme :
skusim-poradit-v-stavebnej-legislative
je toho dosť, ale určite sa jedná o špecifickú vec, teda už sa nedá špekulovať, ale pozrieť konkrétne veci.
Držím palce
asmodina
29.06.09,11:27
Milí poraďáci,

rada by som Vás oboznámila s konečným výsledkom môjho problému.
V prvom rade sa chcem poďakovať CIMOM pretože len vďaka nemu sa mi podarilo dostať stavebné povolenie v priebehu jedného týždňa.
Držala som sa jeho rád a postúpili sme odvolanie suseda na Krajský stavebný úrad. CIMOM mi vypracoval všetky prehlásenia a všetko do podrobnosti vysvetlil. Už keď bolo naše staveb. povolenie na kraji náš milovaný sused sa zľakol a stiahol odvolanie. Aj tu mi pomohol CIMOM a dali sme mu podpísať prehlásenie, na základe ktorého mi mohol dať oblastný obecný úrad túžobne očakávanú pečiatku právoplatnosti.
Chcela by som hlavne aby ste vedeli, že CIMOM je jeden úžasný človek, ktorý mi nezištne ponúkol pomoc. Veľmi si ho vážim aj keď sa osobne nepoznáme. Keby sme boli všetci takí ako CIMOM náš svet by bol prechádzkou rajom.

:)
val007
30.06.09,19:40
Tak to je super. Lebo mať takého suseda je hrozné. Aj náš sused je taký, ale jemu to už trochu preskakuje. On nás zakaždým akože ide udať na MNV (možno si z generácia, čo nevie, čo to je) a niekedy nás poženie až na okres alebo na kraj, no našťastie jeho pani to má v hlave v poriadku a tá sa len vždy príde zaňho ospravedlniť. Tiež sme totiž začínali s tým, že nám nechcel prevziať listy zo stavebného úradu.....