uno81
21.06.09,08:39
ahojte poradáci---vymenila som si s priateľkou tlačiarne-môj Canon za jej Hp Photosmart 3100 a som už chorá z nej:mee:je to málo používaná tlačiaren,inštalácia prebehla v poho,ale vozík s náplnami sa mi nechce posúvať z ľava do prava,iba to rachotí a ked chcem vytlačiť nejakú testovaciu stránku,tak mi vypisuje,že je uviaznutý papier vo vnútri alebo,že držiak náplní je blokovaný...ale žiadny papier tam nie je,otvorila som to z predu aj zo zadu a nič:cool:..ale z prava do ľava sa to posúva samo,len ked som chcela vložiť náplne,tak som si to musela rukou posunúť a tak vložiť---čo s tým prosím môže byť?celý panel svieti,náplne blikajú/ale to asi preto,že sú plnené/a na boku pod hlavným vypínačom svieti stále tlačidlo phptosmart expres-ked ho stlačím ,nevypne sa-dakujem všetkým za radu!!!!!!ak ju ovšem do vtedy nevyšmarím z okna,lebo už som z nej hotová:D
Stevo5
21.06.09,10:53
Neviem ako je to u HP, ale pri Canon ak sa nekúpi originálna kazeta s atramentom, ale sa len naplní, tak je nutné vypnúť sledovanie hladiny atramentu na tlačiarni. Inak sa bude správať tak, ako by boli kazety s atramnetom prázdne.
Ďalšia možnosť - píšeš že kazeta bola plnená atramentom. Ale ty si si naplnila vyprázdnenú originálnu kazetu, alebo si ju naplnenú kúpila?
Ak si si len naplnila originál, tak by stačilo len vypnúť sledovanie atramentu. Ale ak si si kazetu kúpila, nie originál, ale len naplnenú, mohol by tam byť ešte jeden problém a to je - kontrolný čip - ten je na každej originál kazete. Bez neho sa tlačiareň správa ako by tam vôbec nebola kazeta s atramentom vložená.
Tiež sa mi nepáči že ti blikajú náplne. Myslím že blikať by nemali, maliby len svietiť (len ak je tlačiareň v režime výmeny kazety), blikanie znamená nejakú závadu ...
Ak kúpiš naplnenú kazetu, často tam čip nie je. Stačí ho prelepiť s originálnej kazety ( pozor, každá farba má svoj čip ... ) na kúpenú a malo by to fungovať.
Takže by si mohla skúsiť - podľa návodu - vybrať kazety s atramentom, skontrolovať či je na nich čip, očistiť ho aby mal čisté kontaktné plošky a znovu ich dôkladne vložiť späť, vypnúť sledovanie atramentu a tak vyskúšať.
To samozrejme platí ak nie je tam iná závada.
Dúfam že ste si vymenili aj manuály k tlačiarňam, malo by tam byť napísané ako sa vypne sledovanie hladiny atramentu na HP a tiež ako správne meniť náplne s atramentom. Alebo - skús zavolať priateľke či ti neporadí.
Viac neviem poradiť, možno ti niekto kto má skúsenosť s tvojím typom tlačiarne napíše konkrétnejšiu radu.
Ak je to nad tvoje sily, je tu ešte servis.
kero64
21.06.09,12:00
Mám túto tlačiareň doma a mal som ju aj chvíľu v práci. Doma je o.k., ale v práci som mal podobný problém. Chyba bola v novej náplni. Tak sme cartridge vyreklamovali a už išla v poriadku. Samozrejme tam môže byť aj veľa iných príčin. Zlé ovládače, v práci som ju musel dať preč, lebo mám XP64 Pro a ona nemá podporu. Dajú sa stiahnuť z oficiálnej stránky HP, ale už to nebolo ono. Skús ju preinštalovať. Tiež môže byť problém, ak sú zle nasadené náplne. A ako písal Stevo5, istotou je servis. Ale to už iba ako posledná možnosť. Aby to nestálo viac, ako celá tlačiareň.
uno81
21.06.09,15:07
Dakujem obom za radu chlapci;)problém ale vznikol ešte pred samotnou inštaláciou a vložením náplní!!ten držiak na náplne sa neunúval presunúť z ľava do prava,takže tam ani bez mojej "odbornej" pomoci nešli náplne vložiť:Dmusela som si to sama ručne presunúť.takže problém asi v náplnách nebude--možno v tej zákl.doske alebo čo????ach jaj:mee: a žuje to papier ako chorá koza...
kero64
21.06.09,15:39
Asi sme ti veľmi nepomohli. Máš to ešte v záruke? Ak áno, reklamuj to. Možno tam je technická vada.
Chobot
21.06.09,19:24
ahojte poradáci---vymenila som si s priateľkou tlačiarne-môj Canon za jej Hp Photosmart 3100 a som už chorá z nej:mee:je to málo používaná tlačiaren,inštalácia prebehla v poho,ale vozík s náplnami sa mi nechce posúvať z ľava do prava,iba to rachotí a ked chcem vytlačiť nejakú testovaciu stránku,tak mi vypisuje,že je uviaznutý papier vo vnútri alebo,že držiak náplní je blokovaný...ale žiadny papier tam nie je,otvorila som to z predu aj zo zadu a nič:cool:..ale z prava do ľava sa to posúva samo,len ked som chcela vložiť náplne,tak som si to musela rukou posunúť a tak vložiť---čo s tým prosím môže byť?celý panel svieti,náplne blikajú/ale to asi preto,že sú plnené/a na boku pod hlavným vypínačom svieti stále tlačidlo phptosmart expres-ked ho stlačím ,nevypne sa-dakujem všetkým za radu!!!!!!ak ju ovšem do vtedy nevyšmarím z okna,lebo už som z nej hotová:D

