Benko
21.06.09,08:28
Dobré ráno,
riešim problém s kanceláriou. Robím účto, už iba 4 malé sro. Mám v prenájme kanceláriu, ale zdržujem sa tam len keď čakám klienta. Robím obykle večer a doma. Rozšíriť činnosť v najbližšej dobe neplánujem. Náklady na kanceláriu ma začínajú zaťažovať. Uvažujem ukončiť nájom, len neviem ako riešiť stretnutia s klientami. V byte určite nie.
Predpokladám, že nie všetci majú kancelárie. Prosím vás, ako to máte vyriešené?
Ďakujem
KEJKA
21.06.09,06:42
ja som zrušila kanceláriu a už dva roky fungujem bez nej. Ide to. Za celý ten čas som mala raz !! problém s klientom a stretnutím. Takže som rada, že som sa tak rozhodla.
Klientov navštevujem - preberám doklady a odnesiem výsledky, robím doma - kanceláriu mám vlastne v dome ale je to iba pracovňa, nie miesto na stretnutia. Za celý ten čas sa mi stalo 4x, že som prijala klienta doma, aj to bolo viac-menej na kamarátskej báze.
Chcem tým povedať, že klienti, aspoň moji, vítajú, že nemusia merať cestu za mnou, vlastne šetrím ich čas. Každá firma má svoje sídlo, prevádzku, takže problémy riešim u nich.
Pri dnešnej e-komunikácii stretnutia nie sú časté, skôr sporadické - niekoľkokrát do roka.
Veľkých klientov aj tak spracúvam priamo u nich, resp. moja účtovníčka vo vyhradených priestoroch, tak to bolo dohodnuté.
Dáša_
21.06.09,06:46
Dobré ráno,
riešim problém s kanceláriou. Robím účto, už iba 4 malé sro. Mám v prenájme kanceláriu, ale zdržujem sa tam len keď čakám klienta. Robím obykle večer a doma. Rozšíriť činnosť v najbližšej dobe neplánujem. Náklady na kanceláriu ma začínajú zaťažovať. Uvažujem ukončiť nájom, len neviem ako riešiť stretnutia s klientami. V byte určite nie.
Predpokladám, že nie všetci majú kancelárie. Prosím vás, ako to máte vyriešené?
Ďakujem

Ja som to vyriešila tak, že za klientom idem ja.

Ale občas sa stane, že niekto príde za mnou - ale to je skôr vynimka a to prežijeme aj doma :)))
dragan.michal
21.06.09,07:09
Ja mam reklamku a nemam kancelariu. V pripade, ze treba s klientom stretnutie idem za nim. V pripade vacsich projektov kde treba prezentaciu mam dohodou s jednym kamaratom co mi pozicia jeho zasadacku.
Benko
22.06.09,16:07
Ďakujem za názor. Je rozhodnuté.
Pekný večer prajem.
karcoolka1
18.07.10,09:07
Hľadám, hľadám a nevidím....

Prosím o radu a dopredu ďakujem.

Nová sro so sídlom v rodinnom dome u otca jedného spoločníka. Súhlas majiteľa je, zmluva o prenájme časti domu na podnikanie nie je. Sro vykonáva len služby zámočnícke bez nákupu materiálu. Momentálne vyrába železné konštrukcie priamo u jedného odberateľa, teda v jeho výrobnej hale. Nárastom objednaných služieb narastá aj papierovanie. Odberateľ ponúkol na prenájom 1 kanceláriu na papiere. Zamestnanci sro majú miesto výkonu práce sídlo sro. Teda denne sú vyslaní na pracovnú cestu.
OTÁZKY:
1/ Musí mať sro nájomnú zmluvu s majiteľom rodinného domu?
2/Musí mať sro zmluvu s odberateľom, že služby sa vykonávajú v priestore odberateľa za 0 EUR?
3/ Ak si prenajme sro kanceláriu u odberateľa (zmluva bude), môže si dať nájom,energiu a nakúpené zariadenie do kancelárii do nákladov?
4/ Táto kancelária sa sa stáva prevádzkov sro? Teda treba vybaviť živnostenský,obchodný register,SP,ZP a i.?
5/ V prípade, že tá kancelária bude zriadená, má to vplyv na cesťáky zamestnancov?
Ice dive
18.07.10,09:53
odpovede v texte...

