simonova815
19.06.09,11:06
Prosim vas neviete mi povedat, ci existuje v hohode potvrdenie o prijme? Viem ze kedysi nieco take pohoda robila, teraz tam nic take nevidim, neviete mi niekto poradit ci to nie je niekde inde ako v personalistike? Dakujem
Martinková
19.06.09,09:11
je to v personalistike - potvrdenie o zdaniteľných prijmoch, ak chces potvrdenie k RZZP tak zdravotne poistenie- doklad o vyske prijmu a preddavkov
simonova815
19.06.09,10:21
to potvrdenie o prijmoch som si myslela, ze je najma na ucely dane. Ten zamestnanec ho potrebuje na uver, ci co, len mu oni ziadne tlacivo nedali. ALe ok, dam mu asi to. Lebo klasicke potvrdenia o prijme obsahovali informacie o hrubom prijme (rocnom, mesacnom), cistom prijme, o dobe od kedy pracuje, o druhu pracovneho pomeru, o zrazkach zo mzdy - toto konkretne potvrdenie o prijme taketo informacie neobsahuje.
bv_alexandra
19.06.09,10:46
to potvrdenie o prijmoch som si myslela, ze je najma na ucely dane. Ten zamestnanec ho potrebuje na uver, ci co, len mu oni ziadne tlacivo nedali. ALe ok, dam mu asi to. Lebo klasicke potvrdenia o prijme obsahovali informacie o hrubom prijme (rocnom, mesacnom), cistom prijme, o dobe od kedy pracuje, o druhu pracovneho pomeru, o zrazkach zo mzdy - toto konkretne potvrdenie o prijme taketo informacie neobsahuje.
Potvrdenie na účely úveru v pohode nie je, skús ešte pozrieť adresar stormware-dokumenty-personlistika-tam sú nejaké tlačivá.
Ja ho inak robieva ručne.
Napíšem
VEC
Potvrdenie o príjme
Napíšem údaje zamestnanca, od kedy do kedy je zamestnaný, na akú dobu,
a jeho tri posledné mzdy, a z toho priemer.
Tiež dolu napíšem že potvrdenie sa vydáva na vlastnú žiadosť zamestnanca. :)
brčko
09.11.09,09:22
Existuje len jeden druh tlačiva od zamestnávatela ako potvrdenie o príjme a preddavkoch pre účely RZZP?

Napr. ak končí PP a je vyplatené napr.
odstupné 2000eur
preplatená dovolenka 1200eur,

tak predpokladám sa napíše do tlačiva
súhrn príjmov podla § 13 ods. 1 až 3 suma 1200eur, t.j. bez sumy odstupného.

Ak sa ale mzda nevyplatí v splatnosti, t.j. ani do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy nárok na mzdu vznikol resp. ani do 31.1. nasledujúceho kalendárneho roku ale až neskôr (počas poberania rodič.príspevku, t.j. som poistencom štátu), tak už sa ani z preplatenej dovolenky neodvádza zdrav.poistenie, lebo ide o plnenie po ukončení PP predpokladám. Ako sa potom vypíše príjem na potvrdení? Tiež iba suma bez odstupného t.j. 1200eur alebo už suma celá 3200eur?

takže tuto som si našla, že pravdepodobne potvrdenie od zamestnávatela nedostanem, resp. bolo by v nom uvedená nula.
http://www.porada.sk/t114911-rz-nahrada-mzdy-zamestnanie.html

???