redsonja
19.06.09,14:23
Po asi rok trvajúcom reklamačnom konaní mi spoločnosť Slovak Telecom uznala reklamáciu ohľadom podlžnosti, ktorá vznikla po viacnásobnom pochybení zo strany zamestnancov danej spoločnosti / nebol mi umožnený prístup k faktúram/. Medzitým ale začali odo mňa vymáhať dlžnú sumu prostredníctvom tretej strany. Po uznaní reklamácie nastala obojstranná dohoda, že ja Slovak Telecomu vyrovnám podlžnosti na základe zaslania opisov faktúr a odpočítania všelijakých pokút, za čo mi oni opäť zaktivujú VRI pripojenie. Včera mi však prišla výzva k platbe od avizovanej tretej strany - upravená dlžná suma plus cca 60 € ako poplatok za mimosúdne vyrvnanie. Je možné, že ja ako poškodená strana som povinná platiť niečo takéto spoločnosti poverenej vymáhaním pohľadávok, keď túto spoločnosť oslovila strana, ktorá reklamačný proces v zásade prehrala? Mimochodom, moja podlžnosť bola postúpená vymáhačom tak trochu nezákonne -Slovak Telecom ma nevyzval písomne na úhradu podlžnosti pred tým, ako postúpil moju dlžobu tretej strane. Vie niekto poradiť?
Mária27
19.06.09,12:38
Prečítaj si ešte raz dohodu o urovnaní dlhu, aj drobné písmená, či tam nie je uvedené, že doterajšie výdavky na reklamáciu hradíte napoly, alebo či tam nie je poplatok za vyrovnanie inak uvedený. Dobrovolne by som neplatila nič.
redsonja
19.06.09,14:04
Vďaka za reakciu, dohoda o urovnaní dlhu de facto neexistuje. Na základe oznámenia o výsledku prešetrenia sťažnosti som im písomne odoslala súhlas so zrušením odstúpenia od zmluvy. Ďalej citujem: " Na základe Vášho písomného suhlasu dôjde k stornovaniu poplatkov - pokút za porušenie zmluvných podmienok služby a k stornu poplatkov za službu VRI za obdobie 8/2008, kedy bola služba vypojená z prevázky. Faktúry za telekomunikačné služby za obdobie 5, 6,a7/2008ponechávame v platnosti v plnom rozsahu."
Ďalej ani zmienka o nejakých iných poplatkoch. Na telefónnom čísle uvedenom v liste sedí operátor, ktorý sa mi k tomu vyjadriť nevie, nieje kompetentný ma prepoiť na nikoho z reklamačného oddelenia a písomná forma riešenia je na porazenie naťahujem sa s nimi už cca rok a mám pocit, že si tam všetci sedia na kábli. Priamo na pobočke to isté, nič nevedia, nič nemôžu a podobne.