m.bernat@atlas.sk
19.06.09,21:39
Sme piati živnostnici ktorym za 3 mesiace nezaplatil faktury za vykonanú prácu v zmysle dohody.Zme zúfalý. Kde sa dá takýto ... zverejniť a ako to od neho vymôcť. Piatim rodinam chýba na živobytie.:mad:Prosíme o radu.
Andyke
19.06.09,20:12
Posielali ste firme upomienky ? Čo Vám odpísali? Príp. urgovali ste úhradu telefonicky?
Posledná možnosť : obráťte sa na súd. Ale to tiež potrvá.
KEJKA
19.06.09,20:22
spojte sa, chodte za právnikom, je možné ho dať do konkurzu......
určite si to rozmyslí a radšej zaplatí.
m.bernat@atlas.sk
19.06.09,20:31
Bolo to aj osobne stretnutie. Stale oddaluje a vodi nas za nos.Na telefon už nedviha.Posielali sme mu faxom,mailom osobne mal to nam vyplatit už v niekolkych terminoch.Odtrhol nam dve zakazky co sme mali dokoncit to je cca ešte na 8 mesiaco práce.Jeden den sme prisli do prace a nasu prácu robili iny z U.P.-udajne. Ten chlap je dlžny SP 18200€ kde by sa dal vyvesiť na nastenku ako odstršujuci priklad.
KEJKA
20.06.09,04:55
SP si s ním poriadok urobí, majú na to účinné metódy.
U vás je to iné. Ak budete otáľať,peniaze už isto neuvidíte.
Opakujem, chodte spoločne za právnikom, o výdavky sa podelíte.
Ak je viac veriteľov, je možné ho dať do konkurzu a ten sa už zverejňuje. Na porade sa sícew môžeš pýtať, sťažovať, ale podľa mňa je evidentné, že vás vodí za nos.
m.bernat@atlas.sk
20.06.09,05:11
Velmi dakujem za radu. neviem ci je lepsie-rýchlejsie prvej ist cestou mediacie a medializacie a až potom k právnikovy alebo naopak.
KEJKA
20.06.09,05:18
určite k právnikovi.........
ak dlhuje SP, tak tam už medzi dlžníkmi zavesený je. Ak by napr.žiadal o úver,
tak ho nedostane.Nedostane nazad DPH do 30 dní, ak je platiteľom, atp.
pár živnostníkov, ktorí ho úverujú, mu už naviac neublíži.......
a potom aké zverejnenie? tu sa sťažuješ a tiež si meno, firmu nezverejnil......
m.bernat@atlas.sk
20.06.09,06:16
Dik za radu ako aj za kolegovPrepacte som na ziv. nieco cez rok a mam malo skusenosti. Miroslav Bernát ako aj firma má.
veronikasad
20.06.09,06:23
Skôr než pôjdeš právnikovi - máte s firmou, pre ktorú ste vykonávali činnosť, uzatvorenú nejakú zmluvu, v ktorej je dohodnutá aj splatnosť faktúr ? Máte od firmy prevzaté práce na základe nejakého preberacieho protokolu ? Máte potvrdenú kopiu faktúry, že vám ju firma prevzala, príp. doručenku z pošty ?
m.bernat@atlas.sk
20.06.09,06:50
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
Dáša_
20.06.09,07:02
spojte sa, chodte za právnikom, je možné ho dať do konkurzu......
určite si to rozmyslí a radšej zaplatí.

neviem, aké máš skúsenosti s konkurzami, ale v podstate som ešte nevidela konkurz, z ktorého by veriteľ dostal nejakú zaujímavú čiastku.

Skor som videla, že majiteľ nechal sro skrachovať, medzitým si založil na novo inu firmu a veriteľom ostali oči pre plač.

Ale za právnikom by som išla určite, občas pomôže list s oficialnou hlavičkou.