OTÁZKY:
1/ Musí mať sro nájomnú zmluvu s majiteľom rodinného domu?
pokiaľ chce majiteľovi RD platiť nejaké nájomné tak by zmluvu mali spísať, pokiaľ bude sro využívať dom bezodplatne zmluvu nemusia mať, ale bolo by dobré mať to vyriešené nejakou zmluvou s nájomným napr. 0 €... záleží od susedov a miestneho úradu, či budú chcieť robiť problémi... napríklad miestny úrad môže požadovať vyššiu domovú daň nakoľko sa nehnuteľnosť využíva na podnikanie...

2/Musí mať sro zmluvu s odberateľom, že služby sa vykonávajú v priestore odberateľa za 0 EUR?

predpokladám že s odberateľom majú dajakú zmluvu o dielo... - zhotovenie konštrukcie, tak by som do tej zmluvy čo majú doplnil, že dodávateľ bude dielo zhotovovať v priestoroch odberateľa... a tým pádom by to malo byť vyriešené...

3/ Ak si prenajme sro kanceláriu u odberateľa (zmluva bude), môže si dať nájom,energiu a nakúpené zariadenie do kancelárii do nákladov?

nájom áno, nakúpené zariadenie áno, problém vidím, len v energiách pokiaľ nemá kancelária samostatné merače na elektrinu, plyn a pod... skôr by som sa dohodol s prejnajímateľom, nech mi dá o niečo vyššie nájomné vrátane energií...

4/ Táto kancelária sa sa stáva prevádzkov sro? Teda treba vybaviť živnostenský,obchodný register,SP,ZP a i.?

no ja by som to tak nekomplikoval... pokiaľ sa tam nechystáte príjímať klientov (myslím obchod s otváracími časmi) a nedáte tam miesto výkonu zamestnancov... nevyhlasoval by som danú kanceláriu za prevádzku...

5/ V prípade, že tá kancelária bude zriadená, má to vplyv na cesťáky zamestnancov?[/QUOTE]

pokiaľ budú zamestnanci vysielaný na miesta výkonu práce ako doposiaľ nemá s tým kancelária nič spoločné...
karcoolka1
18.07.10,10:44
Veľmi pekne ďakujem.
Odpadol mi kameň.
Človek tuší, ako by to malo byť OK, len si to potrebuje odobriť.
Krásnu neďeľu prajem!
derek19
22.07.10,07:46
a ak mám sídlo účtovnej fimry (nie prevádzku) v rodinnom dome a tam mi chodia iba absolventi na prax (stálych zamestnancov nemám a klienti mi tam nechodia), tak musím to mať nahlásené ako prevádzku? Prípadne nemozem to nahlásit ako priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti?Dakujem
akina
23.07.10,09:04
a ak mám sídlo účtovnej fimry (nie prevádzku) v rodinnom dome a tam mi chodia iba absolventi na prax (stálych zamestnancov nemám a klienti mi tam nechodia), tak musím to mať nahlásené ako prevádzku? Prípadne nemozem to nahlásit ako priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti?Dakujem
Kde vykonávaš účtovníctvo? Ak nie v sídle, tak máš asi inú prevádzkareň, alebo chodíš spracovávať účtovníctvom priamo ku klientom, predpokladám. Potom prečo chodia k tebe absolventi na prax do sídla spoločnosti, ak tam v skutočnosti nič nespracuvávaš?
Ak ale v sídle vykonávaš aj účtovnícku činnosť, musíš adresu ohlásiť aj ako prevádzkareň.