Lucyone
19.06.09,11:11
ahojte, chcela by som začať chodiť na kurz angličtiny, ale neviem si vybrať ten správny kurz. Hľadám niečo, čo nebude Až také drahé. Neviete mi poradiť nejaký dobrý kurz? rada si nechám poradiť, keď ste sa už nejakého zúčastnili a bol pre Vás prínosom a páčilo sa Vám to. Hľadám niečo v BA, je ich tu veľa, ale ktorý si vybrať :) ????????????????????????????????????
KEJKA
19.06.09,10:17
JŠ EMPIRE a Callanova metoda..... super
teraz po BA roznášajú letáky na Bridge English Language Centre
www.letnyfestival.sk
neviem čo to je, uvítam info. Ide o to, že cez prázdniny veľmi kurzy nie sú. Alebo áno? dajte vedieť.
ivka70
19.06.09,10:21
Royalschool a tiez Callanova metoda

http://www.royalschool.sk/uvod
pepsikova
24.06.09,21:58
..a nemôžeš sa vzdelávať doma a sama?..kukni tu,je to vynikajúci kurz..a stojí ťa len trpezlivosť a čas..

http://www.e-academy.cz/main.php?lev=1&les_id=3

..aby som ti ho priblížila, prihlásiš sa a je tam 40 lekcií,po jednej spracuješ,je to veľmi dobre podané a dostaneš ďaľšiu...mám ho celý urobený a som spokojná..
majoneza
12.07.09,14:34
Callanova metoda je dost stara teraz (z 60-ich rokov). Podla wikipedie Robin Callan odmieta, aby knihy a metoda boli obnovene. Tak, treba brat do uvahy to, ze ak pojdete do Anglicka a hovorite "whilst" namiesto "while" v beznej konverzacii, ludia si budu mysliet ze si dost cudny.

Metoda ide o to, ze lektor sa pyta otazka (vzdy dvakrat) a musite hovorit odpoved (otazka ma taku formu, ze sama Vam navrhuje odpoved) a nevadi ked nerozumiete co hovorite.

Vacsinou to odporucaju ludia, ktori maju skusenosti iba s klasickym skolstvom (velke triedy, len ucitelia hovoria) a v porovanym s tym ma urcite vyhody, podla Callanovej organizacie je to 4-krat rychlejsie ako taka forma vyucby.

V novsich metodach, student musi rozumiet, to co hovori, aby potom sam by vedel stvorit svoje vety bez pomoci lektora. Tiez je vacsinou faza v metode, ked student sam sa pyta svoje otazky aby sa budovala schopnost vetotvorby.

Asi v Bratislave su aj ine skoly, ktore maju tie vyhody (mensie skupiny, vela rozpravania) bez tych nevyhod.
janitaaa
27.08.09,12:55
ahojte
Tiez hladam nejaku dobru jazykovu skolu v Kosiciach.Bola som aj na ukazkovej hodine v EMPIRE,ale neviem sa rozhodnut... Nepozna niekto nahodou OLC na Hrnciarskej? :confused:
majoneza
27.08.09,17:35
Na ukazkovej hodine, nevadilo Vam to, ze ste iba odpovedali na otazky lektora a netvorili si svoje otazky, vety atd?

Na tejto stranke
http://www.flo-joe.co.uk/dcforum/DCForumID35/15.html (http://www.flo-joe.co.uk/dcforum/DCForumID35/15.html)
Cambridgesky vyskusajuci hovori, ze to zapricinuje, ze studenti, ktori vystudovali Callana casto su zli v ustnej casti skusky, pretoze nevedia sami viest konverzaciu, na hodinach Callana ju vzdy vedie lektor.

