ikovacikova
19.06.09,10:53
Mám právo sa nejakým spôsobom brániť, keď sudca žiada preukázanie mojich príjmov od zamestnávateľa? Priateľova dcéra, s ktorým bývam na spoločnej adrese, si zažiadala o zvýšenie výživného a tvrdí, že ja mám dve autá a dom a že on má veľké príjmy, ale že všetko vždy napíše na mňa, aby nemusel platiť zvýšené výživné.
Ona takýmto spôsobom ovplyvňuje sudcu, ktorý jej uverí. Dokonca som už bola predvolaná aj na súdne pojednávanie.
Iveta
02Michaela
19.06.09,09:13
Mám právo sa nejakým spôsobom brániť, keď sudca žiada preukázanie mojich príjmov od zamestnávateľa? Priateľova dcéra, s ktorým bývam na spoločnej adrese, si zažiadala o zvýšenie výživného a tvrdí, že ja mám dve autá a dom a že on má veľké príjmy, ale že všetko vždy napíše na mňa, aby nemusel platiť zvýšené výživné.
Ona takýmto spôsobom ovplyvňuje sudcu, ktorý jej uverí. Dokonca som už bola predvolaná aj na súdne pojednávanie.
Iveta
No neviem, aké máš Ty právo sa brániť :o ale sudca má právo zisťovať majetkové pomery a pomery partnera s ktorým žije, pokiaľ sa jedná o výživné na dieťa, nakoľko ak spolu žijete, do jeho príjmov sa bude počítať aj ten Tvoj a môže sa stať, že zvýši výživné. Ak spolu žijete sudca to pokladá za Váš spoločný príjem. :o
samuelovic
20.06.09,08:25
zmeň si trvalu adresu a povedz že ste sa rozišli a môžu ťa mať rady.
Sudy su u nas jeden zaujimavý úkaz. Žiadal som o zverenie dcery do mojej opatery a poukazoval som aj na to že exmanželka žije s priatelom cca 1 rok, ktorý je alkoholik, nezamestaný, vyhodili ho po 3 dňoch lebo fyzicky napadol nadriadeného, policajti k nim chodili každu chvilu, čo by nebol problem dokazať keby sa sudu chcelu. Ona zakaždym povedala že s nim nežije a jeto.
Každý mate svoj učet nemate spoločne financie, iba ste na polovicu platili najomne. INač každý hospodári sám. Keby dcéra mala záujem o otca a j inokedy nielen pri výživnom bola by to ina vec.
Andy Kralik
20.06.09,08:36
Keby dcéra mala záujem o otca a j inokedy nielen pri výživnom bola by to ina vec.

Prepac, ale skor otec by mal mat zaujem o svoju dceru. A platit primerane vyzivne je jeho psia povinnost!