GumiDek
20.06.09,11:03
Caute PORADACI mam problem jedneho dna neviem ako sa to stalo ale v celom PC a aj na nete a v hrach mam hrube pismo. Neviem ako je to mozne poradite?! Mam Vistu.

Dik :confused:
sondaw
20.06.09,10:30
Zkus Ovládací panely>Individuální nastavení>Upravit velikost písma (DPI) a mrkni se, jestli máš nastaveno Výchozí
GumiDek
20.06.09,12:07
jj mam Vychozi 96 DPI .. :(
sondaw
20.06.09,13:03
Zkus vrátit PC bodem obnovení do dne, kdy bylo všechno OK, napiš kde se ti písmo změnilo, jestli v nabídkách, kontextu, panelech nástrojů (to se dá nastavit potom i ručně) případně jestli se ti sem podaří dát nějaký screen, bylo by možná jednodušší najít řešení
GumiDek
20.06.09,13:54
no na plose to je ok ikony sou rovnako ale na netu pres Mozzilu text na strankach je hruby a i v hrach..
sondaw
20.06.09,14:35
Ahoj, hledala jsem chybu v systému, protože jsi psal, že ti to dělá v celém PC. Posílám ti obrázek, jak to mám nastavené ve FF já, zkontroluj přes Nástroje>Možnosti>Obsah
Pokud to nepomůže, mohl ti to změnit nějaký doplněk nebo jeho aktualizace, budeš to muset asi zkusit přes Mozilla Firefox>Safe mode, kdy se FF spustí bez doplňků.
Dej vědět, jestli to máš takhle nastavené, jinak napíšu co dál v tom safe mode
GumiDek
21.06.09,09:21
Ahoj, hledala jsem chybu v systému, protože jsi psal, že ti to dělá v celém PC. Posílám ti obrázek, jak to mám nastavené ve FF já, zkontroluj přes Nástroje>Možnosti>Obsah
Pokud to nepomůže, mohl ti to změnit nějaký doplněk nebo jeho aktualizace, budeš to muset asi zkusit přes Mozilla Firefox>Safe mode, kdy se FF spustí bez doplňků.
Dej vědět, jestli to máš takhle nastavené, jinak napíšu co dál v tom safe mode

ten prilohu co si mi tam dal ,to kde najdem v PC?! ..ako Ovladaci Panel/?! a co dal neumim to najit..nasel sem jen Pismo ale tam sou jen druhy pisma a ne nastaveni..dik
sondaw
21.06.09,11:35
Zdravím, když jsi upřesnil, že v počítači je to v pořádku a dělá ti to jen na netu přes Firefox, hledala jsem nějakou možnost v nastavení Firefoxu a odtud je ten obrázek.
Otevři tedy Firefox>Nástroje>Možnosti>Obsah>Písma a barvy a klepni na Rozšířené - odtud je ten můj obrázek a tam si zkontroluj nastavení
GumiDek
21.06.09,15:40
Zdravím, když jsi upřesnil, že v počítači je to v pořádku a dělá ti to jen na netu přes Firefox, hledala jsem nějakou možnost v nastavení Firefoxu a odtud je ten obrázek.
Otevři tedy Firefox>Nástroje>Možnosti>Obsah>Písma a barvy a klepni na Rozšířené - odtud je ten můj obrázek a tam si zkontroluj nastavení

hmm zvlastni firefoxem to asi neni protoze to mam uplne stejne..problem bude asi v nastaveni nekde ve windowsu fakt nevim ale pomaly si zacinam zvykat :D ale chcu tenhle problem kazdopadne vyrezit.. :(
sondaw
21.06.09,16:35
Podívej se v Zobrazit, jakou máš nastavenou znakovou sadu a ještě zkus, jestli ti totéž dělá v Internet Exploreru
pistik71
21.06.09,18:40
Ovladaci panel - Prisposobenie - Farba a vzhlad okien. Pripadne skus prepnut na nejaky iny motiv a potom spat.
misoft
22.06.09,17:46
PTM klik na plochu>Vzhľad>dole je Spresniť>nájdi si v rolovacom menu vo Vzhľad-spresnenie názov Položka, vyber Ponuka. Nižšie si určíš Písmo - dáš typ písma a pozri sa, či nemáš "stlačené" B (Bold). Tým sa určuje typ a efekty písma na ploche a v ponukách.
MiChAeLoKGB
05.12.09,21:42
Zdravím,

dnes sa mi stalo presne toto isté čo aj jemu. :eek: Všetko čo ste tu písali som už skúšal a nič ma nenapadalo tak som začal Googliť a našiel som toto vlákno. Podám Vám viac informácií keďže sa považujem za skúseného používateľa PC ale s týmto si fakt neviem rady (dúfam že dodatočné info to pomôžu vyriešiť) :rolleyes:.

Mne sa to stalo po tom ako som stlačil omylom nejakú skratku. Niečo s CTRL/ALT (alebo oboma) + s tlačidlami okolo "malého" ENTERu. Vo väčšine programov mám hrubé písmo (v niektorých je šikmé). :confused: Napadlo ma že to je niečo s grafickou tak som zapol CCC a tam mi vypisovalo že mi chýbajú niektoré fonty. Chýbal mi napr COURIER NEW NORMÁLNY, ARIAL BOLD a ešte asi 15 typov fontov :eek: (možno aj viac, niesom si istý keďže som ich mal cez 500:D), tak som si všetky čo som mal v laptope a šli skopírovať poslal do PC a nainštaloval no stále to blbne. Prišiel som na to že mi to aj viac vyťažuje mašinu. Blbne nastavovanie niektorých vecí a ešte nejaké veci na ktoré som neprišiel. Dal som aj bod obnovy, to ma napadlo asi ako 4tá vec no nepomohlo. Vrátilo mi rozmiestnenie súborov na ploche a ešte nejaké súbory no blbne to naďalej:mee:. Až tak by mi to nevadilo keby že to bolo len o hrubom písme.

Plánujem počkať zo 3 dni či to nejako vyriešime, ak sa nikto neozve do 3ch dní tak preinštalujem windows, ak sa niekto zve tak sa budem snažiť až do iskriaceho konca. Vistu tom si prestavil podľa seba aby neblba ako iným užívateľom a nakoniec ma skolí vlastná chyba :(

Ďakujem všetkým čo sa mi pokúsia pomôcť.

S pozdravom
MiChAeLoKGB:cool:






Takže:

Ešte som cockal kade tade po zákutiach temnej stránky Googlu a našiel som čo som hľadal. Pridávam sem RAR v ktorom je VistaFontRegistryFix. Stačí zapnúť, počkať, reštartovať PC a tešiť sa. Ale bacha mne to trochu zmenšilo písmo. Musím to ručne prestaviť:cool: No aj tak v Mozille mi to nejako stále blbne ale uvidím či to opravím. Dám vedieť.

Mozilla:

Zatiaľ som to fixol tak že v: nástroje > možnosti > obsah > Písma a Farby POKROČILÉ > Povoliť používať stránkam vlastné písma namiesto tých vyššie vybraných (odfajknúť)


Prikladám:
WindowsVistaFontRegistryFix.rar (658 B)
Download ►►► power-gamers.sk/WindowsVistaFontRegistryFix.rar