Kurco
19.06.09,12:43
Dobrý deň !

Chcel by som sa s Vami poradiť pri riešení môjho problému. Ako živnostník podnikám v oblasti sadrokartonových prác. Firme, pre ktorú som vykonál dane práce, som vystavil faktúry zhruba na 2500 eur. Tieto faktúry sú stále nevyplatené pričom ich doba splatnosti už dávno vypršala. Chcel by som sa teda spýtať aké sú moje možnosti pri ich vymáhaní resp. čo k tomu potrebujem, aby som peniaze za vykonanú prácu ešte niekedy videl

Ďakujem Vám veľmi pekne
KEJKA
19.06.09,10:54
čo je to dávno vypršala? po 4 rokoch je tvoja pohľadávke premlčaná, minimálne si nechaj písomne potvrdiť uznanie záväzku.
Treba ich naháňať, komunikovať s nimi, prípadne ich dať na súd.
Čím dlhšie otáľaš, tým je menšia pravdepodobnosť úspechu.
Kurco
19.06.09,11:01
No v mojom prípade znamená davno asi 3 mesiace od najstaršej faktúry... a komunikácia s firmou asi nepripadá už do úvahy,keďže mi vyplatenie už viac krát zaručili a stále nič...
KEJKA
19.06.09,11:03
pošli ešte predžalobnú upomienku a daj to právnikovi.
Kurco
19.06.09,11:09
rozmýšlam nad tým ale jediný doklad, ktorý mám, je faktúra s orazeným prevzatím od tej firmy. Preto sa chcem poradiť či to stačí kým to začnem vzňymáhať prostredníctvom advokáta?
KEJKA
19.06.09,11:22
prevzali to. je dosť možno,. že bude stačiť list od neho a firma sa spamätá a zaplatí. Ak by to malo ísť na súd, a oni budú tvrdiť, že je fa neplatná, asi budeš musieť vykonanie prác dokazovať ty. A tam bude dôležitá zmluva alebo preberací protokol.
Kurco
19.06.09,11:25
No asi to budem musieť teda skúsiť právnou cestou a dúfať, že všetko potrebné mám. Veľmi pekne ďakujem za postrehy!!
16lukasko
19.06.09,11:57
a čo ti povedali?? prečo ti to neuhradili?? snaž sa radšej s nimi dohodnúť.. tak vieš ked ako firma nemajú peniaze.. tam súd nepomôže.. a právnici sú drahí a súd dlhý
Kurco
19.06.09,12:10
no veď keď oni vždy povedia, že do konca týždňa budú peniaze na účte a stále nič.. a keď sa snažím nejako dohodnúť vždy povedia toto isté a spravili to už asi 4 krát... vieš ja som sa snažil dohodnúť, navrhol som im nech teda pošlú aspoň časť penazí s čím súhlasili a stále nič...
KEJKA
19.06.09,15:51
hej, toto v poslednom čase poznám aj ja....... a čakám podstatne dlhšie a stále nemám odvahu ísť tou súdnou cestou.
Ja som ťa nenahovárala na súd, ale aspoň cestou právnika im poslať výzvu, zvykne to pomôcť, dlžník si uvedomí, že mu hrozia aj zvýšené náklady, ak súd prehrá.......
Lenka1979
19.06.09,16:24
My sme súd požiadali o vydanie platobného rozkazu na jednu firmu, ktorá nám neplatila naše pohľadávky. Zo súdu nám poslali oznámenie na zaplatenie poplatku pre vydanie platobného rozkazu a musím povedať, iba toto oznámenie som im odfaxovala, aby boli v obraze, že už to myslíme smrteľne vážne... a začali platiť ako nikdy:D Nakoniec sme nemuseli ani platiť poplatok súdu.:D
Len toto vyskúšaj a uvidíš, ani právnikov nemusíš platiť- teda keď to zaberie ako nám. Veľa šťastia.;)