A samozrejme sa treba popozerať po inej práci...
veronikasad
20.06.09,07:07
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
Aj keď ste už po skúšobnej dobe - bol odberatel spokojný s kvalitou vašej práce ?
Nezaplatenie faktúr je jedna vec - to je teraz "moderné" zvaľovať na krízu - tu pomôže konzultácia s právnikom a možno aj nejaká výzva na úhradu v jeho mene - a ukončenie spolupráce druhá ...
Dáša_
20.06.09,07:13
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.

vy ste vlastne robili akokeby ste boli zamestnani? Ale v skutocnosti vas mal vyplacat ako zivnostnikov?
m.bernat@atlas.sk
20.06.09,07:29
nepoznate takeho na danu problematiku?
KEJKA
20.06.09,07:49
Mame uzatvorenu obchodnu zmluvu z dobou splatnosti fakturi+ostatne podmienky spoluprace na skusobnu dobu a po skusobnej dobe. sme po skus. dobe. Co sa týka zacatia a ukoncenia prac bolo to ustne . tak sme sa dohodli pred podpisovanim obchodnej zmluvy . Co je zaujimave poslal nas prec , a ani sme o tom nevedeli a robil nabor z UP.Pre takyto pripad odstavec v O.Z ktora osetruje takyto postup.
to je pracovný pomer, obchodná zmluva sa neuzatvára na skusonu dobu
určite by som to posunula o.i. na inšpektorát práce

neviem, aké máš skúsenosti s konkurzami, ale v podstate som ešte nevidela konkurz, z ktorého by veriteľ dostal nejakú zaujímavú čiastku.
i...
ani ja, mne ide o oficiálny postup, vdaka ktorému by som dúfala, že sa majiteľ zľakne, a radšej zaplatí.


vy ste vlastne robili akokeby ste boli zamestnani? Ale v skutocnosti vas mal vyplacat ako zivnostnikov?
asi áno, doplatili na svoju neskúsenosť

nepoznate takeho na danu problematiku?
každý právnik sa zaoberá problematikou obchodného alebo občianskeho zákonníka. Môžem ti poslať kontakt, ale odkiaľ si?
veronikasad
20.06.09,07:51
každý právnik sa zaoberá problematikou obchodného alebo občianskeho zákonníka. Môžem ti poslať kontakt, ale odkiaľ si?

Nitrianske Rudno = okres Prievidza
Dáša_
20.06.09,07:53
to je pracovný pomer, obchodná zmluva sa neuzatvára na skusonu dobu
určite by som to posunula o.i. na inšpektorát práce


súhlas, toto bol špekulant. A veľký. Ten išpektorát práce by mohol byť. Ale obávam sa, že takýto sa nezľakne ničoho.
KEJKA
20.06.09,07:58
Nitrianske Rudno = okres Prievidza
mne nejde otvoriť profil, tak som to nevedela zistit.

súhlas, toto bol špekulant. A veľký. Ten išpektorát práce by mohol byť. Ale obávam sa, že takýto sa nezľakne ničoho.
aj ja.
Bohužiaľ v okoli Prievidze právnika nepoznám. Ale prejdi sa po meste, a chodte na konzultáciu, za to sa nezvykne platiť.
veronikasad
20.06.09,08:06
nepoznate takeho na danu problematiku?
Pozri do tlf. zoznamu - Zlaté stránky Prievidza-Zvolen. Pod Advokátskou kanceláriou nájdeš mnoho právnikov, skús sa informovať. Kedysi môj bývalý zamestnávatel spolupracoval s JUDr. Krškom
m.bernat@atlas.sk
20.06.09,08:16
som -sme Od prievidze ja z nitrianskeho rudna ale aj tak vam vsetkym dakujem v pondelok sa stretneme a spolocne ideme na to.este raz dik dik za drahocenne rady
iriska
20.06.09,11:20
podajte na súd návrh na vydanie platobného rozkazu (dá sa použiť aj "rýchly" platobný rozkaz), platí sa poplatok 6% z vymáhanej sumy... právnik to dokáže napísať. Takýto plaťák by ste mali mať v rukách tak do 14 dní, ak sa odporca neodvolá máte právoplatný exekučný titul
mona091
20.06.09,11:44
v kazdom pripade ale PRAVNIKA, sami si neporadite,

inac skusenost z jednej firmy, kde prisli na podnet ich byvaleho pracovnika na kontrolu z IP - prisla pani do firmy, spytala sa, ci je tam niekto z veducich, zavreli sa na 5 min., potom odkracala, nikoho na pracovisku nekontrolovali, a odvtedy v tej firme je vsetko tak ako bolo dovtedy, a vsetko je OK,
len ten byvaly pracovnik zase nemal pravdu, a jeho podnet na preskumanie zamestnavania na cierno nenasiel odozvu,

takze, aj taketo podnety treba dokladne pripravit a ustriehnut vykonanie