A u kamarátky to fungovalo?

Niekedy mávajú tlačiarne možnosť blokovať tlačovú hlavu, napr. pri prenose tlačiarne. Nemohlo sa stať, že kamarátka zaistila hlavu proti posunutiu? Ja mám napr. na tlačiarni takú páčku na boku, ktorou sa dá zablokovať posun hlavy.

Alebo sa ešte mohlo stať, že si sa pokúšala vymeniť tlačové kazety pri vypnutej tlačiarni. Vtedy sa môže stať, že sa poškodí tlačiareň, lebo sa tlačová hlava neuvoľní a užívateľ sa ju pokúsi posunúť ručne, čím pošahá posun hlavy (a tuším aj ty si ju posúvala ručne :rolleyes:).

Pozri si upozornenie v manuáli na strane 14 bod 1, ak ho nemáš, tu si ho môžeš stiahnuť:

http://static.tigerdirect.com/pdf/HP_Photosmart_c3180_UsersGuide.pdf

Ponaučenie:

Pred každým zásahom do prístroja si najprv prečítať návod na použitie!
uno81
22.06.09,09:24
ahojte.....kamoška ju mala v záručnej oprave a viac ju nepúšťala:cool:čiže jej ju opravili a doniesla ju domov a hotoho..ale ešte je v záruke,pozrel ju kamoš,čo servisuje tlačky atd. a nič o bloknutej hlave nevravel,takže tým to asi nebude a ja som ju riadne zapla a šla podľa návodu a vozík na náplne aj tak nefungoval-vypla a skúšala znova a nič ,až potom som to "odborne skúsila posunúť sama:---:---Vraj nech donesiem papiere a zoberú ju na záručnú opravu,a je možné,že mi dajú nový kus,ved toto vyzerá,že ju kamoške vrátili pokazenú-jej chyba,že ju ani neskúšala,oni jej dokonca vraj v servise povedali,že jej dali nový kus!ale to ťažko,ved bola vnútri od farieb:D dakujem všetkým za rady a na tú bloknutú hlvu sa ršte pre istotu idem spýtať:eek:
dara
19.10.10,17:15
Ahojte, chcela by som sa poradiť, či mi neviete pomôcť. Tiež máme danú tlačiareň. Mám však problém pri tlači výkazov. Používame program OLYMP a najskôr som si myslela, že chyba je niekde zo strany Krosu, ale zistila som, že to bude našou tlačiarňou.

