zlata_rybka
20.06.09,13:43
Zdravim,

chcela by som poprosit o radu - s manzelom vlastnime byt v 1/1, ale manzel sa rozhodol, ze chceme aby cely byt som vlastnila iba ja. Ako sa to da urobit, aby sme prepisali cely byt na mna v podiele 1/1?

Dakujem
Xanti
20.06.09,12:00
Zdravim,

chcela by som poprosit o radu - s manzelom vlastnime byt v 1/1, ale manzel sa rozhodol, ze chceme aby cely byt som vlastnila iba ja. Ako sa to da urobit, aby sme prepisali cely byt na mna v podiele 1/1?

Dakujem :eek: Tak toto sa urobiť nedá, stále by byt patril do BSM.Nech by bol na LV napísaný ktokoľvek z vás. Jediná šanca je požiadať súd o zúženie alebo zrušenie BSM a vtedy ak by ste prepísali byt na teba tak by si bola výlučný vlastník.
Mária27
20.06.09,12:03
:eek: Tak toto sa urobiť nedá, stále by byt patril do BSM.Nech by bol na LV napísaný ktokoľvek z vás. Jediná šanca je požiadať súd o zúženie alebo zrušenie BSM a vtedy ak by ste prepísali byt na teba tak by si bola výlučný vlastník.

BSM sa dá obmedziť len do budúcnosti.
zlata_rybka
20.06.09,12:31
Dakujem velmi pekne. Takze ked si dame napr. zuzit BSM notarskou zapisnicou a potom tu notarsku dame na kataster, bola by sanca ze na zaklade toho ma napisu ako vylucneho vlastnika?
Xanti
20.06.09,13:07
Nemám pocit, že by sa BSM dalo zúžiť len notárskou zápisnicou. Tuším treba podať návrh na súd, riadne to odôvodniť a súd rozhodne či schváli zúženie alebo zrušenie BSM.
olybaba
20.06.09,14:00