Anglicka verzia webovej stranke Empire
http://www.empire-skola.cz/index.asp?menu=632 (http://www.empire-skola.cz/index.asp?menu=632)

Prva chyba je este pred zaciatkom stranke. Ak pozerate uplne, uplne hore este nad stranke, na hornom kraji obrazovky je napisane "Language skool EMPIRE". V anglictine nazov firmy ma byt pred slovami, ktore opisuju co to je. Prve pismenko kazdeho slova v nazve sa pise velke a ostatne male. skool sa pise School. Okrem toho, ze je to prve slovo a nie druhe, so samotnym slovom "Language" nie su ziadne chyby. Ma to byt "Empire Language School"

Nasledujuce su iba chyby, ktore su uplne jednoznacne. Asi polovica viet zneje nieco ako moja najlepsie slovenske vety - tie ktore nemaju konkretne chyby ale je to jasne, ze nepisal Slovak.

Veta "Your study environment is in our interest." nema zmysel asi myslia "It is in our interests for you to have a pleasant study environment."

"in the English language instruction." nema tam byt urcity clen.

"the students´ progress is four times faster." treba apostrof, nie dlzen. Ver mi, ze to vyzera skutocne zle. Tiez by som povedal, ze skoro kazdy anglican by povedal 4x rychlejsie nez .... alebo by len povedal "velmi rychle". Nema zmysel ked nehovoria, s cim porovanaju. Ale Callanovo centrum v Anglicku tiez pouziva taku formulaciu. Predpokladam, ze myslia 4-krat rychlejsie ako system vyucby v ZS/SS. Tiez predpokladam ze mate sirsi vyber ako Callan alebo SS.

"Easy, friendly a professionally." Easy a friendly su pridavne mena, professionally je prislovka.

"the eight year experience." = "Zazitok, ktore trva 8 rokov". Asi myslia "eight years' experience."

Na lavej strane stranky, "public" potrebuje urcity clen a tiez dokonca aj Callan method.

Ostatne stranky su podobne, moja osobna oblubena chyba je ked prekladatel (asi jeden z lektorov, ktori budu Vas ucit) sa snazil ukazat, ze vie pouzivat predminuly cas a povedal "It had been developing for 15 years at Cambridge in the United Kingdom." Znamena, "Dovtedy, sa vyvijala 15 rokov v Cambridge v UK." Nepisu, ze dokedy myslia, len ze "dovtedy". Nepisu ci sa dalej vyvijala, alebo ci ten 15 rokov uz bolo vsetko. Je to debatovatelne ci "at Cambridge" namiesto "in Cambridge" ma znamenat, ze svetoznama Cambridgeska univerzita to vyvinla, (co je daleko od pravdy), a nie ze metoda sa vyvinla v meste Cambrdige. Spravna veta je asi "It was developed over a period of 15 years in Cambridge."

Anglicke verzie webovych stranok cisto-slovesnkych skol anglictiny su casto podobne. Kludne sa pytajte na ak mate zaujem o konkretnej skole.

Som si isty, ze maju zivnostenske opravnenie na vyucbu anglictiny, ale to sa rozdava aj na zaklade statnej skusky od slovenskeho statu (statna skuska je casto zaverecnou skuskou pre studentov vo strednych skolach, ktore maju zameranie na anglictinu, tak je treba aby jeden taky 19-rocny podpisal papier, ze bude dat pozor na odbornu sposobilost vyucby a skola sa otvara). V Amerike su univerzity kde Americania medzi sebou podavaju osvedcenie o urovni cestiny, a v ojedinelych pripadoch aj dokonca slovenciny. Ide o ludi, ktori maju este horsiu slovencinu ako ja. Viete si predstavit ako by to vyzeralo, keby ja som sa teraz vratil domov, a ucil tam SJ, a dalsia generacia mojich studentov by ucil dalsiu generaciu studentov atd. Hovorili by nejak ine ako vy, nie? Keby ste boli v mensom meste v strednom Slovensku, mozno nemate velky vyber, ale v Kosiciach je na cudzineckej policii registrovani viac ako 200 anglicanov a americanov, tak ja by som velmi neuvazoval na tym, ze by ste isli do skoly kde nemaju zahranicnych lektorov.
Trnkuch
06.09.09,12:01
1sjs Prva statna jazykova skola, pomer cena/uroven vyborny
besnavila
07.09.09,11:44
no ja Vam budem vďačná ak mi dakto poradí, či stoji za to isť na British Council...teda myslím na obyčajný kurz, pretože je dosť drahyý....ale rada by som už investovala aj viacej peňazí ak to stojí za to......ďakujem za Vaše názory :-))))
Blankake
07.09.09,13:20
no ja Vam budem vďačná ak mi dakto poradí, či stoji za to isť na British Council...teda myslím na obyčajný kurz, pretože je dosť drahyý....ale rada by som už investovala aj viacej peňazí ak to stojí za to......ďakujem za Vaše názory :-))))
Kamoškina dcéra tam chodila do British Council asi pred 3 rokmi, potom si robila aj nejaký certifikát a pochvaľovala si, že ju dobre pripravili. Ak teda plánuješ si robiť nejaký medzinárodne uznávaný certifikát, tak sa to oplatí.
ondejcik
19.04.10,11:21
ja som objavil tuto linku brainturbo.sk




