nikulik
27.07.05,11:37
Zaujímalo by ma, ako sa podla normy pisu prilohy, ked je jedna priloha, ked je spomenuta v texte, ked nie je spomenuta v texte, viete niekto?
vladan
27.07.05,09:41
Zaujímalo by ma, ako sa podla normy pisu prilohy, ked je jedna priloha, ked je spomenuta v texte, ked nie je spomenuta v texte, viete niekto?
1. ak je spomenutá v texte, tak stačí uviesť pod "S pozdravom" iba Príloha (slovo Príloha píšeš na štvrtý voľný riadok pod "S pozdravom" - čiže 3 riadky vynecháš a píšeš na štvrtý)

2. ak príloha nie je spomenutá v texte, tak pod "S pozdravom" napíšeš toto:
Príloha
1x žiadosť
nikulik
27.07.05,09:43
Ale pamätam si, ze moze byt aj takto: 2 prílohy, alebo 3 prílohy, len neviem ci potom pod to treba vypisovat ake prilohy alebo nie.
vladan
27.07.05,09:47
Ale pamätam si, ze moze byt aj takto: 2 prílohy, alebo 3 prílohy, len neviem ci potom pod to treba vypisovat ake prilohy alebo nie.nikulik, pýtala si sa iba na jednu ;) ... ak máš viac, tak namiesto slova Príloha, dáš Prílohy, ale nie 2 prílohy. Ostatné platí ako v predchádzajúcom mojom príspevku - ak máš viac príloh, ktoré nemáš spomenuté v texte, tak uvádzaš takto:
Prílohy
1x žiadosť
1x životopis

len teraz neviem, či si dobre spomínam, že ak máš viac príloh, tak to je jedno, či napíšeš Príloha alebo Prílohy



TOTO JE OPRAVA PRÍSPEVKU
Takže predsa si musím zopakovať NORMU :D ... podľa normy sa píše takto:

Prílohy sa uvádzajú vľavo od zvislice po vynechaní 3 – 4 prázdnych riadkov pod posledným riadkom textu listu nasledovne:


a) slovom Príloha (ak ide o jednu prílohu) – zvýrazneným podčiarknutím, tučným písmom alebo ich kombináciou;

b) počtom príloh (ak sú vymenované v texte) - zvýrazneným podčiarknutím, tučným písmom alebo ich kombináciou;

c) vymenovaním pod nadpisom Prílohy, pričom nadpis Prílohy sa zvýrazňuje podčiarknutím, tučným písmom alebo ich kombináciou. Názvy príloh sa píšu s veľkým začiatočným písmenom a nezvýrazňujú sa; za nadpisom ani za prílohami nie je žiadne interpunkčné znamienko a nevynecháva sa prázdny riadok.


PRÍKLAD:

Príloha
3 prílohy

Prílohy
Rodný list
Diplom
Životopis
nikulik
27.07.05,09:52
vladan, aby som pochopila aj ja, lebo mne treba polopate vysvetlit, takze:
Príloha - to je to a)
3 prílohy - to je b)
Prílohy - to je c)
Životopis
Rodny list

dobre som to pochopila???
ZuzulkaB
27.07.05,10:39
Super téma...
nikulik
27.07.05,10:49
Tak ako? dobre som to pochopila? mam v tom chaos, v tych prilohach...:confused:
vladan
27.07.05,12:11
vladan, aby som pochopila aj ja, lebo mne treba polopate vysvetlit, takze:
Príloha - to je to a)
3 prílohy - to je b)
Prílohy - to je c)
Životopis
Rodny list

dobre som to pochopila???
áno, aj ja to tak chápem :D
rada
15.08.05,17:53
Ja ešte pri použíti viac príloh v texte používam nasledovné :
Prílohy : podľa textu
Keďže nemám k dispozícii príslušnú normu poradíte mi či je to v rozpore alebo v súlade s normou?
Ďakujem
Prue
16.08.05,01:38
Prílohy by mali byť uvedené tak ako uvádza Vladan vo svojom príspevku.
Stina
16.08.05,05:32
Vladanov návod je dobrý, tiež to tak robím
Janca
16.08.05,07:08
Úprimne sa priznám, nedávam tejto problematike až takú vážnosť, ale nakoľko ste ju rozbehli, už by som chcela vedieť viac a preto Vás prosím o odvolávku na normu, ktorá tieto náležitosti určuje. Dík.
Hlinkovx
16.08.05,07:16
Vladanov návod je dobrý, tiež to tak robímlen pre info...VLADAN je Vlaďa a je to žena.....:D
Ziarowka
21.12.05,15:50
Ešte jednu malú drobnosť k tým príloham... prílohy sa zvýrazňujú tak ako je zvýraznené heslo veci v liste. T. j. ak je heslo iba tučným písmom, slovo prílohy zvýrazňuje iba tučným písmom bez podčiarknutia. Ak je aj tučné aj podčiarknuté, slovo prílohy zvýrazňujeme aj tučným písmom aj podčiarknutím...