tokan3
19.06.09,16:34
Chcel by som sa poradiť ohľadom problému s cd mechanikou na mojom notebooku.Mechanika mi doteraz išla bez vážnych problémov, ale teraz mi nechce otvárať cedečká.Keď som sa chcel dopátrať k problému, napísalo mi, že je na mechanike kód 10.Neviem čo mám robiť.Dá sa cd mechanika na notebooku odinštalovať a potom znova nainštalovať??Za odpovede ďakujem
buchač
19.06.09,15:10
Chcel by som sa poradiť ohľadom problému s cd mechanikou na mojom notebooku.Mechanika mi doteraz išla bez vážnych problémov, ale teraz mi nechce otvárať cedečká.Keď som sa chcel dopátrať k problému, napísalo mi, že je na mechanike kód 10.Neviem čo mám robiť.Dá sa cd mechanika na notebooku odinštalovať a potom znova nainštalovať??Za odpovede ďakujem

U mňa to funguje podľa tohoto .....:
fachman
20.06.09,06:24
Zdravím poraďákov,ako je to v prípade,keď cd romku teda jej ikonu,v okne tento počítač nenajdem,kde je chyba?Treba ju odinštalovať a zasa nainštalovať?Ďakujem.
Stevo5
20.06.09,07:23
Fachman - skús toto - už sa tu o tom písalo, kopírujem z môjho predchádzajúceho príspevku:
Tento problém -"zmiznutie" mechaniky CD/DVD niekedy spôsobuje konflikt po nainštalovaní niektorých programov. Na fórach som našiel toto:

Microsoft popisuje jeho riešenie tu:
http://support.microsoft.com/kb/314060/EN-US/

Alebo -
Treba ist do Nudzoveho rezimu visty; XP (Safe mode), pomocou F8, v spravcovi zariadeni treba uplne odobrat DVD mechaniku aj s ovladacom. Je tam taka moznost ze odobrat, nasledne je potrebne restartovat Win. Potom nechat nabehnut normalny rezim a v spravcovi zariadeni dat v ponuke akcie, vyhladat zmeny hardvaru. Mechanika sa nainstaluje v poriadku. Dolezite je ale ze tento postup nie je trvalym riesenim a ked sa tento problem vyskytne opat treba to zopakovat.

Alebo takto: Treba si stiahnut aplikaciu, ktora tie ovaladce mechaniky opravi. Takze pojdes do nudzoveho rezimu (F8) a tam tu aplikaciu spustis. A to je vsetko. Bude restart a uz mas mechaniku opat viditelnu. Toto riesenie by malo byt trvale.
Upozornujem ze to o com tu pisem je prevzate z rôznych fór. Link, ktory tu uvadzam je povodny odkial som si tu aplikaciu stiahol ja:
http://dougknox.com/xp/scripts_desc/xp_cd_dvd_fix.htm
tokan3
20.06.09,12:44
A ako sa na Viste dostanem do núdzoveho režimu??
tokan3
20.06.09,13:30
Ďakujem veľmi pekne, použil som ten druhý postup a už to ide.Vrelá vďaka
Stevo5
20.06.09,14:40
Ďakujem veľmi pekne, použil som ten druhý postup a už to ide.Vrelá vďaka
Tak fajn, dúfam že to vydrží.