mate o tom nejake informacie_ ja som nic nenasiel ani na forach ale vyzera to velmi lakavo :-)

ak sa niekto v tom vyznate dajte vediet.
ady23
27.04.10,14:26
neviete niekto o nejakom dobrom kurze v BB pre začiatočníka ? dakujem
Dnbfire
16.02.11,19:55
Ja odporucam A.School školu angličtiny - vyučujú iba anglicky jazyk. anglicky kurz je vedený callanovou metódou. pobočky majú v Bratislave a v Trenčíne.
webbi
24.02.11,23:05
kurzov je vela, to je pravda. ja sam som ich niekolko vyskusal. chodil som na Berlitz, na statnu jazykovku na Palisadoch a potom na Callana, ale najviac som zatial spokojny s Direct Method for English. ucia nou v jazykovej skole Empire (empire-skola.sk). odporucam vyskusat ukazkove hodiny, ktore su uplne zadarmo.. clovek si urobi dobry obraz o metode a celkovo zisti, ci mu taky styl vyhovuje..
webbi
24.02.11,23:38
Empire má kurzy aj v lete, to viem určite. kamarátka k nim chodí už viac než 3 roky.. mimochodom už neučia callanovou metódou, ale prešli na direct method for english. vraj je to ale velmi podobné, je to alternatíva ku callanovej metode..
Dnbfire
25.02.11,04:58
jediny problem Direct methody for english , je ze porusuje autorske prava callana, coskoro sa prestanu vyrabat ich knihy , nakolko spolocnost callan ltd. zazalovala spolocnost empire Sk s.r.o. . Takze empire ani ine skoly s direct method uz neriesim. Vyberal som si stych co ucia callana.
petra.LL
23.05.11,11:47
jediny problem Direct methody for english , je ze porusuje autorske prava callana, coskoro sa prestanu vyrabat ich knihy , nakolko spolocnost callan ltd. zazalovala spolocnost empire Sk s.r.o. . Takze empire ani ine skoly s direct method uz neriesim. Vyberal som si stych co ucia callana.