Problém je, že ak chcem vytlačiť mesačný výkaz do soc.poist. vytlačí mi iba hodnoty avšak podfarbenie výkazu ako i názvy jednotlivých políčok nie. Ono to vyzerá, ako keď napríklad zvolíte možnosť tlače do originálneho výkazu, ja však túto možnosť nevolím, nemám toto políčkou ani označné, ale tlačí mi to stále rovnako. Už som z toho pekne na nervy, trvá to dlho, v Krose mi nevedeli poradiť. Dnes som skúsila vytlačiť čistý výkaz zo stránky soc.poist., že sa pokúsim cez OLYMP zvoliť funkciu tlač do originálneho výkazu. A aj zo stránky soc.poist. mi výkaz vytlačilo rovnako ako z OLYMPU. Podfarbenie prázdne čistá strana a na nej iba hodnoty. Viete mi poradiť, už neviem si pomôcť.
Vlado40
19.10.10,18:24
Kedysi som robil mzdy v programe OLYMP a ak sa dobre pamätám ,tak som nedával výkazy priamo tlačiť na tlačiareň ,ale najprv cez export do PDF a až potom tlačiť.Možno je v tom problém.
dara
19.10.10,19:04
Ahoj Vlado, nie nie, to som skúšala a nešlo to, problém bude niekde v nastavení tlačiarne. Ale zvláštne je, že napr. z OMEGY mi vytlačí DPH pekne aj s podtlačou. Neporadí niekto kto mal s tým skúsenosti ?
dara
20.10.10,09:05
posuvam mozno niekto poradi
dara
28.11.10,10:48
problém s touto tlačiarňou popísaný vyššie v príspevku nemá s tým niekto skúsenosti?
dara
06.01.11,10:03
znova som tu ohľadom problému s tlačiaru. Prosím Vás, aspoň o radu, vôbec mi nejde tlačiť dokumenty zo soc.poist. podfarbené farebne alebo hoc aké dokumenty, ktoré sú aj farebne napísané, i keď mám zvolenú voľbu, že tlačiť čierno bielo, viete mi v tomto pomôcť?
Vlado40
06.01.11,10:15
Aj pri iba čiernej tlači musí byť farebná kazeta v poriadku.Bol som riešiť problém s novou tlačiarňou ,ktorá tlačila iba blbosti a vraj je dobré zapojená aj nainštalovaná.Problém bol v tom,že zákazník si myslel ,že ak bude tlačiť iba čierno ,tak farebná kazeta tam nemusí byť a odložil ju do zásuvky.
dara
07.01.11,07:31
No, ale načo mám kupovať farebný toner, keď nechcem tlačiť farebne? to mi nedáva logiku, potom by mi to vytlačilo? no napr. tlačivá DPH aj keď tiež sú podfarbené mi vytlačí pekne, keď chcem tlačivá zo soc.poist. tieto mi nevytlačí, ani napr. scanované dokumenty mi nevytlačí, tie sú také bledučko modré, vôbec to nejde tlačiť.
dara
22.03.11,12:06
Dobrý deň, ja by som sa chcela poradiť ohľadom scanu. Ak scanujem ukladá mi to po stránkach. Ak má dokument viac strán, ako to môžem uložiť do jedného súboru? Alebo sa to dá niekde prednastaviť?
dara
22.03.11,13:08
Vie niekto pomôcť?
Chobot
22.03.11,13:19
Dobrý deň, ja by som sa chcela poradiť ohľadom scanu. Ak scanujem ukladá mi to po stránkach. Ak má dokument viac strán, ako to môžem uložiť do jedného súboru? Alebo sa to dá niekde prednastaviť?

Predpokladám, že máš klasický stolový skener, alebo multifunkčné zariadenie, ktoré si nedokáže brať skenované stránky automaticky, ale ich vkladáš na to sklo ručne po jednom. Potom ti zostáva jedine ručne vkladať papiere po jednom a spojiť tie stránky nejakým softom do jedného súboru.

Ku skeneru si mala pribalený nejaký soft - ono by sa aj hodilo, keby si napísala, čo je to za skener a aký softvér na skenovanie používaš.

Možno to v nastaveniach má aj tvoj soft, ak nie, treba si nájsť nejaký free soft, ktorý dokáže skenovať napr. do viacstranového pdf formátu. Ak si nahodíš do Googlu "multipage scanning to pdf", tak ti nájde nejaké SW. Napr. na vyskúšanie je Scan2PDF:

http://www.koma-code.de/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=82

po čase je ale treba zakúpiť licenciu.
dara
22.03.11,14:17
Mám multifunkčné zariadenie, písala som to v príspevkoch vyššie. Je to HP Photosmart C 3180.