..kedze sud zamietol ziadost a o predbezne rozhodnutie, vidim to tak, ze toto cele je len o tom, ze "Callanovci" sa snazia odstavit silneho supera, ktory im ocividne stupa na usi... ;)
Dnbfire
23.05.11,15:15
..kedze sud zamietol ziadost a o predbezne rozhodnutie, vidim to tak, ze toto cele je len o tom, ze "Callanovci" sa snazia odstavit silneho supera, ktory im ocividne stupa na usi... ;)
podla mna Direct method for English je stale len polska metoda a pride mi chore ze poliaci sa stavaju "expertom" na anglictinu . Donedavna participovali na reklame callana a reklamovali ze je to vylepsene a dokonca aj obrazky v skole mali rovnake. A mimochodom same deti maju ako lektorov, takze prepac mam svoj nazor. A co sa tyka sudu ,ten este len bude a velmi sa na to tesim :-) a mozem zopakovat som spokojny do akej skoly chodim, nemenil by som metodu :) bol som aj v royal school aj v chantale a tak isto skvely pristup
getskills
16.12.11,10:11
Kurzy anglictiny, školenia, workshopy anglické, ale aj napríklad výučba gitary po anglicky...v mieste tvojho bydliska
http://www.getskills.com/kurzy-anglictiny-anglicky-jazyk
magdamagduska6
19.07.12,12:29
ked sa v tom nevyznas tak tu neprezentuj take nazory. Ze vraj stara, je to rokmi overeny system vyucby na celom svete. Nie ako ten polsky nepodarok co Empire uci - Direct
magdamagduska6
19.07.12,12:32
callanova metoda je super a ta polska kopia je totalny prepadak. Len Empire chce ziskat konkurencnu vyhodu na trhu a prezentovat sa, ze maju nieco ine a lepsie. V skutocnosti je to cele zle ale samozrejme nemozu sa vratit ku Callanovi
Miska245
28.12.16,13:24
Ahojte :) študujem právo ( som v treťom ročníku) a na škole už vôbec nemáme angličtinu. Chcem začať navštevovať nejaký kurz, ale neviem si vybrať. Celkom sa mi pozdával tento : http://thebridge.sk/produkt/pravnicka-anglictina-individualne . Nemáte niekto skúsenosti s týmto kurzom? ... veľmi by mi to pomohlo :) ďakujem
peta49
30.08.17,16:55
Nezabudnite, že pri učení jazyka je veľmi dôležité, aby ste sa ocitli v prostredí, ktoré je pre cudzí jazyk typické. Ak navštevujete jazykovú školu, lektor by mal rozprávať výhradne po anglicky. Počúvaním sa vám jazyk vštepuje do pamäti, zoznamujete sa s výslovnosťou a skladbou viet. Anglické prostredie si vytvoríte aj tak, že si pustíte anglický seriál, film alebo budete čítať anglické knihy.
misomiso
30.08.17,19:41
Callan je fajn, ale nie ako hlavna metoda, ale na "zrychlenie" motoriky reci. Ja sa celkom cudujem ludom, ktori chodia na kurzy. Odkedy vymysleli pocitac, mozete sa ucit ovela efektivnejsie doma.

Predpokladam ze sa nebavime o kurzoch v Dolnej Marikovej. Zoberme si teda napr. Bratislavu. Priemerny cas na dochadzanie kamkolvek je 30 minut. Ak si chcete nechat rezervu na problemy s parkovanim alebo vynechany spoj, vyrazate 45 minut skor. Robili ste pred tym v zahrade alebo ste doma vysavali? Cize nepojdete tam spoteni, sprcha u muzov + 15 min, u dam....radsej pomlcim...

Suma sumarum, na to, aby som sa hodinu ucil, musim minut minimalne tri hodiny casu. A tu hodinu sa lektor nevenuje iba mne, ale aj inym. Ja som sa naucil na PC. Vtedy fical Langmaster, bolo to vynikajuce. Mal som aj ine, ale LM bol najlepsi. Teraz neriesim ci "whilst" alebo "while", ked neviete ani slovo a potrebujete sa plynule dohovorit, tak sa musite naucit tvorit vety aspon z 5000 slov, a nie riesit najake detaily ze nejake slovicko uz je 6,5 roka out of date.

Skoda ze ten Langmaster zakapal, ale urcite su aj dnes nejake dobre Anglictiny na PC Su aj stranky, napr. helpforenglish.cz, zadamo. Dalej potom knihy, casopisy, treba vyberat take, co cloveka bavia a tiez podla profesie, ktoru budete v anglictine vykovavat. A samozrejme treba vyuzit kazdu prilezitost na osobne stretntia.